Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

A przecież pełnia sezonu dopiero przed nami. Zobacz - przeżyj!

 • 19/06/2018 08:56
 • 0

To kolejny tragiczny weekend na Warmii i Mazurach, jeśli idzie o ilość utonięć. Alkohol, brawura, przecenienie swoich umiejętności - to główne przyczyny tego typu wypadków. "Człowiek nie korek. Po alkoholu tonie". To hasło powinno przyświecać wielu plażowiczom. A przecież pełnia sezonu dopiero przed nami… W miniony weekend w wodach Warmii i Mazur utonęło trzech mężczyzn. Byli w innych miastach, w innym czasie, w różnym wieku i w różnym towarzystwie. Ale mieli coś wspólnego - według relacji świadków wszyscy do wody weszli po tym, jak wcześniej pili alkohol.

Olsztyn

Jak już informowaliśmy - w nocy z soboty na niedzielę (16/17 czerwca) przed północą olsztyńscy policjanci zostali powiadomieni, że w jeziorze Ukiel w pobliżu ul. Porannej utonął mężczyzna. Policjanci pod nadzorem prokuratora pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tego tragicznego zdarzenia. To co już wstępnie ustalili śledczy to fakt, że 35-letni mężczyzna wcześniej pił alkohol wspólnie z dwoma kolegami. Ci zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Pisz

W niedzielę przed godz. 16:00 dwaj mieszkańcy gminy Ruciane-Nida w wieku 48 i 67 lat poszli popływać w jeziorze Wejsunek. Wypłynęli razem, by dopłynąć do ustalonego miejsca. Wrócił tylko starszy z nich. Z relacji świadków wynikało, że obaj mężczyźni w tym czasie byli pod wpływem alkoholu. 48-letni mężczyzna został odnaleziony w jeziorze w poniedziałkowe przedpołudnie.

Nidzica

Również w niedzielę około godz. 19:00 nidziccy policjanci otrzymali informację o nieprzytomnym mężczyźnie, wyciągniętym z jeziora Szkotowskiego w gminie Kozłwo. W trybie alarmowym na miejsce został wysłany patrol policji. Na miejscu trwała już akcja reanimacyjna 55-latka, którą przejęli nidziccy funkcjonariusze. Po chwili na miejsce przyjechała karetka oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pomimo długiej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na dzikiej plaży przed wejściem do wody mężczyzna wspólnie ze znajomymi pił alkohol.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Obława Augustowska - największa niewyjaśniona zbrodnia popełniona na Polakach po zakończeniu wojny

  W tym roku przypada 73 rocznica Obławy Augustowskiej. 12 lipca 1945 r. żołnierze sowieckiego Kontrwywiadu Wojskowego "Smiersz", III... Zobacz więcej »
  • 16/07/2018 08:24
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zwycięzył Bieg Zawiszaka

   Wczoraj w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie. Na podium nie zabrakło przedstawiciela 4... Zobacz więcej »
   • 16/07/2018 08:12
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   13 lipca - Dzień Państwowości jednego z najmniejszych i najpiękniejszych krajów Europy

   Po II Wojnie Światowej, kiedy Czarnogóra została częścią SFRJ, 13 lipca był świętowany jedynie jako dzień powstania przeciwko... Zobacz więcej »
   • 16/07/2018 07:42
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego