Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Święto Wojska Polskiego - obejrzyj film!

  • 15/08/2017 10:02
  • 1

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego a dokładnie święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Ustanowiono je w 1992 roku na pamiątkę Bitwy Warszawskiej (1920 r.), stoczonej podczas wojny polsko-bolszewickiej.

- 15 sierpnia, to najwspanialszy dzień w historii Wojska Polskiego w naszych tysiącletnich dziejach nie było tak wspaniałego, o tak nieprawdopodobnych konsekwencjach zwycięstwa jak to, które Wojsko Polskie, nasi żołnierze odnieśli 15 sierpnia 1920 roku. Jesteście ich następcami, jesteście ich dziedzicami, dlatego na Wasze ręce dla całej armii składam dzisiaj najlepsze życzenia i serdeczne gratulacje.

Wojsko Polskie, jak mało które ma prawo być dumne z dokonań naszych przodków. Jak mało którzy żołnierze możecie powiedzieć swoim kolegom z NATO, możecie powiedzieć każdemu żołnierzowi na świecie: nasi przodkowie wywalczyli dla Europy i świata bezpieczeństwo przed bolszewickim zalewem. To My uratowaliśmy Europę. To My sprawiliśmy, że świat nie wpadł w jarzmo komunizmu. Ale to nakłada nieprawdopodobne obowiązki i olbrzymią odpowiedzialność. Wiem, że jesteście jej świadomi. Wiem, że z dumą dźwigacie tamtą tradycję. Wiem, że dzisiaj, gdy współtworzycie wraz z kolegami z batalionowych grup bojowych NATO wspólny front, ten, który broni znowu Europy przed zagrożeniem ze Wschodu, robicie to mając pełną świadomość, iż tamto dziedzictwo dla Was jest przesłaniem dającym siłę, zdolność i pewność, że wypełnicie wszystkie zobowiązania, jakie Polska przed całym światem składa, a Wy będziecie je realizowali - powiedział Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, składając życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego.

Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało także wruszający filmik, który trzeba koniecznie obejrzeć!

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

kir 15/08/2017 16:07
Filmik obejrzałem. Co w nim wzruszającego? Podpowie redakcja? Szkoda też, że zamiast górnolotnych - jak zwykle - słów A. Macierewicza (najwspanialszy, nieprawdopodobny, olbrzymią), nie przytoczyliście jednego znamiennego zdania z przemówienia A. Dudy. O tym, że Wojsko polskie, to nie jest niczyją prywatną armią.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Powódź w Braniewie. Obejrzyj zdjęcia dramatu!

W czwartek zakończono wstępną naprawę drogi w Tatarkach, która była całkowicie nieprzejezdna. Mieszkańcy, którzy byli odcięci... Zobacz więcej »
  • 23/09/2017 10:51
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego