Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Szczytno, Bartoszyce, Iława. Niebezpieczne zdarzenia na drogach powiatów

 • 07/09/2017 09:55
 • 0

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej 53 na trasie Szczytno-Grom, gdzie na łuku drogi mercedes uderzył w naczepę ciężarówki. Obrażenia ciała odnieśli obaj kierowcy i pasażerka mercedesa. Kierujący byli trzeźwi, w przeciwieństwie do kierowcy, który doprowadził do zdarzenia drogowego w powiecie bartoszyckim. Także w powiecie iławskim policjanci interweniowali na miejscu dwóch niebezpiecznych zdarzeń. W obu przypadkach udział w nich brali rowerzyści.

Szczytno

We wtorek wieczorem na drodze krajowej 53 na trasie Szczytno - Grom doszło do wypadku drogowego z udziałem osobowego mercedesa i DAF-a.

38-letni obywatel Niemiec kierujący mercedesem na łuku drogi uderzył w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z powodu niezachowania należytej bezpiecznej odległości przez kierowcę osobówki.

W wyniku uderzenia w DAF-a kierowca mercedesa z obrażeniami twarzy został przetransportowany do szpitala w Olsztynie, natomiast jego pasażerkę ze złamaniem ręki przewieziono do szczycieńskiego szpitala. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Bartoszyce

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny bartoszyckiej jednostki policji został zawiadomiony przez WCPR, że na drodze krajowej nr 57 między Wozławkami a Bisztynkiem doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy pojechali na interwencję ustalili, że kierujący oplem 38-letni mieszkaniec gminy Bisztynek na łuku drogi stracił kontrolę nad autem i wjechał na pole. W chwili przyjazdu policjantów, kierowca opla i jego pasażer byli opatrywani przez ratowników medycznych.

Już wstępne badanie trzeźwości obu mężczyzn wskazało, że w ich organizmie jest alkohol. Kolejny pomiar wskazał, że w organizmie kierowcy opla są 2 promile alkoholu, co może tłumaczyć, że nie wiedział dlaczego zjechał z drogi na pole. Obaj mężczyźni trafili do szpitala i są diagnozowani. Prawo jazdy 38–latka, które miał od roku, zostało mu zatrzymane. Opel, którym jechali mężczyźni trafił na parking, gdzie poczeka na badania biegłego.

W zależności od obrażeń odniesionych przez pasażera opla, 38-letni kierowca będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości lub za kolizję i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Iława

Wrzesień to miesiąc kiedy wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzień jest coraz krótszy, a zmniejszona widoczność i zmieniające się warunki atmosferyczne mogą być zaskoczeniem dla wielu kierowców.

We wtorek przed godz. 14:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że 24-latek kierujący rowerem włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobówką, doprowadzając do bocznego zderzenia między pojazdami. 24-latek został przetransportowany do szpitala. Na szczęście zakończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem.

Natomiast przed godz. 21:00 kierujący samochodem wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście jadącemu po chodniku, doprowadzając do bocznego zderzenia między pojazdami, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście i w tym przypadku zakończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Jechali w nieznane, do miasta leżącego jeszcze trzy tygodnie wcześniej na linii frontu, by przywrócić je do życia...

  Na budynku przy dzisiejszej ul. Marii Zientary-Malewskiej 2 (dawniej ul. Waryńskiego), w którym zostali zakwaterowani, wywiesili... Zobacz więcej »
  • 19/02/2018 19:50
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Zdążyli w ostatniej chwili. Nieprzytomna mieszkanka Olsztyna odnaleziona w podkarpackim hotelu

   Wczoraj o godzinie 12:00 do olsztyńskiej jednostki policji zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów o możliwości... Zobacz więcej »
   • 19/02/2018 14:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   Już dość tego postsowieckiego myślenia

   I język?! Niby pisze się artykuły na ten sam temat, ale ich wymowa, czyli jak było naprawdę jest  zupełnie inna. Tak... Zobacz więcej »
   • 19/02/2018 13:37
   • 4
   • Andrzej Dramiński

    Dlaczego sąd nie chce oddać dzieci Karolinie Lorkowskiej?

    Na początku lutego zwrociliśmy się do sądu z pytaniem, na jakim etapie jest obecnie sprawa kilkuletniej Oliwki i jej młodszego brata... Zobacz więcej »

    Dwa tragiczne w skutkach pożary w Lidzbarku Warmińskim

    W minioną sobotę kilka minut przed godziną 7:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został poinformowany o pożarze w jednym z... Zobacz więcej »
    • 19/02/2018 12:33
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego