Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Prywatny folwark w Urzędzie Wojewódzkim

 • 11/12/2018 06:11
 • 3

Dość słaba pozycja partii PiS w Olsztynie i regionie jest znana powszechnie, a przecież to druga co do wielkości partia pod względem ilości wprowadzonych radnych na przykład do Rady Miasta Olsztyna. Po wyborach samorządowych do władz samorządowych dostali się m.in. Radosław Nojman, Michał Wypij, Zdzisława Tołwińska czy Krzysztof Narwojsz.  Na pewno ich pomysły samorządowe przydadzą się do przeforsowania pewnych koniecznych postulatów i późniejszej realizacji.

Nie jest tajemnicą, iż od wielu lat pewna grupa Zjednoczonej Prawicy w Olsztynie okopała się szczelnie w towarzystwie wzajemnej adoracji, pacyfikując wszelkie przejawy aktywności, dużych kompetencji i zdolnych osób, spychając je w niszę infamii. Wielokroć słyszałam, iż szef regionu Jerzy Szmit wycina wszelkie osoby, które mogłyby potencjalnie zagrozić jemu jako liderowi. Nie lepiej jest z kilkoma jego najbliższymi współpracownikami. Droga do kariery otwarta jest szeroko wszelkiej maści "miernym, ale wiernym".

Dlatego nie mogła zdziwić obserwatorów sceny politycznej regionu na przykład spektakularna poraża PiS w Gietrzwałdzie, gdzie na tak trudny teren wysłano młodziutką osobę, którą praktycznie tam "zwalcowano".

Dobrze jest, jeśli ludzie uczą się na błędach, szczególnie na przykład doradcy wojewody Artura Chojeckiego. Nie jest to jednak możliwe, bo skoro wojewodzie doradca d/s kombatantów i osób represjonowanych, pan Władysław Kałudziński nie potrafi doradzić mądrze, bo nie jest w stanie, to mamy to co mamy, czyli pasztet ze zgniłą śliwką w środku.

Pan Władek dość szybko wokół siebie skupił szemrane towarzystwo wzajemnej adoracji. Polega to m.in. na czynnym popieraniu osoby z życiorysem satanisty, przywłaszczającym cudze środki finansowe, niszczącym systematycznie struktury Światowego Związku Żołnierzy AK w regionie. Pan Władek nie widzi sprawy. Może dlatego, że swe młode życie spędził w szeregach PZPR – 14 lat - i został de facto pobity w stanie wojennym przez swoich towarzyszy...

Nasuwa się pytanie, czy władzy nad nim to nie przeszkadza? Czy weryfikacje życiorysów na doradców są w Urzędzie Wojewódzkim czystą fikcją?

Wybory do Parlamentu Europejskiego tuż tuż. Do Sejmu i Senatu również. Nie muszę przeżywać słabej strategicznie ekipy Zjednoczonej Prawicy w regionie, choć zawsze staram się skreślać na listach wyborczych osoby o poglądach prawicowo-konserwatywnych.

Sądzę, że jeśli prywatne folwarki nie zaczną znikać na olsztyńskiej prawicy, to może się to skończyć jedynie totalną porażką i tak niezbyt silnej Zjednoczonej Prawicy w Olsztynie. Czas pokaże, czy prezes w centrali weźmie inicjatywę we własne ręce.

Oceń
Autor: Aleksandra Greune

KOMENTARZE

kir 11/12/2018 22:42
Cóż, z tego wynika, że W. Kałudziński musiał w czymś podpaść autorce. Alle radze się nie dziwić. Pani "bohater" zapewne nie ma czasu na przyziemne sprawy. Doradca wojewody, członek Rady Nadzorczej SM Pojezierze, Rada Programowa (ciekawią mnie jego kompetencje) Radia Olsztyn. Prawdziwy człowiek renesansu. A już poważnie - po prostu - wykorzystuje swój czas, spija śmietankę z dawnej działalności. I robi to, co wszyscy dziś w jego sytuacji: czerpie skąd się da. Pecunia...
him 12/12/2018 23:13
kir się chyba bawił w czekistę za dużo w cieniu szubienic.
kir 14/12/2018 23:08
Wie pan, panie him, co to jest perseweracja? Jeśli nie, to radzę poczytać i ewentualnie zgłosić się do stosownej poradni...

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Grzywna dla pracodawcy z Nidzicy za niezgodne z przepisami zatrudnianie cudzoziemców

  W ubiegłym roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie objęli kontrolą 64 cudzoziemców zatrudnionych przez jedną z... Zobacz więcej »
  • 20/01/2019 10:45
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Arcybiskup Józef Górzyński: - Problem człowieka współczesnego to brak powiązania Boga ze sprawiedliwością

   Czcigodny Księże Biskupie Pawle, Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie. W usłyszanych przed chwilą fragmentach Pisma św. mocno... Zobacz więcej »
   • 20/01/2019 10:18
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Pamiętajcie o Powstaniu

    Okupiony krwią i cierpieniem zryw narodowy nie daje się do niczego porównać – bo też wcześniej w świecie podobne powstania się... Zobacz więcej »
    • 20/01/2019 08:39
    • 0
    • Paweł Pietkun

     Super Krwawy Księżyc Wilka już w poniedziałek nad ranem

     Księżyc będzie znajdywał się bliżej Ziemi niż zazwyczaj, będzie większy o 30 proc. i o 14 proc. jaśniejszy niż zwykle. Podczas... Zobacz więcej »
     • 19/01/2019 10:33
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     W Elblągu nie lubią szlabanów?

     Może elblążanie wybitnie nie lubią szlabanów i należałoby je pousuwać z przestrzeni miasta? Zanim jednak do tego dojdzie, policja... Zobacz więcej »
     • 19/01/2019 09:20
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego