Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Szczytno, Bartoszyce, Iława. Niebezpieczne zdarzenia na drogach powiatów

 • 07/09/2017 09:55
 • 0

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej 53 na trasie Szczytno-Grom, gdzie na łuku drogi mercedes uderzył w naczepę ciężarówki. Obrażenia ciała odnieśli obaj kierowcy i pasażerka mercedesa. Kierujący byli trzeźwi, w przeciwieństwie do kierowcy, który doprowadził do zdarzenia drogowego w powiecie bartoszyckim. Także w powiecie iławskim policjanci interweniowali na miejscu dwóch niebezpiecznych zdarzeń. W obu przypadkach udział w nich brali rowerzyści.

Szczytno

We wtorek wieczorem na drodze krajowej 53 na trasie Szczytno - Grom doszło do wypadku drogowego z udziałem osobowego mercedesa i DAF-a.

38-letni obywatel Niemiec kierujący mercedesem na łuku drogi uderzył w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z powodu niezachowania należytej bezpiecznej odległości przez kierowcę osobówki.

W wyniku uderzenia w DAF-a kierowca mercedesa z obrażeniami twarzy został przetransportowany do szpitala w Olsztynie, natomiast jego pasażerkę ze złamaniem ręki przewieziono do szczycieńskiego szpitala. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Bartoszyce

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny bartoszyckiej jednostki policji został zawiadomiony przez WCPR, że na drodze krajowej nr 57 między Wozławkami a Bisztynkiem doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy pojechali na interwencję ustalili, że kierujący oplem 38-letni mieszkaniec gminy Bisztynek na łuku drogi stracił kontrolę nad autem i wjechał na pole. W chwili przyjazdu policjantów, kierowca opla i jego pasażer byli opatrywani przez ratowników medycznych.

Już wstępne badanie trzeźwości obu mężczyzn wskazało, że w ich organizmie jest alkohol. Kolejny pomiar wskazał, że w organizmie kierowcy opla są 2 promile alkoholu, co może tłumaczyć, że nie wiedział dlaczego zjechał z drogi na pole. Obaj mężczyźni trafili do szpitala i są diagnozowani. Prawo jazdy 38–latka, które miał od roku, zostało mu zatrzymane. Opel, którym jechali mężczyźni trafił na parking, gdzie poczeka na badania biegłego.

W zależności od obrażeń odniesionych przez pasażera opla, 38-letni kierowca będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości lub za kolizję i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Iława

Wrzesień to miesiąc kiedy wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzień jest coraz krótszy, a zmniejszona widoczność i zmieniające się warunki atmosferyczne mogą być zaskoczeniem dla wielu kierowców.

We wtorek przed godz. 14:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że 24-latek kierujący rowerem włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobówką, doprowadzając do bocznego zderzenia między pojazdami. 24-latek został przetransportowany do szpitala. Na szczęście zakończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem.

Natomiast przed godz. 21:00 kierujący samochodem wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście jadącemu po chodniku, doprowadzając do bocznego zderzenia między pojazdami, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście i w tym przypadku zakończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Uwaga na utrudnienia na drodze

  Wykonawca drugiego odcinka obwodnicy Olsztyna planuje naprawę i zabezpieczenie skarpy naprzeciwko toru motocrossowego na DL55 (droga... Zobacz więcej »
  • 25/11/2017 10:52
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Pijani, nieodpowiedzialni, źli

  Niedostosowanie prędkości, niezachowanie bezpiecznej odległości czy wypity wcześniej alkohol – to tylko kilka z najczęstszych... Zobacz więcej »
  • 25/11/2017 09:21
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Bezpieczniej i ładniej w Piotraszewie

  Pierwszy etap prac wykonany w ubiegłym roku objął 4,5 kilometra drogi od wojewódzkiej 507 do granic Piotraszewa. W tym roku udało... Zobacz więcej »
  • 25/11/2017 09:00
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .

  "Szubienice" znów w sądzie

  Antoni Górski          Olsztyn 24.11.2017 r. Sąd Rejonowy w Olsztynie II Wydział... Zobacz więcej »
  • 25/11/2017 08:23
  • 4
  • warmiak

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego