Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Roszady w MOK. Mariusz Sieniewicz zastąpił Agnieszkę Kołodyńską

  • 14/09/2017 09:18
  • 0

Znane są już wynik konkursu na stanowisko dyrektora MOK. Odwołaną przez prezydenta w atmosferze skandalu Agnieszkę Kołodyńską zastąpi olsztyński pisarz Mariusz Sieniewicz. O to stanowisko ubiegało się aż 9 osób.

- Największa niewiadoma ostatnich dni została rozstrzygnięta. Komisja konkursowa, przytłaczającą większością głosów, wskazała nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie w osobie Pana Mariusza Sieniewicza – poinformował prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Mariusz Sieniewicz to olsztyński autor powieści i opowiadań, współtwórca pisma literackiego "Portret". Był nominowany do nagrody NIKE i Paszportów Polityki, laureat Nagrody Literackiej Warmii i Mazur.

Sieniewicz zajmie stanowisko po odwołanej przez prezydenta Olsztyna Agnieszce Kołodyńskiej. Przypomnijmy. W styczniu tego roku prezydent wydał zarządzenie powołujące komisję d/s zbadania zarzutów stosowania mobbingu przez dyrektor MOK. W trakcie wyjaśniania sprawy przez komisję powołaną przez prezydenta, swoją kontrolę w placówce przeprowadził Okręgowy Inspektorat Pracy, który ustalił, że 19 z 39 pracowników MOK stwierdziło występowanie działań lub zachowań charakterystycznych dla mobbingu. Z kontroli wynikało także, że w MOK ma miejsce konflikt między częścią pracowników, głównie z działu animacji kulturalnej, a kierownictwem MOK. Wyniki kontroli komisji powołanej przez prezydenta Olsztyna były zbieżne z ustaleniami Okręgowego Inspektoratu Pracy. Na tej podstawie prezydent miasta już w kwietniu uruchomił procedurę zwolnienia dyrektor MOK, a w maju Kołodyńska oficjalnie pożegnała się ze stanowiskiem.

- Moje hasło dla działań w MOK brzmi "Człowiek - kultura - wspólnota - miasto" - powiedział mediom Mariusz Sieniewicz.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Powódź w Braniewie. Obejrzyj zdjęcia dramatu!

W czwartek zakończono wstępną naprawę drogi w Tatarkach, która była całkowicie nieprzejezdna. Mieszkańcy, którzy byli odcięci... Zobacz więcej »
  • 23/09/2017 10:51
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego