Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Tak trzeba grać z tym układem olsztyńskim... Komentarze polityków o kandydaturze Michała Wypija na prezydenta Olsztyna

 • 05/12/2017 10:23

Zmianom w kodeksie wyborczym i kandydaturze Michała Wypija na prezydenta Olsztyna został poświęcony program "MY WY Oni" na antenie Radia Olsztyn. Dyskutowali o tym czołowi politycy wszystkich opcji politycznych, a to oznacza jedno - Wypij stanowi poważne zagrożenie w skostniałym "układzie olsztyńskim", skoro wszystkie ugrupowania są tak bardzo przejęte jego kandydaturą. Gośćmi Radia Olsztyn byli przedstawiciele partii zasiadających w sejmie: Izabela Smolińska-Letza (Nowoczesna), Henryk Falkowski (Kukiz’15), Piotr Cieśliński (Platforma Obywatelska) oraz Dariusz Rudnik (Prawo i Sprawiedliwość). Z zaproszenie nie skorzystało PSL.

Co powiedzieli goście prowadzącego program Marka Lewińskiego?

Izabela Smolińska-Letza:

Pan Michał Wypij (...) to młody, ambitny człowiek, świat przed nim stoi otworem, ale rzucanie się na zarządzanie tak dużym miastem, to wydaje mi się, że przecenia swoje siły. Trzeba mieć wiedzę i doświadczenie, to nie jest zabawa. Mówi się, że nie święci garnki lepią, ale zarządzanie tak dużym miastem to duża odpowiedzialność. Brak cierpliwości u młodego człowieka i uzgodnień na prawicy, wystarczy poczytać komentarze po prawej stronie.

Henryk Falkowski:

Michał Wypij ma 32 lata, nie robiłbym mu zarzutu z wieku. Jego wiek to plus w tak zaśniedziałym środowisku politycznym, jak w Olsztynie. Jest absolwentem LO 4 w Olsztynie, w którym uczę i jestem dumny, że wyszedł z naszej szkoły. Bardzo dobrze sobie radzi w życiu politycznym. Tak trzeba grać z tym układem olsztyńskim. Jest liderem partii Porozumienie na Warmii i Mazurach i koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości. Obecny w Olsztynie wiceprezes tej partii stwierdził, że to jest kandydat tego środowiska na prezydenta. Również pisemnie potwierdził to wicepremier Gowin. PiS w Olsztynie nie ma kandydata, bo jak by miał to już by go przedstawił. Gdy PiS w kraju miał kiedyś sondażach 32 proc. poparcia, to w Olsztynie w wyborach samorządowych ta partia zdobywała 16 proc. To bardzo dużo mówi o liderach i elitach tej partii w Olsztynie. Mamy tu do czynienia z wypieraniem i walką z ludźmi inteligentnymi. Myślę, że 80 proc. aktywności tej partii w Olsztynie to jest walka we własnych szeregach, a tylko 20 proc. to jest aktywność na zewnątrz. Widzimy nerwowe reakcje i słowa na granicy chamstwa. A poza tym radny, panie Dariuszu Rudniku, tylko krowa nie zmienia poglądów.

Dariusz Rudnik:

Dobre porównanie…

Piotr Cieśliński:

Wszyscy jesteśmy zaskoczeni tą kandydaturą. Ale nie traktowałbym tej kandydatury przez pryzmat wieku, i to nie dlatego, że ja w wieku 31 lat zostałem posłem, a więc o rok byłem młodszy. To sprawa ambicji, chęci i doświadczenia, ale o tym zadecydują wyborcy (...) Myślę, że minister Gowin po raz kolejny próbuje grać na nosie politykom PiS-u. O ile wiceprzewodniczącego struktur poinformował o tym, że pan Wypij chce kandydować, to pan Jerzy Szmit twierdzi, że kandydatura nie była uzgodniona, ale niech to powie przedstawiciel PiS-u.

Dariusz Rudnik:

Ten pan jest kandydatem samego siebie. Z nikim w PiS-ie swojej kandydatury nie uzgadniał. Jeżeli ugrupowanie pana Gowina dało mu upoważnienie do tego, żeby w ten sposób postępował, to ja się mocno dziwię. Według zapewnień zarówno Jerzego Szmita, potwierdzonych przez panią poseł Iwonę Arent, nic o takiej kandydaturze nie wiemy. Są pewne kręgi, środowiska szkolone w szkołach liderów Georga Sorosa. Te środowiska mają określone grepsy, standardy zachowań i pan Wypij jako absolwent takiego kursu zachowuje się w sposób standardowy. Czy to można już ocenić jako rozbijactwo, zobaczymy. Ta sytuacja zostanie przeanalizowana i wnioski zostaną wyciągnięte.

Izabela Smolińska-Letza:

Moja wypowiedź nie dotyczyła wieku pana Wypija, ale przede wszystkim braku doświadczenia w zarządzaniu czymkolwiek, dlatego jego wiek jest tu dodatkowym minusem, bo pan Wypij nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu, a zwłaszcza w zarządzaniu tak dużym miastem.

Henryk Falkowski:

Jeśli ktoś się zastanawia, dlaczego kiedyś byłem w PiS a dzisiaj jestem w Kukiz15, to wystarczy posłuchać przewodniczącego Komitetu Miejskiego PiS, pana radnego Dariusza Rudnika, jakim językiem operuje, jak mówi o swoich kolegach partyjnych. To jest niedopuszczalne i wydaje mi się, że to odbiera PiS-owi w Olsztynie masę głosów.

Piotr Cieśliński:

To jest kolejny sygnał ministra Gowina, że jego polityczne ambicje sięgają bardzo daleko.

Dariusz Rudnik:

Ja słowo do pana Falkowskiego. Myślę, że z panem kandydatem macie wiele wspólnego. Bardzo wysokie ambicje i mniemanie o sobie, a brak wam panowie umiejętności podporządkowania się grze zespołowej. Pan też miał wysokie ambicje i dlatego wyszedł z PiS-u, bo wydawało się panu, że powinien być noszony na rękach, w aureoli swojej rzekomej inteligencji.

 

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Ugoda

  Na podstawie Ugody Sądu Okręgowego w Olsztynie przepraszamy funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lidzbarku Warmińskim: asp. szt... Zobacz więcej »
  • 18/09/2019 10:15
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Gej „politpoprawny”

  Z tą tolerancją to różnie bywa. „Tolerancja jest dobra tylko dla LGBT+Q”, bo parafrazując zawołanie „Wielkiej Rewolucji... Zobacz więcej »
  • 23/03/2019 11:48
  • 0
  • warmiak

  „Sie” pospieszyli

  Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
  • 16/03/2019 10:30
  • 0
  • warmiak
  • .

  "Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

  Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
  • 08/03/2019 08:57
  • 2
  • warmiak

  Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

  Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
  • 02/03/2019 13:58
  • 0
  • Aleksander Żywczyk

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego