Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Uwaga! Przebywanie w zasięgu oddziaływania obiektu grozi demoralizacją

 • 18/09/2018 08:26
 • 2

17 września 1939 roku, Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona przekroczyła granice naszego kraju. Tym samym Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. Z okazji tej smutnej rocznicy wczoraj pod Pomnikiem Wdzięczności Armii Czerwonej w Olsztynie odbył się happening przygotowany przez Katarzynę i Jacka Adamasów. Jednocześnie była to oficjalna inauguracja kampanii wyborczej Katarzyny Adamas, która będzie startowała do Rady Powiatu.

Na pikiecie nie zabrakło osób związanych z lokalnym środowiskiem patriotycznym oraz zwykłych olsztynian, którym historia Polski nie jest obca i którym data 17 września 1939 roku zawsze kojarzyć się będzie z ciosem w polskie plecy ze strony Sowietów.

Wczoraj po południu na "szubienicach" zostały postawione tablice z adekwatnymi do sytuacji napisami - "Do rozbiórki" oraz "Uwaga, przebywanie w zasięgu oddziaływania obiektu grozi demoralizacją". Jest to wyraźne odniesienie do dyskusji, jaka od wielu lat toczy się wokół pomnika. Trwa walka o jego likwidację z przestrzeni publicznej, jednak "szubienice" - jak na razie skutecznie - chroni przed tym wpis do rejestru zabytków.

- Protestowaliśmy przeciwko demoralizującej obecności Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej w centrum Olsztyna w przededniu obchodów 100-lecia niepodległości Polski - wyjaśnia Katarzyna Adamas.

 

 

foto: Express Olsztyn i Katarzyna Adamas

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

kir 18/09/2018 17:27
" Jednocześnie była to oficjalna inauguracja kampanii wyborczej Katarzyny Adamas, która będzie startowała do Rady Powiatu". Wychodzi na to,że każdy pretekst jest dobry, byleby tylko próbować dorwać się do koryta. Pani Katarzyno Adamas, a tak w ogóle, czym pani do tej pory zabłysnęła?
BoB 19/09/2018 07:46
Tym, że jest żoną swojego męża i Matką swojej córki, też lansowanej przez męża

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zabił brata. Grozi mu dożywocie

  W minioną niedzielę oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście podczas... Zobacz więcej »
  • 21/02/2019 11:32
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Trotyl z czasów II wojny światowej na krajowej 16

   Orzysz Dziś policjanci otrzymali informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz w ciągu drogi... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 11:17
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Nie stać cię na prawnika? Możesz skorzystać z nieodpłatnej porady. I to bez stosu zaświadczeń

   Nowelizacja ustawy, o której mowa, nie tylko zmienia zasady organizowania nieodpłatnej pomocy prawnej, ale właściwie buduje ten system... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 08:49
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego