Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Śledczy ustalili przyczynę śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w jeziorze Długim w Olsztynie

 • 21/06/2018 11:28
 • 0

Olsztyńscy śledczy pod nadzorem prokuratury intensywnie pracowali nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znalezione zostało w jeziorze Długim. Wszystkie okoliczności wskazywały na to, że mężczyzna targnął się na własne życie. Brakowało jednak ostatniego elementu układanki - broni, z której padł śmiertelny strzał. Została odnaleziona w głębokim mule jeziora.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, intensywnie pracowali nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znalezione zostało rano w niedzielę 17 czerwca w jeziorze Długim.

Przypomnijmy, że unoszące się na powierzchni wody ciało dostrzegły dwie osoby, które rano kąpały się w jeziorze. Mężczyzna na swojej lewej skroni miał ranę, przypominająca ranę postrzałową. Przy jego rzeczach nie znaleziono żadnych dokumentów, nieznana więc była jego tożsamość.

Policjanci przystąpili do wzmożonej pracy nad wyjaśnieniem przyczyn tego zdarzenia. Śledczy bardzo dokładnie przeanalizowali monitoring, przesłuchali szereg osób, sprawdzili teren, poczynili ustalenia operacyjnie, natomiast ciało zostało poddane badaniom. Wszystkie te czynności wskazywały na to, że denat targnął się na swoje życie.

Wszystkie elementy układanki zaczęły układać się w logiczną całość, jednak aby to potwierdzić, niezbędne było odnalezienie broni, z której padł samobójczy strzał.

Olsztyńscy policjanci postanowili skorzystać z profesjonalistów zajmujących się poszukiwaniami w trudnych warunkach wodnych. Wczoraj po południu Grupa Specjalna Płetwonurków RP przy pomocy specjalistycznego sprzętu przeczesała bardzo dokładnie dno jeziora i odnalazła pistolet, którym mężczyzna targnął się na swoje życie.

Broń znajdowała się głęboko w mule, około 8 metrów od brzegu, w pobliżu miejsca, gdzie zostało znalezione ciało. Broń zostanie poddana dokładnym badaniom balistycznym. Wstępne ustalenia wskazują na to, że w posiadaniu mężczyzny znalazła się nielegalnie.

Śledczy nadal prowadzą działania mające ustalić tożsamość nieżyjącego mężczyzny. Osoby, które rozpoznają go na załączonym zdjęciu lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Olsztynie.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Adieu Kijowski. Olsztyński teatr ma nowego dyrektora

  Umarł król, niech żyje król. Skoro Kijowski odszedł w niebyt, ktoś musiał zająć jego miejsce. W konkursowe szranki stanęło 15... Zobacz więcej »
  • 19/11/2018 15:18
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Zima to najtrudniejszy czas dla bezdomnych. Nie bądźmy obojętni na ich los

  Zbliża się zima, a to właśnie w tym okresie osoby bezdomne są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo. Nie pozostają one jednak... Zobacz więcej »
  • 19/11/2018 11:17
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Od 1 grudnia zwolnienia lekarskie tylko w formie elektronicznej

   W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja na temat e-zwolnień, w której udział wzięli także lekarze i... Zobacz więcej »
   • 19/11/2018 10:31
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego