Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

W hołdzie strażakom poległym w akcji

  • 13/09/2017 09:39
  • 0

11 września minęła 16 rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Od lat tego dnia Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w województwie warmińsko-mazurskim organizuje apel poświęcony strażakom poległym w akcji.

W uroczystości udział wzięli zarówno strażacy-ochotnicy jak i pożarnicy z Komendy Wojewódzkiej PSP. Nie zabrakło również przedstawicieli służb i instytucji.

- Nie każdemu z nas, rycerzy świętego Floriana, dane jest żyć - mówił podczas uroczystości Grzegorz Matczyński, dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Olsztynie. Ryzyko śmierci jest wpisane w naszą służbę. Pomnik, przed którym stoimy, oddaje cześć tym wszystkim, którzy wypełnili to ryzyko do końca – dodał Grzegorz Matczyński.

W hołdzie strażakom poległym w akcji wszyscy uczestnicy apelu zapalili znicze, a delegacja pożarników złożyła pod pomnikiem wiązankę kwiatów.

 

foto: Kamil Olszewski, W-M UW w Olsztynie

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Powódź w Braniewie. Obejrzyj zdjęcia dramatu!

W czwartek zakończono wstępną naprawę drogi w Tatarkach, która była całkowicie nieprzejezdna. Mieszkańcy, którzy byli odcięci... Zobacz więcej »
  • 23/09/2017 10:51
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego