Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Tragiczne wypadki w Sępopolu i Wróblach

 • 10/01/2018 14:13
 • 0

W ciągu jednego dnia policjanci odnotowali dwa tragiczne w skutkach wypadki drogowe, których przyczyną była najprawdopodobniej nadmierna prędkość. W Sępopolu kierowany przez 51-latka vw passat uderzył w przydrożne drzewo. Pasażerka auta była zakleszczona w jego wnętrzu i pomimo podjętej akcji ratunkowej nie przeżyła wypadku. Z kolei w zderzeniu czołowym dwóch samochodów w powiecie ostródzkim zginął 40-latek, który kierował jednym z aut.

Wczoraj po godz. 13:00 w Sępopolu na ul. Wojska Polskiego doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, wynika, że to prawdopodobnie nieodpowiednia do warunków panujących na drodze prędkość, była przyczyną tego zdarzenia. 51–letni mieszkaniec gminy Korsze, jadąc z żoną vw passatem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Kobieta siedząca z przodu na miejscu pasażera była zakleszczona w aucie. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej kobieta zmarła.

Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowania. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali oględziny miejsca wypadku. Passat został zabezpieczony na parkingu strzeżonym i będzie musiał być zbadany przez biegłego. 51–latek kierujący vw był trzeźwy, jednak zgodnie z procedurą, pobrano mu dodatkowo krew do badań laboratoryjnych.

Za spowodowanie wypadku drogowego, następstwem, którego jest śmierć innej osoby, kodeks karny przewiduję karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Także wczoraj – tym razem w powiecie ostródzkim – doszło do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Około godz. 11:00 na drodze W542 na wysokości miejscowości Wróble w gminie Gietrzwałd kierujący renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka volvo. W wyniku zdarzenia 40-latek podróżujący renault zginął na miejscu. Drugi kierowca na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń i po badaniach w szpitalu został wypisany do domu.

Oceń
Autor: del

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Rok 2019 rokiem Anny Walentynowicz

15 sierpnia 2019 r. przypada 90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz, wybitnej działaczki niepodległościowej Wolnych Związków... Zobacz więcej »
 • 21/07/2018 11:05
 • 0
 • Express.olsztyn.pl

  Tragedia na torach. Ofiarą kobieta

  Do tragedii doszło w pobliżu Unieszewa między Naterkami a Biesalem. Piesza zginęła na miejscu. Policjanci wyjaśniają przyczyny... Zobacz więcej »
  • 21/07/2018 10:43
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Na ratunek jeleniowi

  Nie tylko psy i koty wpadają w tarapaty. Okazuje się też że zwierzęta leśne też bywają gapowate. Tym razem gapą okazał się... Zobacz więcej »
  • 21/07/2018 09:28
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego