Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

"Szubienice" znów w sądzie

 • 25/11/2017 08:23
 • 6

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego w sprawie mojego zażalenia na odmowę wszczęcia śledztwa przez Policję i Prokuraturę w przedmiocie unieważnienia i wycofania z obiegu prawnego fałszywego dokumentu jakim jest „Decyzja wpisania Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej do Rejestru zabytków”. W związku z tym wystosowałem do Sądu kolejny wniosek.

Antoni Górski          Olsztyn 24.11.2017 r.

Sąd Rejonowy w Olsztynie
II Wydział Karny
Olsztyn

Wniosek

Wysoki Sądzie

Zwracam się z prośbą o spowodowanie działania Prokuratury zgodnie z Art.182 Kpa, który stanowi: „Prokuratorowi służy prawo zwrócenia się do właściwego organu administracji publicznej o wszczęcie postępowania w celu usunięcia stanu niezgodnego z prawem”, prowadzącego do unieważnienia fałszywego dokumentu.

„Decyzja w sprawie wpisania dobra kultury do rejestru zabytków”; L.dz.PSOZ/IZR.5330-12/93, nr rejestru zabytków B-139/93 z dn. 19.05.1993r. jest dokumentem fałszywym, zarówno co do nazwy pomnika jak i co do daty jego wykonania, na co, w załączniku, przedstawiam dodatkowe dowody. „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej” został odsłonięty w 1954 roku i w rzeczywistości funkcjonuje do dzisiaj. „Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej” formalnie i prawnie nie istnieje. Zatem, dokument ten stanowi poświadczenie nieprawdy.

Co do „Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej”, to jest on „dziełem” wątpliwej natury. Xawery Dunikowski tylko firmował (przy zakrapianej „nasiadówie”) swoim nazwiskiem projekt tego pomnika. Na kształt monumentu nie miał też wpływu nawet olsztyński Komitet Budowy Pomnika. O wszystkim decydowała Komisja Ministerialna.

Inicjatorem budowy pomnika był Mieczysław Moczar, były wojewoda olsztyński, członek KPP, PPR i PZPR, generał dywizji KBW, agent wywiadu GRU. W rzeczywistości nazywał się Mykoła Demko i był ukraińskim sowietem, co sam z naciskiem podkreślał: „Związek Radziecki jest nie tylko naszym sojusznikiem, to jest powiedzenie dla narodu. Dla nas, dla partyjniaków Związek Radziecki jest naszą Ojczyzną”. Pomnik wystawili więc samym sobie … sowieci. W dodatku, rodzimi sowieci w 1993 r., zdawałoby się w „wolnej” Polsce, sfałszowali nazwę pomnika i podstępnie wpisali go do „Rejestru zabytków”.

Policja i Prokuratura, mimo że dokładnie wiedząc, że: << Poprzez złożenie zawiadomienia Antoni Górski chciałby aby „Decyzja [fałszywa – A.G.] w sprawie wpisania dobra kultury do rejestru zabytków” została unieważniona i wycofana z obiegu …>>, nie kwestionując jej fałszywości, nie odniosła się do tego dokumentu merytorycznie i nic w tym zakresie nie zrobiła.

Proszę Wysoki Sąd o spowodowanie działań skutkujących unieważnieniem fałszywej „Decyzji …” i wycofanie jej z obiegu prawnego.

     Z poważaniem
     Antoni Górski

Załączniki:
1. Komunikaty Mazursko-Warmińskie, 1998, nr 3 (221);
2. Artykuł: Xawery Dunikowski i jego olsztyńskie „szubienice”.

PS. Mogę tu podpowiedzieć obrońcom tego sowieckiego ścierwa, niech próbują wpisać do zabytków „swoją” „statuję” pod właściwą nazwą : ”pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej.

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

Eugeniusz Olszewski 24/11/2017 16:01
Tak dobrze znasz życiorys Moczara,może coś wiesz o swoich przodkach?
Joanna N. 25/11/2017 10:28
A.Gorski ma taki zyciorys, ze go sie wstydzi; nic o rodzicach, nic o swojej dzialalnosci polityczno-zawodowej; ale sa tacy, ktorzy to wiedza i niedlugo wszystko wyjdzie na swiatlo dzienne i wtedy, ... oj bedzie bal, bedzie bal, panie Gorski
Antoni Górski 25/11/2017 11:12
Churchill, Roosevelt i Stalin po “ciężkich” obradach w Jałcie wyszli na papierosa. Churchill wyjmuje złotą papierośnicę z dedykacją: „Premierowi – Królowa”, Roosevelt ma: „Prezydentowi - Rodacy” a Stalin pokazuje: "Potockiemu – „Radziwiłł”. A w Olsztynie? „Sowietom – polscy sowieci - najgorszy sort”.
Joanna N. 25/11/2017 18:22
"A. Górskiemu, - płk. Różanski"
Antoni Górski 25/11/2017 11:20
Orzeczenie sądu będzie 08.12.2017r.
celowniczy 25/11/2017 20:14
Komu w ogóle przeszkadza przeszłość? Tylko tym co nie odnaleźli się w teraźniejszości. Nie maja z kim walczyć o o co. Zatem bija piane o byle co z byle kim i nie ważne czy to pomnik czy kamienica. Właśnie sowieckie bloki tez powinno się zburzyć bo to prefabrykaty ruskie z CCCP. "Cmentarz armii radzieckiej zaorać i posadzić maki te z pod Monte Casino... " - Niektórym przeszkadza przeszłość ale o przyszłości nic nie chcą wiedzieć bo prowadzi ich jedna z najgorszych zmian jakie nastały od czasu obalania niby to socjalizmu.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Czy selekcjonowanie kadr w regionie to kaprys władzy centralnej ?

  By przybliżyć internautom bardziej historyczną stronę selekcji w polityce w kilku zdaniach, można by podać przykłady takich... Zobacz więcej »
  • 14/11/2018 09:17
  • 0
  • Aleksandra Greune
  • .

  Zarzuty dla prezesa zakładu mleczarskiego w Lidzbarku Warmińskim za zanieczyszczenie Łyny

  - Z zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego wynika, iż w okresie od 1 marca 2017 r. do 18 marca 2018 r. dochodziło do... Zobacz więcej »
  • 13/11/2018 14:10
  • 1
  • Express.olsztyn.pl

   Uważajcie na leśne zwierzęta na drogach!

   Sarny, łosie, lisy czy dziki szukając resztek jedzenia często zbliżają się na niebezpieczną odległość do dróg, którymi... Zobacz więcej »
   • 13/11/2018 13:12
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Jutro znów zawyją syreny, ale nie wpadajmy w panikę

    W dniach 14 - 15 listopada 2018 roku na terenie m. in. województwa warmińsko-mazurskiego odbędą się ćwiczenia RENEGADE z... Zobacz więcej »
    • 13/11/2018 12:09
    • 0
    • Express.olsztyn.pl
    • .

    IPN zaproponował, jaka ma być treść napisu na szubienicach

    Na razie trwa więc próba ustalenia tego, jaka ma być treść tablicy informacyjnej, która wyjaśniałaby, dlaczego ów sporny... Zobacz więcej »
    • 13/11/2018 09:51
    • 5
    • Express.olsztyn.pl

    Niech żyje Polska

    Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny w bazylice konkatedralnej św. Jakuba, której przewodniczył metropolita... Zobacz więcej »
    • 13/11/2018 09:10
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego