Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Rusza kolejny odcinek S7

  • 11/08/2017 08:03
  • 0

Dziś w samo południe odbędzie się uroczyste oddanie do ruchu odcinka drogi S7 Ostróda Południe-Rychnowo wraz z węzłami o długości około 12 km. To kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej aglomerację gdańską, warszawską, kielecką i krakowską.

Łącznie  z udostępnianym w piątek odcinkiem drogi, w województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 122 km  tej trasy na odcinkach Elbląg – Ostróda Północ (59,4 km), Olsztynek-Nidzica (31,3 km), Nidzica-Napierki (22,7 km) oraz Ostróda Południe-Rychnowo (8,8 km). W budowie znajdują się obecnie dwa odcinki S7 o długości 20,8 km, których zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku.

Podczas otwarcia S7 wiceminister Jerzy Szmit podpisze również dwa aneksy do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych mających poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego na DK 16 w miejscowości Stradomno i na DK 51 na odcinku Smolajny-Kosyń. Łączny koszt tych dwóch inwestycji wyniesie ponad 1 mln 288 tys. zł. 

W uroczystości wezmą udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, wiceminister rozwoju Witold Słowik, Anna Modzelewska - przedstawicielka Komisji Europejskiej, wojewoda warmińsko mazurski  Artur Chojecki, dyrektor GDDKiA Krzysztof Kondraciuk, dyrektor GDDKiA oddział Olsztyn Mirosław Nicewicz, a także parlamentarzyści i  samorządowcy.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Powódź w Braniewie. Obejrzyj zdjęcia dramatu!

W czwartek zakończono wstępną naprawę drogi w Tatarkach, która była całkowicie nieprzejezdna. Mieszkańcy, którzy byli odcięci... Zobacz więcej »
  • 23/09/2017 10:51
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego