Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Przyszedł czas na rozliczenie bezprawia w postępowaniach egzekucyjnych!

 • 15/11/2016 09:39
 • 0

W środę 16 listopada o godz. 9:00 Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpozna apelację złożoną przez byłego komornika ze Szczytna, Piotra Kęsickiego, od wyroku Sądu Okręgowego w Suwałkach, zasądzającego odszkodowanie na rzecz poszkodowanej w toku egzekucji komorniczej Jadwigi Drężek . Odszkodowanie wraz z odsetkami na chwilę obecną wynosi blisko 240 tys złotych!

To właśnie od tej sprawy rozpoczęła się walka z bezprawiem w egzekucji. Wszczęto postępowania karne, w czym duży udział miała senator Lidia Staroń oraz przedstawiciele mediów. Zaczęły zapadać pierwsze wyroki skazujące - sprawa Wiktora Chruściela z Nidzicy, sprawa Radosława Zaremby z okolic Mławy, sprawa państwa Stakun z okolic Giżycka i inne. Teraz przyszedł czas na rozliczenie szkód w procesach cywilnych.

Przypomnijmy. Były komornik ze Szczytna, Piotr Kęsicki, został dwukrotnie prawomocnie skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu za niedopełnienie obowiązków, które spoczywały na nim podczas prowadzenia egzekucji z nieruchomości dłużników.

W sprawie dotyczącej państwa Drężek polegało ono na tym, że komornik zlicytował nieruchomość dłużników za cenę 50 tys. złotych na podstawie wyceny sąsiedniej działki niezabudowanej, podczas gdy w rzeczywistości nieruchomość ta przedstawiała kilkukrotnie wyższą wartość, a w jej obrębie znajdował się budynek mieszkalny, garaż, chlewnia, stajnia, stodoła i inne obiekty rolnicze!

Niestety, mąż Jadwigi Drężek zmarł w  roku 2011 i nie doczekał prawomocnego rozstrzygnięcia w tej sprawie. Spadkobierca Krzysztof Drężek – bezprawnie pozbawiony gospodarstwa – wraz z rodziną na stałe wyjechał do Niemiec.

- Wyrok w niniejszej sprawie będzie miał znaczenie precedensowe. Wyznaczy on przyszły kierunek orzecznictwa sądowego w sprawach podobnych - mówi mec. Lech Obara ze stowarzyszenia Stop Wyzyskowi, który reprezentuje Jadwigę Drężek w sprawach cywilnych i karnych.

Sprawę obserwować będą Wiktor Chruściel oraz Radosław Zaremba, dochodzący podobnych odszkodowań przed innymi sądami.

Szczegółowo o tej sprawie pisaliśmy tu:

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/pierwszy-taki-wyrok-w-polsce-komo...

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zabił brata. Grozi mu dożywocie

  W minioną niedzielę oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście podczas... Zobacz więcej »
  • 21/02/2019 11:32
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Trotyl z czasów II wojny światowej na krajowej 16

   Orzysz Dziś policjanci otrzymali informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz w ciągu drogi... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 11:17
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Nie stać cię na prawnika? Możesz skorzystać z nieodpłatnej porady. I to bez stosu zaświadczeń

   Nowelizacja ustawy, o której mowa, nie tylko zmienia zasady organizowania nieodpłatnej pomocy prawnej, ale właściwie buduje ten system... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 08:49
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego