Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Przestępcy "miłują" Platformę Obywatelską

 • 26/10/2018 10:38

Można było to przewidzieć. Wyborcy z więzień i aresztów zdecydowanie „miłują” Platformę zwaną Obywatelską. Można powiedzieć poszerzoną (miłości nigdy za dużo) Nowoczesną Koalicję, a jakże, Obywatelską. Wyniki są na razie z Warszawy, ale można się spodziewać takich samych w całej Polsce. Rafał Trzaskowski – 71%, Patryk Jaki – 12%. Troszeczkę drgnęło w stronę PiS-u, bo w 2015 roku dla PO było 76,2%, a dla PiS – 2.8% (B. Komorowski – 82,7%, A. Duda – 14,8%).

Co ważne, „miłość” jest głęboko odwzajemniona, bo PO również „miłuje” będących „na bakier z prawem”. Wprawdzie HGW przestępcą jeszcze nie jest, ale „afera reprywatyzacyjna” się rozkręca i na grzywnach dla „pani Hani” za „niestawiennictwa” na pewno się nie skończy. Od 2017 r. wiceprzewodniczącą już nie jest, ale członkiem PO owszem. Czy jej pupilek z jej sztabu wyborczego rozliczy ze „złodziejskiej” reprywatyzacji swoją poprzedniczkę, za czasów której handlarze roszczeniami, skupowali kamienice od 130-latków, „najstarszych” ludzi na świecie?

Paweł Adamowicz, co prawda „skazany” nie jest, ale z zarzutami nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych („drobna” kwota, około 180 tys. zł) śmiało stanął do wyścigu o fotel prezydenta Gdańska. Były członek PO startował jako „bezpartyjny” ze swojego stowarzyszenia, ale przewodniczący PO pośpiesznie zadeklarował jego poparcie w II turze.

W Łodzi „miłość” Platformy do Hanny Zdanowskiej jest, można powiedzieć, bezgraniczna, bo „staje murem” za przestępcą. Można tak mówić ze względu na prawomocny wyrok za świadome poświadczenie nieprawdy w dokumentach - przestępstwo ścigane z urzędu. Platforma nazywająca się Obywatelską „zawiesza” nawet swój statut partyjny (poprawiony w zeszłym roku), gdzie w rozdziale 3, paragraf 4, punkt 2e „jak wół stoi”: „nie może być członkiem PO obywatel, który został prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne, ścigane z urzędu”. Zdanowska nie tylko nie powinna być już szefową regionu i członkiem zarządu krajowego partii, ale w ogóle nie może należeć do PO. I co? I nic! Bo Grzegorz Schetyna zapewnił, że „Platforma zrobi wszystko, żeby obronić samorząd i pozycję prezydent Hanny Zdanowskiej i ...to się nigdy nie zmieni”. Kandydować miała prawo. Wygrała w I turze, i to jak! I obiecała, że „najpóźniej od wtorku” [2 dni po wyborach] weźmie się do pracy. Ta dopiero ma tupet. Nawet nie czekała na potwierdzenie PKW. Czy wyborcy mogą być sędzią w sprawie Zdanowskiej? Ciekawa sytuacja, bo ustawa o pracownikach samorządowych zakazuje obejmowania urzędu takim osobom. I na pewno tak będzie.

Układ: Nowoczesna Obywatelska Platforma, Koalicja – przestępcy to dwie strony. Ale jest i trzecia. Również niektórzy wyborcy z Olsztyna „miłują” skazanych. Co prawda Czesław Małkowski „winnym” nie jest, bo wyrok z 2015 r.: „5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności za gwałt i usiłowanie gwałtu” i „zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w administracji publicznej przez 6 lat” prawomocny nie jest. Kolejna, ciekawa sprawa.

Przez dziesięć lat sąd nie rozstrzygnął „sprawy Małkowskiego”, robiąc człowiekowi krzywdę, bo chodzi „zawieszony” między uniewinnieniem a wyrokiem. Inna rzecz, że sam oskarżony wiele robi, by sprawę opóźniać. Wymiar Sprawiedliwości większy kłopot może sprawić nie tylko jemu i jego wyborcom, ale i wszystkim mieszkańcom Olsztyna. Co będzie (a ma duże szanse) jeśli wygra, a jednocześnie sąd wreszcie, po 10 latach, wyda za dwa tygodnie prawomocny wyrok podtrzymujący wymierzoną karę? Dogrywka? Nowe wybory? Od ratusza do aresztu jest tylko parę kroków. Że też go nie zlikwidował, jak był prezydentem.

Wiem, że „większość ludzi głosuje przeciwko komuś, a nie na kogoś”. Co z tego, że „na złość babci odmrożą sobie uszy”. Ważne, żeby PiS w Olsztynie nie wygrał. Bo co? Bo jak określiła Lubnauer: „nie ma u nas ograniczenia cywilizacyjnego”? Grzegorz Schetyna podczas „wygranego wieczoru wyborczego” też manifestował: „Zbudowaliśmy skuteczny antyPiS”. To jego cały program. Jak skuteczny, okaże się za rok.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

  Od jutra rusza rządowy program Mama 4 plus

  Program jest  skierowany do osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci i z tego powodu nie mogły podjąć pracy zawodowej lub... Zobacz więcej »
  • 28/02/2019 16:10
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego