Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Przyjechał na wypoczynek na Mazury i stracił prawo jazdy. Dlaczego? Zobacz film!

 • 31/05/2018 11:36
 • 0

Mieszkaniec Mazowsza przyjechał na teren powiatu nowomiejskiego, by skorzystać z wypoczynku nad jednym z warmińsko-mazurskich jezior. Jego niebezpieczna jazda osobowym bmw zwróciła uwagę nowomiejskich policjantów wydziału kryminalnego, którzy wracali ze służby do domu. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy na miejsce wezwali umundurowany patrol policji. Okazało się, że kierujący bmw prowadził na podwójnym gazie - miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek po godz. 20:00 w miejscowości Hartowiec na terenie gminy Rybno w powiecie działdowskim.

Dwaj policjanci nowomiejskiej komendy policji - asp. Wiktor Nigowski i mł. asp. Rafał Gniazdowski - wracający ze służby do domu, zauważyli kierującego bmw, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Mężczyzna jechał od prawej do lewej strony drogi, a na wzniesieniach i na zakrętach w terenie zabudowanym jechał niewłaściwą stroną jezdni. Policjanci jechali za mężczyzną i wykorzystując moment, gdy zjechał na przydrożny parking, podeszli do niego. Wówczas okazało się, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Jeden z policjantów zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę, a jego kolega powiadomił o zajściu patrol policji.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 50-letni mieszkaniec powiatu mińskiego miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdu i wysoka grzywna.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zawiadomienie do prokuratury w sprawie zaniedbań w Stomilu

  Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe wszczęła śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w sprawozdaniach finansowych sportowej... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 16:26
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Obwodnica Olsztyna na finiszu. Zobacz galerię!

  Z powodu przerwy zimowej na budowie, roboty na obwodnicy Olsztyna są okrojone, nie wszystkie prace w niskich temperaturach można... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 13:00
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego