Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Weszła na jezdnię na czerwonym, potrącił ją samochód. Zobacz film z monitoringu

 • 21/09/2018 13:14
 • 3

W Olsztynie na ul. Wojska Polskiego doszło do potrącenia przez samochód 22-letniej kobiety. Ze wstępnych informacji policjantów zajmujących się tą sprawą wynika, że kobieta weszła na przejście dla pieszych, gdy sygnalizator nadawał sygnał czerwony.

Lekkomyślne i lekceważące podejście do zasad obowiązujących w ruchu drogowym może bardzo szybko okazać się zgubne tak samo dla kierowców, jak i pieszych. Przekonała się o tym pewna 22-latka z powiatu lidzbarskiego, która została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych w Olsztynie. 

Do tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w środę kilka minut po godz. 12:00 na ul. Wojska Polskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych, na którym ruch dodatkowo regulowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Wstępne ustalenia policjantów, jak również zapis z kamer monitoringu systemu ITS wskazują, że osobą odpowiedzialną za zdarzenie drogowe jest 22-letnia mieszkanka powiatu lidzbarskiego, która przechodziła przez jezdnię przy czerwonym świetle. Nieostrożna piesza, w chwili gdy na prawym pasie ruchu zatrzymały się auta, postanowiła przejść na drugą stronę jezdni mimo nadawanego dla pieszych sygnału czerwonego. W chwili, gdy wchodziła na drugi pas ruchu została potrącona przez prawidłowo jadącą toyotę, kierowaną przez 74-letniego mężczyznę.

W wyniku potrącenia piesza została przewieziona do szpitala w Olsztynie. Rekonwalescencja 22-latki potrwa kilka miesięcy ponieważ kobieta doznała poważnych urazów. Prawdopodobnie kobieta na długo zapamięta to zdarzenie, a skutki nieodpowiedzialnej decyzji mogą towarzyszyć jej do końca życia. O tej łagodniejszej karze w postaci grzywny, czy obowiązku naprawienia uszkodzonego auta zdecyduje sąd, do którego trafi dokumentacja sporządzona na miejscu tego zdarzenia.

Ku przestrodze publikujemy materiał filmowy z miejsca tego zdarzenia.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

Taxi 22/09/2018 12:54
Sprawa nie jest jednoznaczna... czemu kierowca na prawym pasie niepotrzebnie się zatrzymał (i kobieta weszła na przejście..?), czemu kierowca na lewym pasie jechał, jeśli ten na prawym pasie (nieprawidłowo, na zielonym) zatrzymał się przed przejściem (powinien również stanąć..?)... A już kolejne skrzyżowanie na WP to już prawdziwa "makabra" pozbawiona nawet świateł i miejsce licznych wypadków...
neko 22/09/2018 13:15
Ponieważ musiałby się zatrzymać na przejściu bo niebyło miejsca za nim, a przy zmianie świateł blokował by je.
Taxi 22/09/2018 15:03
Najpierw popatrz na film, potem komentuj... kierowca swoim zatrzymaniem się sprowokował decyzję pieszej. Moralnie jest winny, prawnie nie... Często taka nadmierna "grzeczność" jest niebezpieczna.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

 • .

Poświęcenie sztandaru Stowarzyszenia Strzebielinek

Sztandar ufundowany został przez członków i sympatyków stowarzyszenia, byłych internowanych, różne struktury NSZZ Solidarność i... Zobacz więcej »
 • 14/12/2018 13:01
 • 1
 • Express.olsztyn.pl
 • .

Ustawa dekomunizacyjna nadal obowiązuje!

Komuniści nigdy nie dbali o interes Polski. Celnie zauważył to już w 1946 roku wielki Polski Patriota, Płk. Ignacy Matuszewski... Zobacz więcej »
 • 14/12/2018 11:35
 • 4
 • warmiak

Uwaga! Potrzebna pomoc dla dwóch rodzin z Sętala. Dziś w pożarze straciły one dach nad głową

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale siedem osób, w tym dwójka małych dzieci potrzebują wsparcia! Gmina Dywity zabezpiecza... Zobacz więcej »
 • 14/12/2018 11:06
 • 0
 • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego