Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Tadeusz Poźniak: - Polacy - patrioci jednoczcie się

 • 13/09/2017 11:17
 • 1

Ze względu na to, że kraj nasz znalazł się w punkcie zwrotnym swojej historii chciałem się włączyć, chociaż na emigracji czasowej w nurt dyskusji na temat aktualnych tematów. Są nimi:

- zbliżający się termin przedstawienia przez Prezydenta RP jego propozycji dotyczących reformy sądownictwa w Polsce,

- aktualna dyskusja w kraju na temat inicjatywy prezesa Jarosława Kaczyńskiego w/s reparacji wojennych od Niemiec,

- stanowisko części Episkopatu Polski w tej sprawie.

Ja swoje stanowisko w/s reparacji wojennych przedstawiłem w swoim artykule opublikowanym w Express Olsztyn,  a krytykującym stanowisko w tej sprawie znanego komentatora politycznego Stanisława Michalkiewicza.

Na poparcie swego stanowiska przytaczam link do artykułu red. Janeckiego zamieszczonego w dzisiejszym wydaniu portalu wpolityce.pl

W sytuacji jaka się wytworzyła wydaje się, że rząd potrzebuje społecznego wsparcia bez względu czy o to zabiega, czy też nie. To leży w naszym ogólnym interesie narodowym. Szczególnie po oświadczeniu wydanym w sprawie reparacji wojennych od Niemiec przez część Episkopatu Polski, co można porównać do znanego w historii z roku 1939 noża w plecy od bolszewików. Tym razem tym ciosem nożem w plecy polskiemu rządowi posłużyła się niestety część Episkopatu Polski, kościoła katolickiego, wydając oświadczenie dezawuujące rządowe stanowisko ws reparacji wojennych od Niemiec. Tego samego kościoła, który wiernie przez lata służył narodowi polskiemu i który poniósł tyle męczeńskich ofiar z rąk Niemców podczas II Wojny Światowej.

Tu nie chodzi o zemstę na Niemcach, tylko o zadośćuczynienie szkód materialnych, które to żądanie nie wyklucza miłosierdzia. Patrz nauczanie Św. Jana Pawła II o miłosierdziu i zadośćuczynieniu. Argumenty  hierarchów kościelnych pod przewodnictwem arcybiskupa Nycza, którzy wydali to oświadczenie o możliwym zachwianiu równowagi bądź też harmonii w stosunkach polsko-niemieckich po  wysunięciu przez Polskę roszczeń reparacji wojennych jest całkowicie bezzasadne i nieprawdziwe. Piszą o tym inni komentatorzy polityczni i prawnicy, w tym mecenas Hambura.

W stosunkach polsko-niemieckich jest już taki przechył w kierunku Polski, że waga oparła się po naszej stronie o grunt. Po drugiej stronie siedzi na górze strona niemiecka i jeszcze nas bezczelnie poucza co jest dobre dla Polski a co nie. Jak można dłużej tolerować takie poniżanie naszego narodu i państwa. Naszą bronią w tej sytuacji będzie nasze żądanie reparacyjne, które jak miecz Demoklesa wisiało nad Niemcami przez 70 lat. Czas go w końcu odwiesić. Tu już nic nie można dla Polski pogorszyć wielebni hierarchowie kościoła, na szczęście nie wszyscy.

Nic nie jest zamknięte w sprawie odszkodowań panowie Niemcy, te sprawy nie ulegają przedawnieniu, po prostu poprzednie elity przez was przekupione nie miały tej historycznej odwagi wspominać wam o tym. Sytuacja na szczęście się zmieniła i teraz mamy swój rząd na który tym razem nie macie żadnego wpływu. Swoją polityką prowadzoną przeciw Polsce przez ostanie 30 lat, udowodniliście konsekwentne spychanie nas do narożnika nie pomagając realnie naszej polskiej sprawie. Tworzyliście fałszywy mit pojednania wykorzystując nas w każdym posunięciu. Waszym działaniem, było zamknięcie naszych stoczni, nie uznaliście Związku Polaków w Niemczech, nie pozwalacie an sprzedaż polskich towarów w waszych sklepach, kiedy u nas królują wasze Lidle i Kauflandy, wstrzymywaliście przez 8 lat wolny przepływ obywateli  EU do Niemiec łamiąc traktach Lizboński. Podczas gdy my  pomogliśmy wam w szybszym zjednoczeniu waszego kraju po powstaniu ruchu społecznego SOLIDARNOŚĆ, waszą zapłatą jest dla nas czarna polewka.

Wydaje się konieczne w tej chwili wydanie oświadczenia lub apelu do wszystkich środowisk patriotycznych w tym do Zarządów Regionów Solidarności w całej Polsce i do rządzącej Partii PiS o wspólną akcję wsparcia polskiego rządu w tej sprawie i jednocześnie co jest je pochodną protest przeciw wtrącaniu się Unii Europejskiej do naszych wewnętrznych spraw reformy sądownictwa. Bo jak wiadomo, sprawa nie dotyczy samych tylko samego tematu reparacji wojennych, lecz generalnie oporowi w nagonce  lewackiej Europy przeciw aspiracjom narodowym i niepodległościowych Polski, Węgier, Czech, Rumunii i pozostałych krajów tzw. Międzymorza.

Poprzez zwarte stanowisko polskiego społeczeństwa w/s reparacji wojennych od Niemiec uzyskujemy potężną broń przeciw prowadzonej akcji przeciw  Polsce wszelkiego europejskiego lewactwa chcącego narzucić nam kaganiec ponownego zniewolenia tym razem pod rządami eurokratów. Ci w Polsce, którzy to podważają uprawiają świadomie lub nie zdradę narodową. Patrz link powyżej do artykułu red. Janeckiego.

W rzeczy samej jak przed laty idzie o naszą wolność. I albo damy temu zdecydowany odpór, albo polegniemy, a wtedy będziemy pracować dla zachodu jak niewolnicy u bauera., który miga się ciągle przed odszkodowaniami.

 

autor artykułu: Tadeusz Poźniak

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

grab 15/09/2017 15:10
Jest rzeczą oczywistą, że Niemcy wyrządziły Polsce olbrzymią szkodę, której konsekwencje odczuwamy do dzisiaj. Byłoby rzeczą nienormalną, gdybyśmy nie domagali się odszkodowania za tę szkodę, niezależnie od czasu jej powstania. Dlatego popieram w całości apel pana Poźniaka.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Jechali w nieznane, do miasta leżącego jeszcze trzy tygodnie wcześniej na linii frontu, by przywrócić je do życia...

  Na budynku przy dzisiejszej ul. Marii Zientary-Malewskiej 2 (dawniej ul. Waryńskiego), w którym zostali zakwaterowani, wywiesili... Zobacz więcej »
  • 19/02/2018 19:50
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Zdążyli w ostatniej chwili. Nieprzytomna mieszkanka Olsztyna odnaleziona w podkarpackim hotelu

   Wczoraj o godzinie 12:00 do olsztyńskiej jednostki policji zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów o możliwości... Zobacz więcej »
   • 19/02/2018 14:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl
   • .

   Już dość tego postsowieckiego myślenia

   I język?! Niby pisze się artykuły na ten sam temat, ale ich wymowa, czyli jak było naprawdę jest  zupełnie inna. Tak... Zobacz więcej »
   • 19/02/2018 13:37
   • 4
   • Andrzej Dramiński

    Dlaczego sąd nie chce oddać dzieci Karolinie Lorkowskiej?

    Na początku lutego zwrociliśmy się do sądu z pytaniem, na jakim etapie jest obecnie sprawa kilkuletniej Oliwki i jej młodszego brata... Zobacz więcej »

    Dwa tragiczne w skutkach pożary w Lidzbarku Warmińskim

    W minioną sobotę kilka minut przed godziną 7:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został poinformowany o pożarze w jednym z... Zobacz więcej »
    • 19/02/2018 12:33
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Polecane firmy

    Reklama konta firmowego