Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

W co gra Hanna Gronkiewicz-Waltz? A Marsz Niepodległości i tak się odbędzie!

 • 07/11/2018 17:48
 • 4

Ustępująca prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła dzisiaj decyzję o odwołaniu Marszu Niepodległości. Wszystko jednak wygląda na to, że marsz i tak się odbędzie i że frekwencjabędzia wyższa niż zazwyczaj. - Marsz Niepodległości się odbędzie. Zespół prawny Stowarzyszenia Marsz Niepodległości właśnie przygotowuje odwołanie od zakazu Hanny Gronkiewicz-Waltz – poinformował na twitterze jego przedstawiciel, Tomasz Kalinowski.

Oświadczenie w sprawie skandalicznej decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz wystosował Ruch Narodowy.

- Marsz Niepodległości jest inicjatywą oddolną, zorganizowaną przez Polaków dla Polaków. Nikt nie ma prawa zabronić nam świętowania setnej rocznicy czy zmusić nas do upaństwowienia społecznego charakteru Marszu. Choćby miasto zakazało organizacji Marszu, choćby się waliło i paliło, "choćby na smokach wojska latające", Marsz Niepodległości w setną rocznicę jej odzyskania i tak się odbędzie! Najwyżej w formie zgromadzenia spontanicznego! Nie odwołujemy wyjazdów! Nie rezygnujemy z organizacji! Przeciwnie: apelujemy jeszcze silniej – przyjeżdżajcie na Marsz Niepodległości niezależnie od wszystkiego! Pokażcie, że nie ma siły, która byłaby zdolna nas zatrzymać! - apeluje Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej.

Do sprawy odniósł się też Paweł Kukiz, który wysłał do prezydenta Andrzeja Dudy list.

- W związku z decyzją ustępującej Prezydent m. st. Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie Marszu Niepodległości w setną rocznicę odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości zwracam się do Pana Prezydenta z gorącym apelem o niezwłoczną organizację i objęcie patronatem Narodowego Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada 2018 r. w Warszawie.

Setki tysięcy polskich obywateli chciało spędzić ten uroczysty dzień manifestując swoją miłość do Ojczyzny, maszerując ulicami stolicy. Skandaliczna decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz, mająca charakter prowokacji politycznej, im to uniemożliwia. Dlatego Pan Prezydent jako głowa państwa i osoba dysponująca najsilniejszym mandatem demokratycznym spośród konstytucyjnych organów państwa powinien stanąć na czele Marszu, w którym udział będzie mógł wziąć każdy obywatel, bez względu na przekonania polityczne i światopogląd.

W tym wyjątkowym dla nas dniu pokażmy – tak jak nasi przodkowie w 1918 r. – że jesteśmy w stanie wznieść się ponad konflikty oraz animozje i stanąć wspólnie, ramię w ramię świętując Stulecie Niepodległej - napisał Paweł Kukiz.

Znamy też stanowisko Wolnych i Solidarnych.

- Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz chce ewidentnie doprowadzić do zamieszek w Warszawie 11 listopada. Ta decyzja nie odwoła przyjazdu dziesiątek tysięcy ludzi do Warszawy tego dnia. Jeśli ten marsz będzie nielegalny, to pani prezydent będzie stosowała naciski na służby, żeby egzekwowały ten zakaz – powiedział Adam Andruszkiewicz w wywiadzie dla portalu telewizjarepublika.pl.

Z kolei poseł Krystyna Pawłowicz nie ma wątpliwości, że decyzja o odwołaniu marszu nie leży w kompetencji prezydent miasta.

- Sprawy organizacji zgromadzeń cyklicznych, a takim jest Marsz Niepodległości nie leży w kompetencji prezydenta miasta (też takiego jak HGW). Zakaz na Marsz może wydać tylko wojewoda warszawski. Podobnie we Wrocławiu... HGW po prostu prowokuje Polaków - napisała Krystyna Pawłowicz na twitterze.

Także warmińsko-mazurscy Narodowcy nie rezygnują z wyjazdu.

 

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

też 08/11/2018 08:17
jadę na ten marsz. trzeba nie być patriotą żeby zakazać marszu w tak niepowtarzalną rocznicę. już pokazali w parlamencie europejskim boni, thun pitera jak kochają swoją ojczyznę. powinni się wstydzić na czele ze swoim rudym prezydentem europy. są zdrajcami Polski, a za zdradę swojego Państwa powinno sie ponieść najwyższą karę w postaci utraty obywatelstwa. niech przyjmą sobie te do których im bliżej niemieckie, francuskie a nawet arabskie. ja jestem dumny z tego ze rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie tak hucznie świętowana. Jak to głosił klasyk Polska jest Najważniejsza. Patrioci przyjeżdżajcie na uroczystości i marsz.
też mi coś 09/11/2018 08:43
Cóż, chyba największą zbrodnią komuny Klocku było to, że nauczali wszystkich pisać i czytać, i tak już pozostało, teraz są efekty. No i ta równość! Patriotyzm wzorowany na chłoptasiach z Saksonii. A co do utraty obywatelstwa i życzenia sobie by niektórzy nie wracali do Polski to jak nic 68, 1968, wtedy to się zaczęło. W Reichu było Ministerstwo Czystości Rasy, poczytaj sobie jak to robili to i repertuar będziesz miał lepszy. Jedź, jedź - Stolyca jakaś jałowa, mało żyzna to i trochę gnoju się przyda. I nie zapomnij rac ...wsadzić sobie i odpalić - odrzut jak się patrzy będzie.
kir 08/11/2018 16:50
Trzeba być patriotą, żeby wiedzieć, kiedy używać wielkich liter w zdaniu...
polonista 09/11/2018 07:16
się znalazł. nie masz nic ciekawego do poweidzenia to siedz i się nie odzywaj.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o zabójstwo przy basenie w Olsztynie

  Paweł Z. został zatrzymany 26 lipca 2018 r. i otrzymał zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa, do której miało dojść w Olsztynie pod... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 14:24
  • 0
  • Express.olsztyn.pl
  • .

  Zarzuty dla olsztyńskiego policjanta za niezasadne użycie broni i nieumyślne spowodowanie śmierci

  Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, feralnego dnia matka pokrzywdzonego zadzwoniła do Wojewódzkiego Centrum... Zobacz więcej »
  • 16/01/2019 13:26
  • 2
  • Express.olsztyn.pl

   Głos (rozsądku) Jacka Adamasa w sprawie zawieszenia Michała Rachonia

   My zaś poprosiliśmy o komentarze kilka osób, związanych zarówno z prawdziwą i nie za cudze pieniądze obroną demokracji oraz osób... Zobacz więcej »

    Pracownicy Biedronki przegrali z siecią przed sądem

    Proces w tej sprawie ruszył w marcu 2018 r. i toczył się przy drzwiach zamkniętych. Byli pracownicy Biedronki walczyli o... Zobacz więcej »
    • 16/01/2019 11:41
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Jutro dowiemy się, dlaczego burzą naszą kulturę

    - Poruszymy problematykę miejskich pustostanów i braku koncepcji - a zwłaszcza woli - ich zagospodarowania przez władze miasta we... Zobacz więcej »
    • 16/01/2019 09:52
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

     Zimowe ptakoliczenie w skansenie w Olsztynku

     Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące obok nas, skansen w Olsztynku zaprasza na spacer ornitologiczny w ramach... Zobacz więcej »
     • 16/01/2019 09:21
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

     Polecane firmy

     Reklama konta firmowego