Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Sprawdź, ile zarabia prezydent Olsztyna

 • 12/06/2018 09:34
 • 1

Zarobki prezydentów miast to temat, który często przewija się podczas wszelkich dyskusji, zarówno na gruncie publicznym, jak i podczas spotkań prywatnych. Wszyscy są ciekawi, ile pieniędzy wpływa na konto tych, którzy nami rządzą. Szczególnie, jeśli rządy te są – delikatnie mówiąc – kontrowersyjne. Dziś przyjrzymy się więc, jaki majątek zdołał zgromadzić prezydent Piotr Grzymowicz.

W oświadczeniu majątkowym za rok 2017 Piotr Grzymowicz zdecydowanie podkreśla, że "wszystkie składniki majątkowe stanowią współwłasność z żoną". To pewnie dlatego, aby nikt nie wytknął, iż poprzepisywał zgromadzone dobra na członków rodziny.

W roku 2017 prezydent zdołał odłożyć ponad 67 tys. złotych. Ma też dwie polisy ubezpieczeniowe na kwotę ponad 37 tys. złotych każda.

Piotr Grzymowicz na pewno nie zmienił swego miejsca zamieszkania. We wszystkich dostępnych od lat na BIP oświadczeniach wykazuje bowiem, że jest szczęśliwym właścicielem domu o powierzchni 368 m. kw., którego wartość wycenił na 1 mln 200 tys. złotych. Do tego należy dodać działkę, na której usytuowany jest prezydencki dom. Ma ona niecałe 1300 m. kw. i warta jest 320 tys. złotych.

Prezydent jeździf fordem mondeo z 2015 roku.

A jak się kształtują prezydenckie zarobki? Otóż w roku 2017 Piotr Grzymowicz zarobił prawie 160 tys zł. Prezydentowi udało się "dorobić" ponad 4,5 tys. złotych za najem. Niestety,  nie podano co i komu Piotr Grzymowicz wynajmował za tak zawrotną kwotę.

Z przedstawionego oświadczenia wynika, że Piotrowi Grzymowiczowi co miesiąc wpływa na konto okrągła sumka w wysokości ponad 13 tys. zł. Za kwotę kilkukrotnie mniejszą musi utrzymać się wielu mieszkańców Olsztyna...

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

kir 12/06/2018 16:14
Żenujące jest takie pseudo-dziennikarstwo. Informacja przemieszana z odautorskim komentarzem. Komentarzem niskiego dość lotu, gdzie złośliwostka połączona jest z próbą niby-dociekania: "To pewnie dlatego, aby nikt nie wytknął, iż poprzepisywał zgromadzone dobra na członków rodziny". "Niestety, nie podano co i komu Piotr Grzymowicz wynajmował za tak zawrotną kwotę". "Za kwotę kilkukrotnie mniejszą musi utrzymać się wielu mieszkańców Olsztyna...". Okazuje się, że nawet rutynowe, coroczne oświadczenie majątkowe, dla autora EO może stać się pretekstem do zawoalowanego ataku. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich składających oświadczenia. Bo jakoś nie zauważyłem podobnych prób w stosunku do radnego PiS, Dariusza Rudnika. Nikt z EO nie zadał sobie i publicznie pytania, jakie to umowy - zlecenia wykonuje u wojewody D. Rudnik - komendant wojewódzki OHP. A wcześniej, jak mógł godzić pełnoetatowe zatrudnienie w OHP z pracą nauczyciela WF. O ile wiem, w tej szkole lekcji wieczorem nie ma. Dlatego podtrzymuję to, co napisałem na początku...

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

13 grudnia zapal Światło Wolności

Instytut Pamięci Narodowej zachęca do postawienia 13 grudnia w oknach domów, mieszkań oraz urzędów światełek dla upamiętnienia 37... Zobacz więcej »
 • 11/12/2018 08:22
 • 0
 • Express.olsztyn.pl

  Nietrzeźwy i poszukiwany jechał rowerem. Z odsieczą przyszło dwóch kolegów - jeden również nietrzeźwy, a drugi poszukiwany

  W minioną niedzielę w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego zauważyli w Stawigudzie rowerzystę poruszającego się... Zobacz więcej »
  • 11/12/2018 07:44
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Wchodzą w życie lokalne standardy urbanistyczne

   Specustawa umożliwia realizowanie inwestycji mieszkaniowych w oderwaniu od planów miejscowych. Przyjęte w niej zapisy określają w... Zobacz więcej »
   • 11/12/2018 06:44
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Brałeś pożyczkę w parabanku Profi Credit? Przeczytaj refleksje na tle orzeczenia TSUE

    Z grudniowego raportu Rzecznika Finansowego wynika, że proceder omijania prawa przez parabanki kwitnie do dziś. Tysiące ludzi... Zobacz więcej »
    • 11/12/2018 06:22
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Prywatny folwark w Urzędzie Wojewódzkim

     Nie jest tajemnicą, iż od wielu lat pewna grupa Zjednoczonej Prawicy w Olsztynie okopała się szczelnie w towarzystwie wzajemnej... Zobacz więcej »
     • 11/12/2018 06:11
     • 0
     • Aleksandra Greune

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego