Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Upór przynosi owoce, więc Owoc wygrywa w sądzie!

  • 23/05/2014 18:20
  • 14

W mininą środę - o czym już informowaliśmy - odbyły się dwie rozprawy sądowe, w których uczestniczył "dyżurny olsztyńskiego wymiaru sprawiedliwości" - jak sam siebie określa - czyli Bogusław Owoc z olsztyńskich Solidarnych 2010.

Dziś Wysoki Sąd ogłosił w obu tych sprawach wyroki. Oba korzystne dla Owoca! Bogusław Owoc wygrał zarówno z SM Pojezierze, jak i z gminą Olsztyn. Wyrok ma oczywiście wymierne korzyści finansowe.

O dziwo, sędzia, powiedział nawet, że przy ustalaniu tego korzystnego wyroku wzięto pod uwagę kwestie, których nie ujął nawet sam Bogusław Owoc. Wysoki Sąd sam się ich dopatrzył, analizując dokumenty! Wygląda na to, że wielokrotne tupanie nogą, apelacje, odwołania, nagłośnienie problemu i ostre słowa w różnego rodzaju artykułach i programach telewizyjnych odniosły skutek.

- Mój upór przyniósł rezultaty, chociaż mało kto wierzył w to, że uda mi się wygrać tak poważne sprawy, z takimi "gigantami". Niech mój przykład będzie wskazówką dla innych. Jeśli wierzycie w to, że macie rację, to nigdy się nie poddawajcie. Walczcie do końca, nawet jeśli sprawa wydaje się beznadziejna - powiedział Bogusław Owoc.

Dzisiejszy wyrok na pewno będzie jednym z tematów, które były wicewojewoda poruszy z obecnym wojewodą. Marian Podziewski zdecydował się w końcu na spotkanie z Owocem, podczas którego zostaną przekazane dokumenty, wskazujące na nieprawidłowości, wręcz układy, w olsztyńskim sądownictwie. Owoc kompletował je prawie 18 lat! O wynikach spotkania oczywiście poinformujemy.

Oceń
Autor: amark

KOMENTARZE

kir 23/05/2014 18:27
OK, korzystne, czyli jakie? Może więcej o szczegółach obu wyroków?
Express.olsztyn.pl 23/05/2014 18:31
Gmina Olsztyn będzie musiała zapłacić Bogusławowi Owocowi pewną kwotę pieniędzy, zaś Bogusław Owoc nie musi płacić SM Pojezierze za rzekome usterki, powstałe podczas jednej z prac, którą wykonywał.
zgniłe jabłko 24/05/2014 07:48
a gdzie magiczne "przepraszam"? przecież zanim zapadł wyrok, owoc wylewał kubeł pomyj na "wymiar sprawiedliwości". czy wreszcie nastała opcja zerowa?
Nie wylewał kubła pomyj! 25/05/2014 08:53
Owoc nie wylewał kubła pomyj, a podawał krytyczne opinie i wnioski proceduralne a oparte na faktach i na materiałach dowodowych!!! Organom się dostawało na ich życzenie. Dodatkowo - przewlekanie, a zwodzenie. Gdyby nie udało się nagłośnić sposobu prowadzenia spraw /co za zbieg okoliczności, prawda?/, rzecz mogła się jeszcze dziać i dziać. Jego powinni przeprosić i dać stosowne odszkodowanie - z prywatnej kieszeni.
Orfeusz 26/05/2014 10:55
A kogo ma przeprosić Pan Owoc ?
CezaryA 24/05/2014 09:04
@ zgnile jablko; Zero to twe IQ. Czy przeprasza sie agresora, ze cie zaatakowal?
spółdzielca 24/05/2014 10:17
SM Pojezierze przegrało? Przegrali spółdzielcy.
Spółdzielca 24/05/2014 10:34
Można powiedzieć dobrze spółdzielcom niech płacą. A może w końcu wezmą sprawy w swoje ręce? Ruszą tyłki i pogonią darmozjadów prezesów ( pensje 30 tys. zł. ) i ich kolegów z Rad Nadzorczych na "zbity pysk".
Prezes nabroił, spółdzielcy zapłacą! 24/05/2014 17:17
Taka niestety konstrukcja pato-spółdzielni od pato-prawa poczynając, że pato-logiczne działania bonzów uchodzą im bezkarnie. Prezesi broją, dają przy okazji zarobić swym prawnikom - za wszystko na koniec płaci ogół spółdzielców. Po przegranej sprawie prezes za karę otrzymać może premię od swojskiej rady zwanej nadzorczą. Mokra sprawa.
Nie od razu wspólnoty! 25/05/2014 08:17
Pani Iwono! Nakłaniając wyżej do tworzenia wspólnot trzeba mieć na względzie inny tez wariant! Oczywiście konieczne są działania na rzecz poprawy świadomości mieszkańców i członków spółdzielni . Jak najbardziej konieczne. Choć to robota niełatwa, żmudna. Wieloletnie pranie mózgu ze strony negatywnego lobby funkcyjnego oraz fatalne prawo poczyniły tam spustoszenie. Pani Iwono wzywająca wyżej do tworzenia wspólnot mieszkaniowych! Wzmocnione przez haniebnie przedmiotowe realnie usytuowanie ogółu spółdzielców, czyli przez patologie w wielu spółdzielniach. Te większe , np. z Olsztyna są tego przykładem. W obecnej sytuacji o wiele korzystniej jest zamiast od razu tworzyć wspólnoty wolą większości z ponad 50 % udziałowców w nieruchomości, dokonać podziału spółdzielni celem powołania małej /małych/ SM. Wtedy te nowe spółdzielnie mają zachowane udziały w majątku wspólnym SM, z której wychodzą. Tym sposobem majątek spółdzielni idzie za członkami! Oczywiście cwaniacy z tej dużej będą utrudniać procedury, rozliczenia , itp. W razie czego sąd ich zastąpi - jeśli lekceważeni wnioskodawcy na bieżąco będą reagować na bezprawne gry "władców". Potem taką małą spółdzielnię możliwie szybko zlikwidować – i powstanie wspólnota do znacznie łatwiejszego i tańszego prowadzenia niż spółdzielnia. Wspólnota z zachowanym majątkiem od SM-matki! Po likwidacji spółdzielni lokale własnościowe z mocy ustawy staną się odrębną własnością, a lokatorskie – przejdą na najem- od wspólnoty! Ale będą lokatorzy zdziwieni! Ci, którzy zwlekali z przekształceniem lokali na odrębną własność obudzą się w nowej rzeczywistości. Jeśli więc w nieruchomościach da się zebrać stosowną większość do powołania wspólnoty, to nie mniej trudno dla podziału SM! Warto więc skalkulować plusy i minusy wyboru ewentualnego kierunku. Kierunek wyłącznie wspólnotowy w spółdzielniach mających spory tzw. wspólny majątek niekoniecznie korzystny. W krańcowym wypadku utworzenie wielu wspólnot w SM /zamiast podziału/ na mocy obecnego prawa, pozostawi w łapach wąskiej resztki żelaznego składu SM olbrzymiej wartości majątek! Cwaniacy zlikwidują już małą a z wielkim majątkiem spółdzielnię i tak sprywatyzują własność będącą dorobkiem wielu tych, który wcześniej z tego majątku wspólnotowo zrezygnowali. Stosowne decyzje warto więc podejmować z rozeznaniem.
I. M. 25/05/2014 12:14
Znikają moje komentarze, odpowiem na temidacontrasm.info KOMENTARZE kir 23/05/2014 18:27 OK, korzystne, czyli jakie? Może więcej o szczegółach obu wyroków? +112-14 odpowiedz
Key O 25/05/2014 19:13
Że co niby?
Kazek 25/05/2014 10:58
Tym którzy namawiają na zakładanie wspólnot i w nich upatrują swoje szczęście proponuję lekturę protokółów z posiedzen Komisji Rewizyjnej Rady miasta na których rozpatrywała skargi mieszkańców na szefostwa wspólnot. Jeśli masz włosy na głowie staną ci dębem. Zapewniam
UoWL/USM 25/05/2014 19:08
Proponuję Kazimierzu zapoznać się z Ustawą o własności lokali, z Ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych, porównać je w stosownej części a różnicującej prawa właścicieli odrębnych lokali . Jeśli we wspólnocie mieszkaniowej kilka /klika?/ osób z zarządu zdominuje ogół wielu właścicieli, to ci bierni właściciele niewarci współczucia. Mieszkańcy nie będący właścicielami lokali we wspólnocie niestety nie mają tam głosu - zgodnie z prawem. Natomiast po sąsiedzku powinno się ich wysłuchać. Dodam, że w zasobach poza spółdzielniami wspólnota może mieć na mocy UoWL, np. tylko dwoje członków: jedyny prywatny właściciel lokalu odrębnego oraz właściciel reszty, nieraz kilkudziesięciu nawet mieszkań, jakim jest tam, np. miasto /gmina/. Najlepiej, gdy w nieruchomości większość lub nawet wszystkie udziały mają prywatni właściciele. Jeśli , Kazimierzu, nie wspólnotowe zarządzanie wspólną nieruchomością wielolokalową , to jakie? Przez jednoosobowego kuratora, przez zewnętrznego zarządcę bez udziału większości chociaż właścicieli w trybie decyzyjnym? Własność i współwłasność zobowiązuje do współodpowiedzialności .

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Czas na nową kadencję

    Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 15:34
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

      Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 11:29
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

        Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
        • 16/11/2018 10:46
        • 0
        • S. Antoni Poniatycki

          Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

          Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »