Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Tak za tak... To nas obchodzi - niemieckie obozy śmierci. Akcja II LO w Augustowie w obronie prawdy o polskich obozach zagłady

 • 10/10/2018 07:57
 • 0

Społeczność II LO w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie organizuje pod koniec listopada akcję o ogólnopolskim zasięgu. Wspólnie chcą stanąć w obronie byłego więźnia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Auschwitz, Karola Tendery.

Oburza ich bowiem sposób, w jaki został potraktowany pan Tendera przez niemiecki sąd, który uznał, że publiczna telewizja ZDF nie musi w określony sposób przepraszać za sformułowanie „polski obóz zagłady”.

Co ważne - szkoła należy do Podlaskiej Rodziny Szkół im. Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej oraz działa przy niej Klub im. Armii Krajowej, który zrzesza inne placówki w całej Polsce.

Akcja polegać będzie na redagowaniu listów w obronie prawdy, której Niemcy nie powinni kwestionować, a wzorowana będzie na maratonie Amnetsy International jako Apel o Prawdę, który będzie miał wymiar bliski nam wszystkim. Wszystkie listy kierowane będą do Prezydenta Federalnego Trybunału Konstytucyjnego z siedzibą w Karlsruhe.

Więcej informacji pod numerem telefonu 087 643 22 28, na stronie lo2.augustow.pl oraz portalu społecznościowym szkoły facebook.com/drugieliceumogolnoksztalcacewaugustowie

 

Poniżej wzór listu:


Szanowny Panie.

Jestem obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej. Haniebne zachowanie niemieckich mediów oraz ostatnie wyroki dotyczące PANA KAROLA TENDERY zapadające w Pańskim kraju bardzo mnie zbulwersowały!

Okazuje się, że Niemcy, winni najokrutniejszych zbrodni w czasie II wojny światowej, fałszują historię i po raz kolejny krzywdzą już raz skrzywdzonego człowieka – Pana Karola Tenderę!

Żądam, aby Pan zainteresował się tą sprawą, żądam wydania wyroku sprawiedliwego, który będzie odzwierciedlał prawdę historyczną! Niemcy są winni tragedii II wojny światowej i wszystkich okrucieństw – więc

Niemcy nie powinni używać wyrażenia „polskie obozy śmierci”, a Panu Karolowi Tenderze należą się oficjalne przeprosiny!

Proszę, by stanął Pan po stronie Prawdy, czego oczekuję jako polski obywatel!

Z poważaniem

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zabił brata. Grozi mu dożywocie

  W minioną niedzielę oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście podczas... Zobacz więcej »
  • 21/02/2019 11:32
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Trotyl z czasów II wojny światowej na krajowej 16

   Orzysz Dziś policjanci otrzymali informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz w ciągu drogi... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 11:17
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Nie stać cię na prawnika? Możesz skorzystać z nieodpłatnej porady. I to bez stosu zaświadczeń

   Nowelizacja ustawy, o której mowa, nie tylko zmienia zasady organizowania nieodpłatnej pomocy prawnej, ale właściwie buduje ten system... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 08:49
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego