Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Stilo na Inhalacjach

 • 19/11/2012 08:35
 • 3

Drugie w listopadzie Muzyczne Inhalacje odbyły się pod szyldem rocka, alternative i ethno. Publiczność, licznie zgromadzona w Sali Kameralnej amfiteatru im. Czesława Niemena, miała przyjemność wysłuchać tej mieszanki w wykonaniu warszawskiej grupy Stilo. Zaprezentowane zostały zarówno utwory z poprzednich płyt, jak i te, które znajdą się na właśnie nagrywanym krążku.

Olsztyński piątkowy koncert był setnym z kolei w historii zespołu. Sam zespół postawił sobie poprzeczkę dość wysoko, gdyż zagrał jedynie utwory instrumentalne. Ciężko jest utrzymać uwagę słuchaczy przez ponad godzinę, nie wspomagając się wokalem, jednak Stilo udała się ta sztuka. Mimo tego, iż muzyka brzmiała z pozoru dość monotonnie, każdy kawałek utrzymany był w innym klimacie. Zostaliśmy przeniesieni zarówno w dźwięki rodem z Portugalii, jak i w rytmy orientalne, doskonale podkręcane przez skrzypaczkę, Zuzę Kuczbajską. Wszystko doprawione delikatną nutą ludową i lekko klezmerskim, charakterystycznym brzmieniem skrzypiec. Także obaj gitarzyści, Wojtek Stasiak (gitara akustyczna) i Tomasz Żur (gitara basowa) okazali się wirtuozami swoich instrumentów.

Uwagę publiczności przykuwały również solówki na całym miksie instrumentów perkusyjnych: afro – kubańskich, brazylijskich i bliskowschodnich w wykonaniu Adama Rozenmama. Niektóre instrumenty nie były znane szerokiej publiności, a jedynie koneserom (np. wazon). Muzycy nie postawili na spektakularny show. Liczył się słuchacz i muzyka. Po koncercie wraz z muzykami udaliśmy się na spacer po olsztyńskiej Starówce. Bardzo podobało im się nasze miasto i obiecali, że na pewno tu wrócą.

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

Halo, to ja 19/11/2012 10:10
Pozdrowienia dla całego zespołu! I info dla Tomka. Pozdrowienia przekazane. Gdybyś został jeszcze trochę w Pozytywce, to byś się spotkał z Wojtkiem osobiście.
Dziecko 19/11/2012 15:03
Ja również przyłączam się do pozdrowień i mam nadzieję że wpadniecie jeszcze do Olsztyna!
STILO 19/11/2012 20:11
Bardzo chętnie wpadniemy i nawet zagramy! Jeśli tylko ktoś nas zaprosi :-) W piątek grało nam się u Was świetnie, w czym oczywiście zasługa naprawdę wspaniałej publiczności, no i tych kilku zapaleńców, czyli twórców cyklu Muzyczne Inhalacje, którzy robią naprawdę świetną robotę. Pozdrawiamy!

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zabił brata. Grozi mu dożywocie

  W minioną niedzielę oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście podczas... Zobacz więcej »
  • 21/02/2019 11:32
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Trotyl z czasów II wojny światowej na krajowej 16

   Orzysz Dziś policjanci otrzymali informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz w ciągu drogi... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 11:17
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Nie stać cię na prawnika? Możesz skorzystać z nieodpłatnej porady. I to bez stosu zaświadczeń

   Nowelizacja ustawy, o której mowa, nie tylko zmienia zasady organizowania nieodpłatnej pomocy prawnej, ale właściwie buduje ten system... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 08:49
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego