Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Przestępcy "miłują" Platformę Obywatelską

 • 26/10/2018 10:38
 • 15

Można było to przewidzieć. Wyborcy z więzień i aresztów zdecydowanie „miłują” Platformę zwaną Obywatelską. Można powiedzieć poszerzoną (miłości nigdy za dużo) Nowoczesną Koalicję, a jakże, Obywatelską. Wyniki są na razie z Warszawy, ale można się spodziewać takich samych w całej Polsce. Rafał Trzaskowski – 71%, Patryk Jaki – 12%. Troszeczkę drgnęło w stronę PiS-u, bo w 2015 roku dla PO było 76,2%, a dla PiS – 2.8% (B. Komorowski – 82,7%, A. Duda – 14,8%).

Co ważne, „miłość” jest głęboko odwzajemniona, bo PO również „miłuje” będących „na bakier z prawem”. Wprawdzie HGW przestępcą jeszcze nie jest, ale „afera reprywatyzacyjna” się rozkręca i na grzywnach dla „pani Hani” za „niestawiennictwa” na pewno się nie skończy. Od 2017 r. wiceprzewodniczącą już nie jest, ale członkiem PO owszem. Czy jej pupilek z jej sztabu wyborczego rozliczy ze „złodziejskiej” reprywatyzacji swoją poprzedniczkę, za czasów której handlarze roszczeniami, skupowali kamienice od 130-latków, „najstarszych” ludzi na świecie?

Paweł Adamowicz, co prawda „skazany” nie jest, ale z zarzutami nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych („drobna” kwota, około 180 tys. zł) śmiało stanął do wyścigu o fotel prezydenta Gdańska. Były członek PO startował jako „bezpartyjny” ze swojego stowarzyszenia, ale przewodniczący PO pośpiesznie zadeklarował jego poparcie w II turze.

W Łodzi „miłość” Platformy do Hanny Zdanowskiej jest, można powiedzieć, bezgraniczna, bo „staje murem” za przestępcą. Można tak mówić ze względu na prawomocny wyrok za świadome poświadczenie nieprawdy w dokumentach - przestępstwo ścigane z urzędu. Platforma nazywająca się Obywatelską „zawiesza” nawet swój statut partyjny (poprawiony w zeszłym roku), gdzie w rozdziale 3, paragraf 4, punkt 2e „jak wół stoi”: „nie może być członkiem PO obywatel, który został prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne, ścigane z urzędu”. Zdanowska nie tylko nie powinna być już szefową regionu i członkiem zarządu krajowego partii, ale w ogóle nie może należeć do PO. I co? I nic! Bo Grzegorz Schetyna zapewnił, że „Platforma zrobi wszystko, żeby obronić samorząd i pozycję prezydent Hanny Zdanowskiej i ...to się nigdy nie zmieni”. Kandydować miała prawo. Wygrała w I turze, i to jak! I obiecała, że „najpóźniej od wtorku” [2 dni po wyborach] weźmie się do pracy. Ta dopiero ma tupet. Nawet nie czekała na potwierdzenie PKW. Czy wyborcy mogą być sędzią w sprawie Zdanowskiej? Ciekawa sytuacja, bo ustawa o pracownikach samorządowych zakazuje obejmowania urzędu takim osobom. I na pewno tak będzie.

Układ: Nowoczesna Obywatelska Platforma, Koalicja – przestępcy to dwie strony. Ale jest i trzecia. Również niektórzy wyborcy z Olsztyna „miłują” skazanych. Co prawda Czesław Małkowski „winnym” nie jest, bo wyrok z 2015 r.: „5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności za gwałt i usiłowanie gwałtu” i „zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w administracji publicznej przez 6 lat” prawomocny nie jest. Kolejna, ciekawa sprawa.

Przez dziesięć lat sąd nie rozstrzygnął „sprawy Małkowskiego”, robiąc człowiekowi krzywdę, bo chodzi „zawieszony” między uniewinnieniem a wyrokiem. Inna rzecz, że sam oskarżony wiele robi, by sprawę opóźniać. Wymiar Sprawiedliwości większy kłopot może sprawić nie tylko jemu i jego wyborcom, ale i wszystkim mieszkańcom Olsztyna. Co będzie (a ma duże szanse) jeśli wygra, a jednocześnie sąd wreszcie, po 10 latach, wyda za dwa tygodnie prawomocny wyrok podtrzymujący wymierzoną karę? Dogrywka? Nowe wybory? Od ratusza do aresztu jest tylko parę kroków. Że też go nie zlikwidował, jak był prezydentem.

Wiem, że „większość ludzi głosuje przeciwko komuś, a nie na kogoś”. Co z tego, że „na złość babci odmrożą sobie uszy”. Ważne, żeby PiS w Olsztynie nie wygrał. Bo co? Bo jak określiła Lubnauer: „nie ma u nas ograniczenia cywilizacyjnego”? Grzegorz Schetyna podczas „wygranego wieczoru wyborczego” też manifestował: „Zbudowaliśmy skuteczny antyPiS”. To jego cały program. Jak skuteczny, okaże się za rok.

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

Bólem 26/10/2018 12:25
Olsztynian jest to, że nie postawią na nikogo innego czy tylko ciągle albo dżuma albo cholera. Nie rozumiem tego że ludzie się odgrażali, że obecnego pogonią, byłego nie wybiorą. ten układ jest od 2010r. obecny prezydent był zastępcą odwołanego. można powiedzieć koledzy ze szkolnej ławki i co ?! i Nic. Co z tego, że są tramwaje, wybudowany CRS Ukiel czy inne iwnestycje skoro mieszkańcy w znikomej ilości z tego korzystają. dodatkowo zakorkowanie miasta. Obecny prezydent przypisał sobie że on buduje obwodnicę. Otóz wyprowadam pana z błedu, to nie pan ją budują tylko gddkia. Pan prowadzi dwie inwestycje mające zapewnić nam jako mieszkancom dojazd do węzłów czyli towarowa i pstrowskiego. Ponadto na siłe chce pan przesadzać ludzi z samochodów do komunikacji miejskiej, błąd ponieważ ktoś kto musi zawieźć dzieci do żlobk, przedszkola czy szkoły nie zdązy do pracy. forsowanie na sile drugiej linii tramwajowej też nie jest sensowne. proponuję zastanowić się nad istotniejszym elementami typu nowa bałtycka czy połączenie wilczyńskiego z aleją warszawską. alternatywa dla zakorkowanej na potęgę ul. sikorskiego która przed cudem tramwajowym nigdy nie była tak zatłoczona jak w tej chwili. proponuję w godzinach szczytu spróbować wrócić przez bartąg do swojego domu wówczas może coś pan zrozumie. czytelnik
Kubuś Puchatek 26/10/2018 13:54
Refluks u Pana Panie G. doszedł do głowy tylko czemu cały ten kwas wypluwa Pan na nas? Skąd tyle tego w przyrodzie? Bąków nie należy zatrzymywać w sobie bo one przemieszczają się po kręgosłupie do mózgu i tak to właśnie rodzą się g...ne przemyślenia
kir 26/10/2018 16:18
"... i na grzywnach dla „pani Hani” za „niestawiennictwa” na pewno się nie skończy". Pan Górski - jak zwykle - manipulant. Zapomniał dodać, że owe "grzywny" sąd uznał za nałożone niezgodnie z prawem i wróciły one na konto HGW. Podobnie z Małkowskim. najpierw Górski pisze, że "wyborcy z Olsztyna „miłują” skazanych". A już po kropce dodaje, iż Małkowski winnym nie jest. Wychodzi więc na to, że @Kubuś Puchatek ma pełną rację...
him 26/10/2018 17:17
Dotychczas komisja nałożyła na prezydent stolicy łącznie 50 tys. zł grzywien za nieusprawiedliwione niestawiennictwa. Ostatnia grzywna wynosi 30 tys.zł. NSA uchylił 3 grzywny po 3 tys. Ktoś umie liczyć?
Never 26/10/2018 18:16
Panie Autor a może jakieś wspomnienia z poligonu gdzie razem z radzieckimi towarzyszami ćwiczyliście jak umacniać socjalizm i walczyć z amerykańskim imperializmem? wszyscy jesteśmy ciekawi Pańskich sukcesów z tamtych czasów
franek 26/10/2018 20:16
głosić propagandowe mowy potrafi Górski świetnie, byłem w jednostce w której Górski był oficerem politycznym - kto był w wojsku, wie jakie to były kanalie
Never 29/10/2018 18:25
to Górski był "plotycznym" ? szok!!! a w jakiej JW i w ktorych latach?
prawy 27/10/2018 08:37
"Kir" wychowywał się w cieniu szubienic i dlatego jest taki ciemny. Objaśnienie specjalnie dla "kira", bo jemu to trzeba łopatologicznie: dopóki oskarżony nie jest skazany prawomocnym wyrokiem, dopóty uważa się go za niewinnego. A więc Małkowski jak najbardziej może nie tylko startować w wyborach, ale i być prezydentem. Ciekawie będzie dopiero, gdy sąd podtrzyma wyrok pierwszej instancji, a to będzie w połowie listopada.
prawy 27/10/2018 09:08
Jeszcze jedna łopata dla "kira", bo jemu to trzeba kilka razy. Określenie „skazany” stosuje się także do tymczasowo aresztowanego. Małkowski był aresztowany od marca do września 2008 r. Więc „skazanym” jak najbardziej był. Tylko nie jest winnym „kirze”, bo nie ma wyroku prawomocnego. Pojaśniało ci?
kir 27/10/2018 15:59
Panie @prawy, niechże pan przeczyta dokładnie, co napisałem, a później się wymądrza. I jeszcze jedno: 1. "Tymczasowo aresztowany to osoba podejrzana lub oskarżona o popełnienie przestępstwa, wobec której Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania". 2. "Skazany to osoba, wobec której zapadł prawomocny wyrok skazujący za popełnienie przestępstwa". Był Małkowski wobec tego skazanym, czy też nie? Co do reszty - patrz, jak wyżej. I prosze mieć pretensje do A. Górskiego, że nie bardzo wie, co pisze. I to właśnie mu wytknąłem...
dr 27/10/2018 23:01
kir idź do szkoły
prawy 27/10/2018 23:03
dostał wyrok a więc skazany
kir 28/10/2018 09:23
Prawomocny wyrok?
Never 29/10/2018 19:00
Panie Autor Pan pod nickiem Franek napisał że był Pan w LWP Politycznym to prawda ? mam nadzieję że odniesiesz sie Pan do tego zarzutu bo jak nie uznamy to - czytelnicy Pańskich wypowiedzi jako prawdę
Never 31/10/2018 20:34
Autor sie nie odezwał chyba to prawda co Franek pisał ze Górski to politruk - czyli jak Franek pisał to kanalia - cytat taki he he

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie

  Paweł Z. został zatrzymany 26 lipca 2018 r. i otrzymał zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa, do której miało dojść w Olsztynie pod... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 14:24
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .

  Zarzuty dla olsztyńskiego policjanta za niezasadne użycie broni i nieumyślne spowodowanie śmierci

  Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, feralnego dnia matka pokrzywdzonego zadzwoniła do Wojewódzkiego Centrum... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 13:26
  • 2
  • Express.olsztyn.pl

   Głos (rozsądku) Jacka Adamasa w sprawie zawieszenia Michała Rachonia

   My zaś poprosiliśmy o komentarze kilka osób, związanych zarówno z prawdziwą i nie za cudze pieniądze obroną demokracji oraz osób... Zobacz więcej »

    Pracownicy Biedronki przegrali z siecią przed sądem

    Proces w tej sprawie ruszył w marcu 2018 r. i toczył się przy drzwiach zamkniętych. Byli pracownicy Biedronki walczyli o... Zobacz więcej »
    • 16/01/2019 11:41
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Jutro dowiemy się, dlaczego burzą naszą kulturę

    - Poruszymy problematykę miejskich pustostanów i braku koncepcji - a zwłaszcza woli - ich zagospodarowania przez władze miasta we... Zobacz więcej »
    • 16/01/2019 09:52
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Zimowe ptakoliczenie w skansenie w Olsztynku

     Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące obok nas, skansen w Olsztynku zaprasza na spacer ornitologiczny w ramach... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 09:21
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego