Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Ruszają prace na linii kolejowej z Ełku do Szczytna

 • 13/03/2018 08:27
 • 0

Wczoraj w Ełku odbyła się konferencja prasowa  z udziałem posłów PiS - Wojciecha Kossakowskiego i Jerzego Małeckiego oraz byłego wiceministra infrastruktury i budownictwa, a obecnie członka zarządu PKP TELKOL Jerzego Szmita. W konferencji uczestniczył też wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, doradcy ministra infrastruktury Pawła Czemiela oraz dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Olsztynie Krzysztofa Wałdowskiego, którzy oficjalnie zainaugurowali roboty na linii kolejowej 219 Ełk - Szczytno.

Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej i realizację robót budowlanych została podpisan 28 sierpnia 2017 w Ełku. W wyniku realizacji inwestycji za blisko 300 mln znacznie poprawi się komunikacja w regionie.

Zwiększona zostanie prędkość pociągów pasażerskich do 120 km/h. Czas przejazdu pociągów pasażerskich w relacji Szczytno-Ełk skróci się o około 1h 22 min (z 2h 54 min do około 1h 32min) oraz w relacji Olsztyn-Szczytno-Ełk o około 1h 22min (z 3h 33 min do około 2h 11 min).

Zyskają również przewozy towarowe, gdyż składy będą mogły jechać do 80 km/h. To zakładany efekt prac, które zwiększą przepustowość linii i zlikwidują ograniczenia prędkości. Projekt zakłada także podniesienie dopuszczalnych nacisków osi do 221 kN. Na 112 kilometrowym odcinku zostaną wymienione tory oraz wyremontowane mosty i przepusty.

Dzięki inwestycji pasażerowie zyskają większy komfort obsługi na 4 zmodernizowanych stacjach - Szczytno, Drygały, Spychowo, Pisz oraz 14 przebudowanych przystankach. Lepsze będzie także wyposażenie peronów. Zamontowane będą wiaty, nowe oświetlenie oraz czytelna informacja pasażerska i wyraźne oznakowanie. Obiekty będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Skorzystają przede wszystkim mieszkańcy regionu, którzy szybciej dojadą do pracy i szkoły. Remont przejazdów kolejowo-drogowych zwiększy poziom bezpieczeństwa pasażerów pociągów i kierowców.

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2018 roku.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Historia pewnej działki, czyli kto komu rzuca kłody pod nogi i dlaczego - kontrargumenty czytelnika na odpowiedź miejskich urzędników

  W związku z tym zadaliśmy szczycieńskiemu UM szereg pytań w przedmiotowej kwestii. Dodajmy, że działka znajduje się w centrum... Zobacz więcej »

  Dwa wypadki w gminie Barciany

  W środę około godz. 20:35 na drodze gminnej przed miejscowością Garbno w gminie Barciany kierujący fiatem cinquecento na łuku drogi... Zobacz więcej »
  • 22/06/2018 11:23
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Piłkarski Runmageddon w Ełku

   Letnia edycja Runmageddonu w Ełku stanie się nie tylko centrum ekstremalnej rozrywki, ale także świetnym miejscem dla wszystkich... Zobacz więcej »
   • 22/06/2018 10:47
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Zabytkowym ciągnikiem na Mundial

    Mecz Serbia - Szwajcaria zostanie rozegrany w piątek 22 czerwca w Kaliningradzie. - Spodziewamy się, że na granicy z Obwodem... Zobacz więcej »
    • 22/06/2018 08:57
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Komornik z Działdowa znów stanął przed sądem. Wyrok poznamy 5 lipca

     Sprawa dotyczy Sebastiana Sz., który wyrokiem Sądu Rejonowego w Nidzicy z dnia 2 sierpnia 2016 r. został skazany na karę 2 lat i 6... Zobacz więcej »

     Śledczy ustalili przyczynę śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w jeziorze Długim w Olsztynie

     Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod nadzorem Prokuratury... Zobacz więcej »
     • 21/06/2018 11:28
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego