Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Uważajcie na oszustów podnajmujących mieszkania na terenie Olsztyna!

 • 06/12/2017 09:45
 • 0

Troje studentów, którzy zdecydowali się wynająć mieszkanie przy ul. Dąbrowszczaków w Olsztynie padło w poniedziałek ofiarą oszustów. Ogłoszenie o wynajmie znaleźli na jednym z portali internetowych. Korzystna cena przekonała studentów do skorzystania z oferty. Z oszustką widzieli się tylko raz - odbierając komplet kluczy od apartamentu i jednocześnie przekazując pieniądze w kwocie 2 tys. złotych.

W poniedziałek  do olsztyńskiej jednostki policji zgłosiła się trójka młodych ludzi, którzy padli ofiarą oszustów. Studenci wynajęli na czas nieokreślony mieszkanie od osób, które nie posiadały do niego żadnych praw.

Jak się okazało, dwie studentki wraz ze swoim kolegą szukały od jakiegoś czasu lokalu na terenie Olsztyna, który mogliby wspólnie wynająć. Ogłoszenie o apartamencie do wynajęcia znaleźli na jednym z portali internetowych. Korzystna cena przekonała ich do skorzystania z oferty. Zadzwonili pod numer widoczny w ogłoszeniu, telefon odebrał mężczyzna, z którym umówili się na podpisanie umowy i przekazanie kluczy od lokalu. O umówionej godzinie w mieszkaniu czekała na nich kobieta, która w pośpiechu poleciła im podpisać przygotowaną umowę, wręczyła komplet kluczy, pobrała za wynajem i kaucję - łącznie 2 tys. złotych - i wyszła z lokalu.

To był ostatni raz, kiedy studenci widzieli się z oszustką. Ku zdziwieniu młodych osób, kilka godzin później do apartamentu zapukała prawdziwa właścicielka lokalu. Jak się okazało, zajmuje się ona krótkoterminowym wynajmowaniem tego apartamentu i poprzedniego dnia przekazała klucze kobiecie - oszustce, która chciała zamieszkać w lokalu przez jeden, ewentualnie dwa dni. To właśnie ta kobieta, prawdopodobnie wraz z inną osobą, umieściła ogłoszenie na portalu internetowym i podnajęła apartament studentom na czas nieokreślony podając się za właścicielkę lokalu.

Nie podejmujmy zbyt pochopnie decyzji o wynajęciu mieszkania. Czytajmy dokładnie umowę, poprośmy właściciela o okazanie dokumentu świadczącego o prawie własności do danego lokalu. Powinniśmy być szczególnie wyczuleni na sytuacje, gdy osoby nalegają na jak najszybsze podpisanie umowy oraz z różnych przyczyn nie okazują dokumentów ze zdjęciem.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Dmitrii A. oskarżony o zabójstwo kobiety w Dobrym Mieście

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Dmitrii A. w dniu 4 maja 2017 r. nad ranem zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej... Zobacz więcej »

   Prawomocne areszty za handel dopalaczami

   Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 25 września przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. Związane ono było z czynnościami... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 12:54
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Olsztyński dworzec po remoncie. Zobacz wizualizację!

   Na wizualizacjach widać zmodernizowaną i wyremontowaną halę części kolejowej dworca. Brak jest szpetnych budek sklepowych, dzięki... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 11:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego