Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Ustawa dekomunizacyjna nadal obowiązuje!

 • 14/12/2018 11:35

Ustawa dekomunizacyjna została uchwalona 01.04.2016 roku. W Art. 1.1 stanowi: „Nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny”. To już prawie 3 lata mija i jeśli w takim tempie, i tak będziemy wprowadzać w życie każdą ustawę, to trzeci świat zostawi nas daleko w tyle.

Komuniści nigdy nie dbali o interes Polski. Celnie zauważył to już w 1946 roku wielki Polski Patriota, Płk. Ignacy Matuszewski: „Partia komunistyczna wszędzie stawia interesy Sowietów ponad interesy własnego państwa”. Nie można ich nazywać „polskimi" komunistami, tym bardziej Polakami. „Pachołki Moskwy” zawsze byli wierni Rosji jakkolwiek by się nie nazywała, np. Sowiecka.

Przyczyna tego stanu rzeczy tkwi w początkach - a dokładniej, w akcie założycielskim, „Magdalence” i „Okrągłym stole” - III RP, tzw. „wolnej” Polski. Tak zwanej, bo komunizm w naszej Ojczyźnie cały czas ma się nadzwyczaj dobrze.

Głównym, a raczej podstawionym „aktorem” był (i jest) Wałęsa. Teraz jeździ po świecie w podkoszulce, tzw. „konstytutce” z napisem „OTUA”. „Oto Ja”? Jego własne ego wkrótce go rozsadzi od wewnątrz. W „Waszynktonie” pomylił mu się pogrzeb z „wesołą imprezą” – żarty, dowcipy, śmiechy. Na pogrzebie Jaruzelskiego wiedział, że trzeba założyć białą koszulę i czarny krawat. Może objawia mu się już „starcza przypadłość”? Tyle w życiu „przeszedł”?! Wałęsa może na swoje konto robić z siebie „łacha” i przed światem wystawiać się na pośmiewisko. Jednak Kiszczak „zrobił” go „symbolem Polski”, znanym i rozpoznawalnym w świecie, i nie jest mi obojętne, że kompromituje wizerunek mojej Ojczyzny i ośmiesza wszystkich Polaków.

Udowodniono mu i mówi się, że „współpracował” z SB. „Współpracować” to mogą też inżynierowie przy wielkich budowach. Po co te eufemizmy? Prezydentem był, a kapusiem „Bolkiem” jest i tyle! Mam prawo tak go nazywać, bo chociaż był prostym człowiekiem (żadna ujma) to jako przewodniczącego „Solidarności” darzyłem go wielkim szacunkiem i zaufaniem. Gotów byłem „skoczyć za nim w ogień”. A on nie tylko to zaufanie zawiódł, ale wartości, które publicznie głosił, teraz bezcześci.

Dokumenty Kiszczaka (również te niedawno odnalezione w Hoover Institution Library & Archives w Stanford) świadczą o tym, że Wałęsa nie mógł zrobić żadnego ruchu bez akceptacji, tym bardziej wbrew Kiszczakowi, esbecji. Krótko mówiąc, był „na krótkiej smyczy”. Taki to człowiek nami „rządził”. Dlatego miał pomysły na EWG-bis, NATO-bis, polsko-rosyjskie spółki „Joint Venture” („wspólne przedsięwzięcie”) w posowieckich jednostkach wojskowych w Polsce; w rzeczywistości pozostawienie całej agentury sowieckiej, czyli rosyjskiej na terenie naszego Kraju. Na szczęście „wybito” mu to z głowy. Na nieszczęście nie przeprowadził, a ściślej - nie pozwolono mu przeprowadzić lustracji (o samolustracji nie wspominając) i dekomunizacji.

Obrońców komunistycznej nomenklatury było/jest wielu. To nie jest tylko ich „głupota”. „Po owocach ich poznacie”. Naiwnością jest posądzać Adama Strzembosza (profesora!), twierdzącego, że „sądy [peerelowskie!] same się oczyszczą”, tylko o … naiwność. To samo Małgorzatę Gersdorf (też profesor), a za nią WSA i NSA. Tylko z powodu niewiedzy pomylił się im Suweren z, bądź co bądź szanowanym, ale dokumentem - Konstytucją? No to ich trochę „podszkolę”. Art. 178. pkt 1. Konstytucji, przez „obrońców” tak chętnie przywoływanej, stanowi: „Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają Konstytucji oraz ustawom”. USTAWOM! Sędziowie nie tylko sami, ale również i ich orzeczenia „podlegają”! Jeśli ktoś, nie wykonuje ustaw, gdzie czyny są zagrożone karą „pozbawienia wolności do lat 2” (Kk. Art. 256), popełnia przestępstwo. A kto popełnia przestępstwo - nieważne czy to sędzia, czy urzędnik Ratusza - jest przestępcą. I to nie jest zwykłe nieuctwo. To jest wychowanie, wykształcenie (raczej wyszkolenie) i działanie w duchu (raczej upiorze) komunizmu. Tak się „oczyścili”, że według „szczerej” przedstawicielki władzy sądowniczej zostali „nadzwyczajną kastą”. Wierzę, że  nie wszyscy sędziowie „podpadają” pod to miano.

Obrońcy komunizmu, a trzeba powiedzieć wprost – „najgorszy sort”, teraz pod nazwą „PO-KO”, poprzez „ulicę i zagranicę” prowadzi wywrotową robotę. Jak zauważa prof. Jan Żaryn: „Opozycja cały czas nie może pogodzić się z faktem, że nie rządzi. Przez to tworzy gamę pretekstów do awantur antypisowskich”. Z zaciekłością „tropi” oznaki faszyzmu w Polsce, jak impreza „wafel SS” pod Wodzisławiem, wyrządzając w świecie wielką szkodę Polsce i Polakom, a broni nie mniej zbrodniczego totalitaryzmu – komunizmu. Komuch komuchowi „oka nie wykole”. W rocznicę „stanu wojennego” wprowadzają ponownie komunistów do nazw ulic.  Tak czczą ofiary komunisty Jaruzelskiego?! Na złość PiS-owi? Wyraźnie widać, że wcale nie trzeba odnosić tego tylko do górnolotnej „zdrady państwa”. Za ich wywrotową robotę płacimy wszyscy cały czas, bo zamiast zajmować się gospodarką, sprawami społecznymi, bytowymi, jednym słowem - odbudową Kraju, musimy guzdrać się z usuwaniem „komunistycznych śmieci”.

Ustawa dekomunizacyjna nadal obowiązuje, a nawet zobowiązuje. Zobowiązuje też Pana Wojewodę, by nie czekając na Suwerena, mimo obstrukcji ze strony „najgorszego sortu”, przynajmniej on w pełni ją zrealizował. Sądy też, a może przede wszystkim, wymagają dekomunizacji. Czy tak, czy tak, ustawa ma być wykonana!

Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Gej „politpoprawny”

Z tą tolerancją to różnie bywa. „Tolerancja jest dobra tylko dla LGBT+Q”, bo parafrazując zawołanie „Wielkiej Rewolucji... Zobacz więcej »
 • 23/03/2019 11:48
 • 0
 • warmiak

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

Polecane firmy

Reklama konta firmowego