Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Przewodnicząca bartoszyckiej rady miasta z PiS wbrew ...Prawu i Sprawiedliwości

 • 27/11/2018 08:21
 • 2

W czwartek 22 listopada odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miasta Bartoszyce nowej kadencji, podczas której wybrano przewodniczącego rady oraz wiceprzewodnicych. Bartoszyckiej radzie miasta w kadencji 2018 - 2023 przewodniczyła będzie Wioletta Machniewska, która startowała z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, jednak nie jest członkiem tej partii. Wiceprzewodniczącymi zostali Leonard Boiwko, Katarzyna Basak oraz Janusz Pasjak.

Ten krótki opis nie jest jednak adekwatny do tego, co działo się podczas głosowania.

Nasz informator opowiedział nam o tarciach wewnętrznych w Prawie i Sprawiedliwości i zupełnie niezrozumiałym oddawaniu głosów podczas wyboru burmistrza. W skrócie - nie każdy z PiS głosował na kandydatkę PiS, Wiolettę Machniewską. Wyłamały się aż trzy osoby, co stanowi połowę klubu radnych. Osoby te zagłosowały na kandydata wskazanego przez Samorządność Plus, czyli zawoalowane SLD (!)

Prawo i Sprawiedliwośc ma w RM sześć mandatów. Tyle samo, co Koalicja Obywatelska, czyli fuzja PO i Nowoczesnej. KWW Samorządność Plus uzyskało 5 mandatów, zaś KWW Katarzyny Basak Nasze Miasto - cztery mandaty. Nikt nie jest więc w stanie rządzić samodzielnie. Ale nikt też nie spodziewał się, że jeden z klubów radnych - mowa o Prawie i Sprawiedliwości - będzie starał się wyautować swoją kandydatkę.

Wioletta Machniewska została zaproponowana jako kandydatka na przewodniczącą Rady miasta Bartoszyce przez jednego z radnych PiS. Z kolei Tadeusz Azarewicz (PiS) na wiceprzewodniczącego zaproponował Stanisława Dubickiego (również PiS). Jednak gdy Samorządność Plus zaproponowało swojego kandydata, Dubicki natychmiast ...wycował swoją kandydaturę. Czyżby w imię przyszłej koalicji z SLD? Rządzić za wszelką cenę i być tak nakierowanym na owo rządzenie, że nie popiera się kandydata z własnego klubu? Takie rzeczy tylko w bartoszyckim PiS!

Nasz informator mówi, że ta swoista nagonka na Wiolettę Machniewską prowadzona jest właściwie od pierwszego dnia wyborów. PiS nie tylko nie pomagał kandydatce na burmistrza, ale wręcz rzucał jej kłody pod nogi.

Nie inaczej było po wyborach. Otóż przed sesją pojawił się Jan Zbigniew Nadolny - obecny starosta powiatu bartoszyckiego i jednocześnie szef nikłych struktur w tym regionie. Nasz informator, świadek rozmowy powiedział nam, że Nadolny oświadczył, iż "dostał rozkaz z góry" i że w wyborach na przewodniczącego rady miasta należy oddać głos na ...kandydata Samorządności Plus! Mimo że PiS miał przecież na to stanowisko swoją kandydatkę. W zamian PiS miałby zadowolić się wiceprzewodniczącym. Jak jednak widać, ów "rozkaz z gory" został wykonany połowicznie, gdyż poddały się jemu tylko (i aż) trzy osoby. Kolejne trzy nie zdecydowały się zagłosować na SLD, bo tak trzeba nazywać Samorządność Plus.

- To można określić jednym słowem. Targowica! - podsumowuje nasz informator.

A kim jest wspomniany wyżej Jan Zbigniew Nadolny, którzy przybył z "rozkazem z góry"? Otóż w samym PiS mówi się, że to właśnie on  sprawił, że PiS w Bartoszycach zostaje powoli wprowadzane w polityczny niebyt. Partia nie ma właściwie żadnych struktur...

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z fragmentu sesji, zamieszczonego na BIP Bartoszyce. Te kilka minut już mogą dać wiele do myślenia na temat atmosfery w radzie i zgrzytów między radnymi.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

ziutek 28/11/2018 10:45
Zwykłą logiką tego przeanalizować niepodobna, a rozumem tej blondynki w szczególności :)
ziutek 28/11/2018 10:48
Rejs na żywo

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Grzywna dla pracodawcy z Nidzicy za niezgodne z przepisami zatrudnianie cudzoziemców

  W ubiegłym roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie objęli kontrolą 64 cudzoziemców zatrudnionych przez jedną z... Zobacz więcej »
  • 20/01/2019 10:45
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Arcybiskup Józef Górzyński: - Problem człowieka współczesnego to brak powiązania Boga ze sprawiedliwością

   Czcigodny Księże Biskupie Pawle, Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie. W usłyszanych przed chwilą fragmentach Pisma św. mocno... Zobacz więcej »
   • 20/01/2019 10:18
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Pamiętajcie o Powstaniu

    Okupiony krwią i cierpieniem zryw narodowy nie daje się do niczego porównać – bo też wcześniej w świecie podobne powstania się... Zobacz więcej »
    • 20/01/2019 08:39
    • 0
    • Paweł Pietkun

     Super Krwawy Księżyc Wilka już w poniedziałek nad ranem

     Księżyc będzie znajdywał się bliżej Ziemi niż zazwyczaj, będzie większy o 30 proc. i o 14 proc. jaśniejszy niż zwykle. Podczas... Zobacz więcej »
     • 19/01/2019 10:33
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     W Elblągu nie lubią szlabanów?

     Może elblążanie wybitnie nie lubią szlabanów i należałoby je pousuwać z przestrzeni miasta? Zanim jednak do tego dojdzie, policja... Zobacz więcej »
     • 19/01/2019 09:20
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego