Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Tym razem zupa była smaczna

 • 16/05/2018 10:22
 • 0

Policjanci nie tylko "łapią przestępców". Czasami ich interwencje są nietypowe, a niekiedy wręcz humorystyczne. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów takich niecodziennych zgłoszeń, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Zjadł zupę przeznaczoną dla kogoś innego

W poniedziałek po godzinie 22:00 policjanci interweniowali u jednej z rodzin w Mrągowie, gdzie rzekomo żona biła męża. Funkcjonariusze, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że pomiędzy małżonkami doszło do nieporozumienia, ponieważ mąż zjadł zupę przeznaczona dla ...przyjaciela żony.

Schowała sztuczną szczękę

Mężczyzna zgłosił, że małżonka wygoniła go z domu "bez zębów" i nie chce go wpuścić do mieszkania. Oficer dyżurny zaskoczony otrzymanym zgłoszeniem nie zbagatelizował sprawy i pod wskazany adres wysłał policyjny patrol. Funkcjonariusze na miejscu zastali 68-letniego mężczyznę, który zgłaszał interwencję. W jego obecności 64-letnia małżonka otworzyła drzwi funkcjonariuszom. Kobieta w rozmowie z policjantami twierdziła, że o niczym nie wie, po czym oddała protezę mężowi. 68-latek zadowolony wyszedł z domu.

Pijany rowerzysta przyjechał na komendę zgłosić interwencję

54-letni mieszkaniec Mrągowa przyjechał rowerem na komendę zgłosić interwencję - oświadczył, że żona naruszyła jego nietykalność cielesną.  Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że cyklista miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Jego rajd zarejestrowała kamera monitorująca policyjny obiekt.  W efekcie tej "wizyty" mężczyzna musiał pozostawić rower na komendzie. Za popełnione wykroczenie otrzymał 500-złotowy mandat. Jeszcze tego samego wieczora policjanci sprawdzili informacje zgłoszone przez 54-latka. Ustalili, że pomiędzy małżonkami doszło jedynie do utarczki słownej w trakcie wspólnego spożywana alkoholu.

Wezwali policję, bo chcieli porozmawiać

500-złotowym mandatem został ukarany mieszkaniec Mrągowa, który bezpodstawnie wezwał policjantów. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że uderzył nożem żonę. W rzeczywistości kobieta była cała i zdrowa i nic nie wiedziała o zgłoszeniu męża. Okazało się, że mężczyzna dzwoniąc na policję chciał się wygadać, bo nikt w domu nie chciał z nim porozmawiać.

Podobnie było w sytuacji 56-letniego mieszkańca gminy Sorkwity. Mężczyzna wezwał policję do awanturującej się synowej. Twierdził, że nietrzeźwa synowa pobiła go i w efekcie ma stłuczone żebra. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że wezwanie było bezpodstawne. Nietrzeźwy zgłaszający tłumaczył funkcjonariuszom, że domownicy nie chcieli z nim rozmawiać, dlatego zgłosił interwencję. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Tak samo został ukarany inny mieszkaniec tej samej gminy, który również bezpodstawnie wezwał policjantów. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że jego konkubina okradła go. W rzeczywistości okazało się, że mężczyzna dzwoniąc na policję kłamał, bo ...chciał sobie porozmawiać.

Rodzeństwo nie mogło się porozumieć, które ma wydoić krowę.

Do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie zadzwonił zdenerwowany mężczyzna. Zgłosił, że jego 26-letnia siostra jest agresywna, biega po domu, krzyczy i bije domowników. Pod wskazany adres niezwłocznie pojechał patrol policji. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że między zgłaszającym a jego siostrą doszło do kłótni. Przyczyną sprzeczki był konflikt polegający na tym kto tego wieczoru ma wydoić krowę. Na szczęście w trakcie interwencji rodzeństwo doszło do porozumienia.

Awantura pomiędzy seniorami

Mrągowscy policjanci interweniowali wobec dwóch seniorów. Krewki 91-latek poszarpał się ze swoim 81-letnim kolegą w centrum miasta. Tego dnia oficer dyżurny otrzymał informację, że przy pomniku Jana Pawła II w Mrągowie bije się dwóch mężczyzn. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że 91-letni Jan poróżnił się z 81-letnim kolegą. Doszło do  szarpaniny, w trakcie której Jan uderzył laską w głowę Eugeniusza. 81-latkiem musiały się zaopiekować służby medyczne. Na szczęście jednak mężczyzna nie doznał większych obrażeń. Podobno w tle awantury była piękna kobieta.

Nietrzeźwy zamknął się w budynku i wszczął fałszywy alarm

52-letni mężczyzna podjął czynności zawodowe będąc pod wpływem alkoholu i wszczął fałszywy alarm. Zamknął się w firmie i mimo tego, że posiadał przy sobie klucze nie wiedział jak otworzyć drzwi. Nie chciał, aby szef dowiedział się o zdarzeniu dlatego fałszywym alarmem zaalarmował policję i pogotowie mówiąc, że doznał wypadku w pracy i potrzebuje pomocy. Będąca na miejscu załoga karetki zbadała go nie znajdując na ciele żadnych obrażeń.

Pijany, poszukiwany i zakochany

Pewnej  nocy na policę zadzwonił mężczyzna szukający pomocy, ponieważ wbrew jego woli odeszła od niego dziewczyna. Na miejscu okazało się, że 23-latka pojechała do znajomych.  Mężczyzna natomiast  tłumaczył, że nie mógł pogodzić się z tym faktem i we wzburzeniu wezwał policję. Jak się okazało, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, podczas wykonywanych czynności przez policję okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez Prokuraturę Rejonową w Mikołowie oraz Prokuraturę Rejonową w Sosnowcu do ustalenia miejsca pobytu.

Pomylił adresy, szukał swojego mieszkania w innej miejscowości

30-letni mieszkaniec Mrągowa po suto zakrapianej alkoholem imprezie pomylił adresy. Szukał swojego mieszkania nie w Mrągowie, a w Pieckach.  Swymi głośnymi poszukiwaniami zakłócił odpoczynek nocny mieszkańcom jednego z bloków w tej miejscowości. Policjanci zastali go, gdy już tylko głośno chrapał. Mężczyzna został pouczony przez funkcjonariuszy. Natomiast z uwagi na późną porę, niskie temperatury i  na to, że mieszkaniec Mrągowa był nietrzeźwy policjanci pomogli mu dostać się do właściwego miejsca zamieszkania.

Pomylił okno z drzwiami

Bolesną w skutkach  pomyłkę zaliczył mieszkaniec Mrągowa, który pijany chciał wyjść z mieszkania na pierwszym piętrze przez okno. Wypadł, zawisł na antenie, a następne spadł z niej na chodnik. W efekcie upadku mężczyzna doznał m.in. złamania miednicy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariuszom tłumaczył, że pomylił okno z drzwiami, a wcześniej wydawało mu się, że przebywa w mieszkaniu na parterze.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie

  Paweł Z. został zatrzymany 26 lipca 2018 r. i otrzymał zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa, do której miało dojść w Olsztynie pod... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 14:24
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Zarzuty dla olsztyńskiego policjanta za niezasadne użycie broni i nieumyślne spowodowanie śmierci

   Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, feralnego dnia matka pokrzywdzonego zadzwoniła do Wojewódzkiego Centrum... Zobacz więcej »
   • 16/01/2019 13:26
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Głos (rozsądku) Jacka Adamasa w sprawie zawieszenia Michała Rachonia

    My zaś poprosiliśmy o komentarze kilka osób, związanych zarówno z prawdziwą i nie za cudze pieniądze obroną demokracji oraz osób... Zobacz więcej »

     Pracownicy Biedronki przegrali z siecią przed sądem

     Proces w tej sprawie ruszył w marcu 2018 r. i toczył się przy drzwiach zamkniętych. Byli pracownicy Biedronki walczyli o... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 11:41
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Jutro dowiemy się, dlaczego burzą naszą kulturę

     - Poruszymy problematykę miejskich pustostanów i braku koncepcji - a zwłaszcza woli - ich zagospodarowania przez władze miasta we... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 09:52
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Zimowe ptakoliczenie w skansenie w Olsztynku

      Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące obok nas, skansen w Olsztynku zaprasza na spacer ornitologiczny w ramach... Zobacz więcej »
      • 16/01/2019 09:21
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego