Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Utrzymany wyrok za próbę kradzieży z włamaniem do bankomatu w Olsztynie

 • 19/04/2018 15:29
 • 0

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał wczoraj w mocy wyrok skazujący Mirosława C. oraz Andrzeja S. za próbę kradzieży z włamaniem do bankomatu przy ul. Barcza w Olsztynie.

Przypomnijmy. Mirosław C. oraz Andrzej S. zostali oskarżeni o to, że w roku 2015 w porozumieniu z jeszcze innymi osobami dwukrotnie usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do bankomatów znajdujących się na terenie Olsztyna. Pierwszego przestępstwa mieli dopuścić się w nocy 22 maja 2015 r. przy ul. Płoskiego w Olsztynie. Według ustaleń prokuratury, sposób ich działania był następujący. Po uprzednim podważeniu panelu bankomatu stojącego przy sklepie i podczepieniu do sejfu stalowej liny zamocowanej drugim końcem do samochodu terenowego marki Jeep Grand Cherokee, usiłowali wyrwać sejf i dostać się do jego wnętrza, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie 175 tys. zł. Oskarżeni tego celu jednak nie osiągnęli, ponieważ nie zdołali pokonać zabezpieczeń bankomatu.

W nocy 26 maja 2015 r. obaj mężczyźni w podobny sposób mieli usiłować ukraść pieniądze z bankomatu  znajdującego się przy supermarkecie na ul. Barcza w Olsztynie. W sejfie było ponad 110 tys. zł. Ale i tym razem podejrzani nie osiągnęli celu, bo nie byli w stanie pokonać zabezpieczeń bankomatu. Zostali jednak dostrzeżeni przez mieszkańców pobliskich bloków, którzy o próbie włamania do bankomatu powiadomili policję. Dzięki temu policjanci podjęli pościg za autem terenowym, w którym miały przebywać w sumie trzy osoby. Uciekinierzy nie reagowali na sygnały dźwiękowe i świetlne, a jeden z nich w pewnym momencie wyrzucił na drogę ostro zakończone przedmioty, tak zwane krzyżaki, które miały unieruchomić radiowozy ścigających ich policjantów. Pościg zakończył się dopiero w okolicach miejscowości Szczęsne w powiecie olsztyńskim.

Funkcjonariusze ujęli wtedy Mirosława C. oraz Andrzeja S., a trzeciego z mężczyzn nie udało się zatrzymać.

Obaj skarżeni w trakcie procesu przyznali się tylko do próby kradzieży z włamaniem do bankomatu przy ul. Barcza w Olsztynie, po której zostali zatrzymani przez policjantów. Andrzej S. przyznał się także do zarzutu podrobienia dokumentu w postaci umowy kupna-sprzedaży pojazdu terenowego Jeep Grand Cherokee.

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyrokiem z dnia 26 stycznia 2018 r. uznał obu oskarżonych za winnych dokonania próby kradzieży z włamaniem tylko do bankomatu przy ul. Barcza w Olsztynie. Mirosław C. został za to skazany na karę 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Andrzej S., którego sąd uznał także za winnego podrobienia dokumentu, otrzymał karę łączną 2 lat i 2 miesięcy więzienia.

Sąd Rejonowy podając ustne motywy wyroku wyjaśnił, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił jedynie na przypisanie oskarżonym popełnienie czynu, który miał miejsce w dniu 26 maja 2015 r. przy ul. Barcza w Olsztynie. Zebrany materiał dowodowy nie pozwolił natomiast na jednoznaczne ustalenie, że oskarżeni mieli związek z próbą włamania do bankomatu przy ul. Płoskiego w Olsztynie.

Apelacje od powyższego wyroku wnieśli obrońcy oskarżonych, a także oskarżony Mirosław C.

Sąd Okręgowy w Olsztynie w VII Wydziale Karnym Odwoławczym w dniu 18 kwietnia 2018 r. nie uwzględnił żadnej z apelacji i utrzymał zaskarżony wyrok w mocy.

Wyrok jest prawomocny.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie

  Paweł Z. został zatrzymany 26 lipca 2018 r. i otrzymał zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa, do której miało dojść w Olsztynie pod... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 14:24
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Zarzuty dla olsztyńskiego policjanta za niezasadne użycie broni i nieumyślne spowodowanie śmierci

   Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, feralnego dnia matka pokrzywdzonego zadzwoniła do Wojewódzkiego Centrum... Zobacz więcej »
   • 16/01/2019 13:26
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Głos (rozsądku) Jacka Adamasa w sprawie zawieszenia Michała Rachonia

    My zaś poprosiliśmy o komentarze kilka osób, związanych zarówno z prawdziwą i nie za cudze pieniądze obroną demokracji oraz osób... Zobacz więcej »

     Pracownicy Biedronki przegrali z siecią przed sądem

     Proces w tej sprawie ruszył w marcu 2018 r. i toczył się przy drzwiach zamkniętych. Byli pracownicy Biedronki walczyli o... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 11:41
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Jutro dowiemy się, dlaczego burzą naszą kulturę

     - Poruszymy problematykę miejskich pustostanów i braku koncepcji - a zwłaszcza woli - ich zagospodarowania przez władze miasta we... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 09:52
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Zimowe ptakoliczenie w skansenie w Olsztynku

      Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące obok nas, skansen w Olsztynku zaprasza na spacer ornitologiczny w ramach... Zobacz więcej »
      • 16/01/2019 09:21
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego