Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Radni o wystawie w galerii Dobro: - Artyzm rodem ze ścian toalet dworcowych w PRL

 • 11/10/2018 13:04
 • 3

Olsztyńscy radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości wystosowali do prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza list otwarty, w którym protestują przeciwko "skandalicznym ekscesom pseudoartystycznym  odbywającym się w jednej z placówek podległych Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olsztynie, inicjowanym i promowanym przez dyrektora MOK". Poniżej pełna treść listu.

- My radni Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość oraz kandydaci do Rady Miasta Olsztyna w zbliżających się   wyborach samorządowych, stanowczo protestujemy przeciwko skandalicznym ekscesom pseudoartystycznym  odbywającym się w jednej z placówek podległych Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olsztynie, inicjowanym i promowanym przez dyrektora MOK powołanego przez Pana na to stanowisko w atmosferze licznych kontrowersji i oskarżeń związanych odwołaniem poprzedniej kierowniczki tej instytucji.

Szczególnie bulwersujące jest tolerowanie a nawet szczycenie się przez w/w w środkach masowego przekazu   heppeningami znieważającymi wizerunki symboli narodowych i religijnych, nawet jeśli ma to formę stylizacji. I nie rozwiązuje tu sprawy bezczelne i pełne hipokryzji zakrywanie elementów obscenicznych i wulgarnych tabliczkami  z napisami o naruszeniu jakichkolwiek "kanonów artystycznych" oraz deklaracje wzywające do dyskusji o "granicach wolności i swobody wyrazu..."

Jest to naszym zdaniem tylko próba odwrócenia uwagi opinii publicznej od skrajnie nihilistycznych społecznie, antynarodowych, antyreligijnych zapatrywań prezentowanych przez  obecnego dyrektora MOK, w niektórych  miejskich instytucjach, które powinny zajmować się krzewieniem kultury w Olsztynie. Formowanie poglądów, że "każdy anonimowo może sobie namalować lub zamalować co  chce..." sprowadza te działania do poziomu  "artyzmu", który funkcjonował na ścianach toalet dworcowych w PRL (nawet z zachowaniem głównych elementów stylistyki).

Działania te prowadzą tylko do eskalowania konfliktów społecznych oraz szerzenia ideologii nienawiści i przemocy przez środowiska anarchistyczne wyrażające się w niszczeniu mienia i materiałów wyborczych politycznych oponentów.

Żądamy zajęcia  przez Pana zdecydowanego stanowiska i usunięcia z przestrzeni publicznej Olsztyna  skandalicznej ekspozycji. 

"Umywanie rąk" i próba oskarżania nas o "działania polityczne..." będzie traktowana jako ucieczka od odpowiedzialności. To Pan ponosi pełną odpowiedzialność za to co się dzieje, kto pracuje i co propaguje w  miejskich instytucjach i placówkach za pieniądze podatników.

Jeśli spróbuje Pan po raz kolejny wykręcić się od odpowiedzialności zaprotestujemy zdecydowanie w trakcie uroczystej sesji Rady Miasta, która ma się odbyć w dniu jutrzejszym z okazji 100-lecia  odzysknia przez Polskę  niepodległości i zakończenia VII kadencji Rady Miasta Olsztyna - czytamy w liście otwartym, który podpisali radni Klubu Radnych PiS.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

Suuper...! 11/10/2018 13:41
Jeśli myślicie, że to są głupcy, to błąd... rozdmuchana afera jest wspaniałą, przedwyborczą autoreklamą partyjną... i na dodatek darmową, zobaczcie ile by ich kosztowały te wszystkie opublikowane teksty i zdjęcia! P.S. oczywiście tych kontrowersyjnych "siusiaków" ... (sic!)
BoLo 11/10/2018 14:08
Wczoraj ktoś zedwastował baner wyborczy na lawecie placu przez "Szubienicami" rysunkiem jako żywo przeniesionego na twarz kandydata z inkryminowanego Orła z DobroGalerii. Wstrętne i do tego na obu stronach banera. Po południu twarz Kandydata była zaklejona kartkami papieru. A to ktoś sobie poużywał i wyraził dezaprobatę. Fuj, wstrętne i do tego niezgodne z anatomią.
kir 12/10/2018 11:33
I znów manipulacja EO. Tytuł sugeruje, że wypowiadają się wszyscy radni. A przecież chodzi tylko o radnych PiS...

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

 • .

Poświęcenie sztandaru Stowarzyszenia Strzebielinek

Sztandar ufundowany został przez członków i sympatyków stowarzyszenia, byłych internowanych, różne struktury NSZZ Solidarność i... Zobacz więcej »
 • 14/12/2018 13:01
 • 1
 • Express.olsztyn.pl
 • .

Ustawa dekomunizacyjna nadal obowiązuje!

Komuniści nigdy nie dbali o interes Polski. Celnie zauważył to już w 1946 roku wielki Polski Patriota, Płk. Ignacy Matuszewski... Zobacz więcej »
 • 14/12/2018 11:35
 • 4
 • warmiak

Uwaga! Potrzebna pomoc dla dwóch rodzin z Sętala. Dziś w pożarze straciły one dach nad głową

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale siedem osób, w tym dwójka małych dzieci potrzebują wsparcia! Gmina Dywity zabezpiecza... Zobacz więcej »
 • 14/12/2018 11:06
 • 0
 • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego