Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Rekordowy miesiąc w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury

 • 10/08/2018 08:33
 • 0

Lipiec tego roku to wyjątkowo dobry miesiąc dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Ilość pasażerów odprawionych w tym miesiącu przekroczyła 13 tysięcy i jest to rekordowa liczba w historii tego najmłodszego w Polsce lotniska.

Kluczowym impulsem do osiągnięcia takiego wyniku było uruchomienie dwóch nowych kierunków w siatce połączeń - do Lwowa oraz Dortmundu. Oba kierunki cieszyły się dużym zainteresowaniem, a w szczególności loty do/z Dortmundu, gdzie za każdym razem samolot latał z prawie maksymalną ilością pasażerów.

Co więcej, właśnie dzięki temu połączeniu odnotowano znaczny wzrost turystów niemieckich, odwiedzających Warmię i Mazury. Co równie ważne, pozostałe loty z Portu Lotniczego Olsztyn Mazury, czyli rejsy do Londynu Stansted oraz Luton, które są już w siatce połączeń lotniska od dawna, cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Podobnie było w przypadku pierwszego czarterowego kierunku z Szyman, czyli lotów do Burgas. Mieszkańcy Warmii i Mazur bardzo licznie wybierali się do słonecznej Bułgarii na wakacje, wypełniając samoloty niemal do ostatniego miejsca. Istotne jest również to, że z tego połączenia korzystają także rosyjscy turyści - mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego, dla których Port Lotniczy Olsztyn Mazury jest przecież najbliższym lotniskiem po tej stronie granicy.

- Bardzo nas cieszy kolejny rekordowy miesiąc, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów - mówi Tomasz Kądziołka, prezes zarządu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. - Aczkolwiek pracujemy nad tym, żeby w przyszłym roku rozszerzyć siatkę połączeń z naszego lotniska zarówno w segmencie połączeń regularnych jak i czarterowych, kontynuując tym samym naszą dobrą passę.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku z usług lotniska skorzystało ponad 100 tysięcy pasażerów. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ten wynik zostanie poprawiony.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Krzysztof Wyszkowski komentuje wizytę szefa MSZ Niemiec w Auschwitz: - Przybył pouczać Polaków

  - To się nazywa germańska buta - niemiecki minister SZ przybywa do Auschwitz, żeby pouczać Polaków! Mam nadzieję, że minister... Zobacz więcej »
  • 21/08/2018 09:14
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Nowe tygrysy zaryczały w wojskowej stolicy Polski

  Bieg Tygrysa to zawody, które mają promować nie tylko wojskowość i służbę w Siłach Zbrojnych RP, ale również aktywny sposób... Zobacz więcej »
  • 21/08/2018 08:13
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Ponad 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym i na podwójnym gazie

   W trakcie kontroli policjanci poddali 46-letniego kierowce badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze nie... Zobacz więcej »
   • 21/08/2018 07:59
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego