Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Śledczy ustalili przyczynę śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w jeziorze Długim w Olsztynie

 • 21/06/2018 11:28
 • 0

Olsztyńscy śledczy pod nadzorem prokuratury intensywnie pracowali nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znalezione zostało w jeziorze Długim. Wszystkie okoliczności wskazywały na to, że mężczyzna targnął się na własne życie. Brakowało jednak ostatniego elementu układanki - broni, z której padł śmiertelny strzał. Została odnaleziona w głębokim mule jeziora.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ, intensywnie pracowali nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znalezione zostało rano w niedzielę 17 czerwca w jeziorze Długim.

Przypomnijmy, że unoszące się na powierzchni wody ciało dostrzegły dwie osoby, które rano kąpały się w jeziorze. Mężczyzna na swojej lewej skroni miał ranę, przypominająca ranę postrzałową. Przy jego rzeczach nie znaleziono żadnych dokumentów, nieznana więc była jego tożsamość.

Policjanci przystąpili do wzmożonej pracy nad wyjaśnieniem przyczyn tego zdarzenia. Śledczy bardzo dokładnie przeanalizowali monitoring, przesłuchali szereg osób, sprawdzili teren, poczynili ustalenia operacyjnie, natomiast ciało zostało poddane badaniom. Wszystkie te czynności wskazywały na to, że denat targnął się na swoje życie.

Wszystkie elementy układanki zaczęły układać się w logiczną całość, jednak aby to potwierdzić, niezbędne było odnalezienie broni, z której padł samobójczy strzał.

Olsztyńscy policjanci postanowili skorzystać z profesjonalistów zajmujących się poszukiwaniami w trudnych warunkach wodnych. Wczoraj po południu Grupa Specjalna Płetwonurków RP przy pomocy specjalistycznego sprzętu przeczesała bardzo dokładnie dno jeziora i odnalazła pistolet, którym mężczyzna targnął się na swoje życie.

Broń znajdowała się głęboko w mule, około 8 metrów od brzegu, w pobliżu miejsca, gdzie zostało znalezione ciało. Broń zostanie poddana dokładnym badaniom balistycznym. Wstępne ustalenia wskazują na to, że w posiadaniu mężczyzny znalazła się nielegalnie.

Śledczy nadal prowadzą działania mające ustalić tożsamość nieżyjącego mężczyzny. Osoby, które rozpoznają go na załączonym zdjęciu lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Olsztynie.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Są pieniądze do wzięcia z ZUS. Większe dla mniejszych!

  Celem konkursu jest wybór projektów, które dotyczyć będą poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, zmniejszenia zagrożenia wypadkami... Zobacz więcej »
  • 16/07/2018 08:36
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Obława Augustowska - największa niewyjaśniona zbrodnia popełniona na Polakach po zakończeniu wojny

   W tym roku przypada 73 rocznica Obławy Augustowskiej. 12 lipca 1945 r. żołnierze sowieckiego Kontrwywiadu Wojskowego "Smiersz", III... Zobacz więcej »
   • 16/07/2018 08:24
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zwycięzył Bieg Zawiszaka

    Wczoraj w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie. Na podium nie zabrakło przedstawiciela 4... Zobacz więcej »
    • 16/07/2018 08:12
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    13 lipca - Dzień Państwowości jednego z najmniejszych i najpiękniejszych krajów Europy

    Po II Wojnie Światowej, kiedy Czarnogóra została częścią SFRJ, 13 lipca był świętowany jedynie jako dzień powstania przeciwko... Zobacz więcej »
    • 16/07/2018 07:42
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego