Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

W co gra Hanna Gronkiewicz-Waltz? A Marsz Niepodległości i tak się odbędzie!

 • 07/11/2018 17:48

Ustępująca prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła dzisiaj decyzję o odwołaniu Marszu Niepodległości. Wszystko jednak wygląda na to, że marsz i tak się odbędzie i że frekwencjabędzia wyższa niż zazwyczaj. - Marsz Niepodległości się odbędzie. Zespół prawny Stowarzyszenia Marsz Niepodległości właśnie przygotowuje odwołanie od zakazu Hanny Gronkiewicz-Waltz – poinformował na twitterze jego przedstawiciel, Tomasz Kalinowski.

Oświadczenie w sprawie skandalicznej decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz wystosował Ruch Narodowy.

- Marsz Niepodległości jest inicjatywą oddolną, zorganizowaną przez Polaków dla Polaków. Nikt nie ma prawa zabronić nam świętowania setnej rocznicy czy zmusić nas do upaństwowienia społecznego charakteru Marszu. Choćby miasto zakazało organizacji Marszu, choćby się waliło i paliło, "choćby na smokach wojska latające", Marsz Niepodległości w setną rocznicę jej odzyskania i tak się odbędzie! Najwyżej w formie zgromadzenia spontanicznego! Nie odwołujemy wyjazdów! Nie rezygnujemy z organizacji! Przeciwnie: apelujemy jeszcze silniej – przyjeżdżajcie na Marsz Niepodległości niezależnie od wszystkiego! Pokażcie, że nie ma siły, która byłaby zdolna nas zatrzymać! - apeluje Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej.

Do sprawy odniósł się też Paweł Kukiz, który wysłał do prezydenta Andrzeja Dudy list.

- W związku z decyzją ustępującej Prezydent m. st. Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie Marszu Niepodległości w setną rocznicę odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości zwracam się do Pana Prezydenta z gorącym apelem o niezwłoczną organizację i objęcie patronatem Narodowego Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada 2018 r. w Warszawie.

Setki tysięcy polskich obywateli chciało spędzić ten uroczysty dzień manifestując swoją miłość do Ojczyzny, maszerując ulicami stolicy. Skandaliczna decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz, mająca charakter prowokacji politycznej, im to uniemożliwia. Dlatego Pan Prezydent jako głowa państwa i osoba dysponująca najsilniejszym mandatem demokratycznym spośród konstytucyjnych organów państwa powinien stanąć na czele Marszu, w którym udział będzie mógł wziąć każdy obywatel, bez względu na przekonania polityczne i światopogląd.

W tym wyjątkowym dla nas dniu pokażmy – tak jak nasi przodkowie w 1918 r. – że jesteśmy w stanie wznieść się ponad konflikty oraz animozje i stanąć wspólnie, ramię w ramię świętując Stulecie Niepodległej - napisał Paweł Kukiz.

Znamy też stanowisko Wolnych i Solidarnych.

- Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz chce ewidentnie doprowadzić do zamieszek w Warszawie 11 listopada. Ta decyzja nie odwoła przyjazdu dziesiątek tysięcy ludzi do Warszawy tego dnia. Jeśli ten marsz będzie nielegalny, to pani prezydent będzie stosowała naciski na służby, żeby egzekwowały ten zakaz – powiedział Adam Andruszkiewicz w wywiadzie dla portalu telewizjarepublika.pl.

Z kolei poseł Krystyna Pawłowicz nie ma wątpliwości, że decyzja o odwołaniu marszu nie leży w kompetencji prezydent miasta.

- Sprawy organizacji zgromadzeń cyklicznych, a takim jest Marsz Niepodległości nie leży w kompetencji prezydenta miasta (też takiego jak HGW). Zakaz na Marsz może wydać tylko wojewoda warszawski. Podobnie we Wrocławiu... HGW po prostu prowokuje Polaków - napisała Krystyna Pawłowicz na twitterze.

Także warmińsko-mazurscy Narodowcy nie rezygnują z wyjazdu.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

  Od jutra rusza rządowy program Mama 4 plus

  Program jest  skierowany do osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci i z tego powodu nie mogły podjąć pracy zawodowej lub... Zobacz więcej »
  • 28/02/2019 16:10
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego