Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

W co gra Hanna Gronkiewicz-Waltz? A Marsz Niepodległości i tak się odbędzie!

 • 07/11/2018 17:48
 • 4

Ustępująca prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła dzisiaj decyzję o odwołaniu Marszu Niepodległości. Wszystko jednak wygląda na to, że marsz i tak się odbędzie i że frekwencjabędzia wyższa niż zazwyczaj. - Marsz Niepodległości się odbędzie. Zespół prawny Stowarzyszenia Marsz Niepodległości właśnie przygotowuje odwołanie od zakazu Hanny Gronkiewicz-Waltz – poinformował na twitterze jego przedstawiciel, Tomasz Kalinowski.

Oświadczenie w sprawie skandalicznej decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz wystosował Ruch Narodowy.

- Marsz Niepodległości jest inicjatywą oddolną, zorganizowaną przez Polaków dla Polaków. Nikt nie ma prawa zabronić nam świętowania setnej rocznicy czy zmusić nas do upaństwowienia społecznego charakteru Marszu. Choćby miasto zakazało organizacji Marszu, choćby się waliło i paliło, "choćby na smokach wojska latające", Marsz Niepodległości w setną rocznicę jej odzyskania i tak się odbędzie! Najwyżej w formie zgromadzenia spontanicznego! Nie odwołujemy wyjazdów! Nie rezygnujemy z organizacji! Przeciwnie: apelujemy jeszcze silniej – przyjeżdżajcie na Marsz Niepodległości niezależnie od wszystkiego! Pokażcie, że nie ma siły, która byłaby zdolna nas zatrzymać! - apeluje Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej.

Do sprawy odniósł się też Paweł Kukiz, który wysłał do prezydenta Andrzeja Dudy list.

- W związku z decyzją ustępującej Prezydent m. st. Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie Marszu Niepodległości w setną rocznicę odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości zwracam się do Pana Prezydenta z gorącym apelem o niezwłoczną organizację i objęcie patronatem Narodowego Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada 2018 r. w Warszawie.

Setki tysięcy polskich obywateli chciało spędzić ten uroczysty dzień manifestując swoją miłość do Ojczyzny, maszerując ulicami stolicy. Skandaliczna decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz, mająca charakter prowokacji politycznej, im to uniemożliwia. Dlatego Pan Prezydent jako głowa państwa i osoba dysponująca najsilniejszym mandatem demokratycznym spośród konstytucyjnych organów państwa powinien stanąć na czele Marszu, w którym udział będzie mógł wziąć każdy obywatel, bez względu na przekonania polityczne i światopogląd.

W tym wyjątkowym dla nas dniu pokażmy – tak jak nasi przodkowie w 1918 r. – że jesteśmy w stanie wznieść się ponad konflikty oraz animozje i stanąć wspólnie, ramię w ramię świętując Stulecie Niepodległej - napisał Paweł Kukiz.

Znamy też stanowisko Wolnych i Solidarnych.

- Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz chce ewidentnie doprowadzić do zamieszek w Warszawie 11 listopada. Ta decyzja nie odwoła przyjazdu dziesiątek tysięcy ludzi do Warszawy tego dnia. Jeśli ten marsz będzie nielegalny, to pani prezydent będzie stosowała naciski na służby, żeby egzekwowały ten zakaz – powiedział Adam Andruszkiewicz w wywiadzie dla portalu telewizjarepublika.pl.

Z kolei poseł Krystyna Pawłowicz nie ma wątpliwości, że decyzja o odwołaniu marszu nie leży w kompetencji prezydent miasta.

- Sprawy organizacji zgromadzeń cyklicznych, a takim jest Marsz Niepodległości nie leży w kompetencji prezydenta miasta (też takiego jak HGW). Zakaz na Marsz może wydać tylko wojewoda warszawski. Podobnie we Wrocławiu... HGW po prostu prowokuje Polaków - napisała Krystyna Pawłowicz na twitterze.

Także warmińsko-mazurscy Narodowcy nie rezygnują z wyjazdu.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

też 08/11/2018 08:17
jadę na ten marsz. trzeba nie być patriotą żeby zakazać marszu w tak niepowtarzalną rocznicę. już pokazali w parlamencie europejskim boni, thun pitera jak kochają swoją ojczyznę. powinni się wstydzić na czele ze swoim rudym prezydentem europy. są zdrajcami Polski, a za zdradę swojego Państwa powinno sie ponieść najwyższą karę w postaci utraty obywatelstwa. niech przyjmą sobie te do których im bliżej niemieckie, francuskie a nawet arabskie. ja jestem dumny z tego ze rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie tak hucznie świętowana. Jak to głosił klasyk Polska jest Najważniejsza. Patrioci przyjeżdżajcie na uroczystości i marsz.
też mi coś 09/11/2018 08:43
Cóż, chyba największą zbrodnią komuny Klocku było to, że nauczali wszystkich pisać i czytać, i tak już pozostało, teraz są efekty. No i ta równość! Patriotyzm wzorowany na chłoptasiach z Saksonii. A co do utraty obywatelstwa i życzenia sobie by niektórzy nie wracali do Polski to jak nic 68, 1968, wtedy to się zaczęło. W Reichu było Ministerstwo Czystości Rasy, poczytaj sobie jak to robili to i repertuar będziesz miał lepszy. Jedź, jedź - Stolyca jakaś jałowa, mało żyzna to i trochę gnoju się przyda. I nie zapomnij rac ...wsadzić sobie i odpalić - odrzut jak się patrzy będzie.
kir 08/11/2018 16:50
Trzeba być patriotą, żeby wiedzieć, kiedy używać wielkich liter w zdaniu...
polonista 09/11/2018 07:16
się znalazł. nie masz nic ciekawego do poweidzenia to siedz i się nie odzywaj.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Czas na nową kadencję

  Kadencja samorządów kończy się dziś, czyli w piatek 16 listopada. Zgodnie z przepisami, w ciągu siedmiu dni powinny ukonstytuować... Zobacz więcej »
  • 16/11/2018 15:34
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszego pod Dobrym Miastem sam zgłosił się na policję

   Na miejscu śmiertelnego potrącenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas... Zobacz więcej »
   • 16/11/2018 11:29
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Czy niepełnosprawni w Olsztynie traktowani są jak osoby drugiej kategorii?

    Tak samo jest w naszym kochanym mieście. Brakuje podjazdów i taka osoba nie może pójść na przykład do fryzjera, pizzerii czy do... Zobacz więcej »
    • 16/11/2018 10:46
    • 0
    • S. Antoni Poniatycki

     Policjant potrącił motocyklistów. Jeden zmarł. W środę ruszyła rozprawa apelacyjna

     Przypomnijmy. Do wypadku z udziałem radiowozu i grupy motocyklistów doszło 20 września 2015 r. na drodze krajowej nr 16 w pobliżu... Zobacz więcej »
     • 16/11/2018 08:53
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      I znów nowa organizacja ruchu na ul. Partyzantów

      Nowe rozwiązania zostały wprowadzone w nocy z czwartku na piątek (15/16 listopada). - W obrębie skrzyżowania uczestnicy ruchu jadący... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 08:40
      • 0
      • Express.olsztyn.pl
      • .

      Chocholi taniec

      Chocholi taniec Dziw nad dziwy niesłychany - Walc z Walczykiem poszli w tany. AntyPiSem zjednoczeni, w tańcu całkiem... Zobacz więcej »
      • 16/11/2018 07:48
      • 2
      • warmiak

      Polecane firmy

      Reklama konta firmowego