Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

W oknie życia w Olsztynie pozostawiono dwójkę dzieci

 • 16/10/2017 09:34
 • 3

Około godziny 20.30 rozległ się alarm. To oznaczało, że ktoś otworzył od zewnątrz okno życia przy domu parafialnym parafii pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Jako pierwszy informację podał portal rmf24.pl.

W oknie życie znajdowała sie maleńka, około dwumiesięczna dziewczynka. Obok stał wózek dziecięcy, a w nim około półtoraroczny chłopiec.

- Byłem wówczas w mieszkaniu. Zszedłem na dół, gdzie była już jedna z sióstr, bo alarm słychać w kilku miejscach na plebanii. Poza tym do trzech osób przychodzi od razu sma, że okno zostało otwarte - opowiada ks. proboszcz  Andrzej Pluta z parafii pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie w rozmowie z portalem gosc.pl.

Reporter rmf24 Piotr Bułakowski ustalił, że dzieci trafiły do olsztyńskiego Ośrodka Wsparcia i Opieki Nad Dzieckiem i Rodziną. Wcześniej w Szpitalu Dziecięcym zbadał je lekarz, który ocenił, że ich stan zdrowia jest dobry.

Proboszcz parafii, w której znajduje się okno życia powiedział też, że "dzieci wyglądały na zadbane".

Okno życia przy domu parafialnym parafii pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie zostało otwarte 14 czerwca 2009 r. na zakończenie roku duszpasterskiego "Otoczmy troską życie". Poświęcił je abp Wojciech Ziemba, a oknu patronuje św. Joanna Beretta-Molla.

Z posiadanych informacji wynika, że jest to pierwszy taki przypadek w historii funkcjonowania okien życia, kiedy dwoje dzieci zostało pozostawionych przez rodziców.

Okoliczności pozostawienia dzieci bada policja. Przeglądany jest m. in. monitoring miejski. Wiele osób zadaje sobie pytanie - dlaczego. Przecież dzieci w oknie życia można zostawić legalnie. O ten fakt zapytaliśmy rzecznika prasowego KMP w Olsztynie.

 

źródło: rmf24.pl, gosc.pl, express.olsztyn.pl

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

JAM 16/10/2017 09:50
Czyżby policja wolała interesować się zamordowanymi dziećmi? Okno Życia jest po to by dzieci mogły żyć , a rodzice pozostawać anonimowi!!
twojastara 16/10/2017 10:45
pierwszy raz zostawiono dziecko w tym oknie życia i raczej ostatni, skoro takie są procedury. Zero wyobraźni :/
Express.olsztyn.pl 16/10/2017 14:47
https://www.express.olsztyn.pl/artykuly/oswiadczenie-policji-w-sprawie-dzieci-pozostawionych-w-oknie-zycia

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Dmitrii A. oskarżony o zabójstwo kobiety w Dobrym Mieście

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż Dmitrii A. w dniu 4 maja 2017 r. nad ranem zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonej... Zobacz więcej »

   Prawomocne areszty za handel dopalaczami

   Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 25 września przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ. Związane ono było z czynnościami... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 12:54
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Olsztyński dworzec po remoncie. Zobacz wizualizację!

   Na wizualizacjach widać zmodernizowaną i wyremontowaną halę części kolejowej dworca. Brak jest szpetnych budek sklepowych, dzięki... Zobacz więcej »
   • 12/12/2017 11:53
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego