Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Szarżował autem po ul. Krasickiego w Olsztynie i uderzył w latarnię

 • 10/08/2018 09:00
 • 0

Dwie kobiety zostały przewiezione do szpitala w Olsztynie po tym, jak 27-letni kierowca podczas zbyt szybkiej jazdy stracił panowanie nad autem, zjechał na prawą stronę jezdni i "ściął" przydrożną latarnię. Policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w środę kilkanaście minut po godz. 22:00 na ul. Krasickiego w Olsztynie. Policjanci nie mieli wątpliwości co do okoliczności zdarzenia drogowego. Pomocne okazały się kamery olsztyńskiego systemu ITS.

Jak ustalili policjanci, 27-letni kierowca Jeepa Grand Cherokke, jadąc ul. Krasickiego od strony ul. Wańkowicza na łuku drogi w lewo zjechał na prawą stronę jezdni, stracił panowanie nad autem i uderzył w latarnię. Prędkość w chwili zdarzenia była na tyle duża, że pojazd po ścięciu latarni wylądował na jezdni i zablokował lewy pas ruchu. Na skutek tego manewru dwie pasażerki w wieku 28 i 25 lat zostały przewiezione do szpitala w Olsztynie. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń.

W związku z rangą zdarzenia policjanci postanowili nie nakładać na kierowcę mandatu karnego, a zamiast tego skierować sprawę do sądu. Mundurowi zatrzymali też 27-letniemu kierowcy prawo jazdy. Kierowca przed sądem będzie musiał wytłumaczyć się z brawurowej jazdy. Odpowie za spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zawiadomienie do prokuratury w sprawie zaniedbań w Stomilu

  Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe wszczęła śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w sprawozdaniach finansowych sportowej... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 16:26
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Obwodnica Olsztyna na finiszu. Zobacz galerię!

  Z powodu przerwy zimowej na budowie, roboty na obwodnicy Olsztyna są okrojone, nie wszystkie prace w niskich temperaturach można... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 13:00
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego