Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Wniosek do Prezydenta Miasta Olsztyna

 • 17/11/2018 08:18

Spełzły na niczym nadzieje pozbycia się „szubienic” związane z Michałem Wypijem, a także i z Czesławem Małkowskim, który również uważał, że ta spuścizna sowiecka powinna być usunięta. Trudno. Nie można się gniewać na mieszkańców (co innego na „olsztyńską elitę”), że wybrali takiego kandydata na Prezydenta swojego Miasta. Jest jednak nadzieja, że prezydentowi Grzymowiczowi w nowej kadencji drgnie prawdziwa nuta patriotyzmu polskiego, nie sowieckiego. Bo jego słowa wypowiedziane 11.11.2018 r. na pl. Solidarności: „Jako Naród [jaki? –A.G.] nigdy nie przestawaliśmy wierzyć, że będziemy kiedyś wolni i uzyskamy upragnioną niepodległość” na razie brzmią fałszywie, tak jak „Decyzja o wpisaniu Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej do Rejestru zabytków”. Panie prezydencie Grzymowicz, nigdy nie będziemy wolni i niepodlegli, skoro karze pan czcić naszych okupantów w tym sowieckim pomniku. Jest nadzieja, że może u progu swojej nowej kadencji zrozumie pan, że nie jest zasadne, ani właściwe wzdryganie się przed wyrejestrowaniem pomnika sławiącego zbrodniczą Armię Czerwoną, zwanego przez mieszkańców „szubienicami”, z Rejestru zabytków.

                                                                                                                  Olsztyn 16.11.2018 r.

                                                                   Prezydent Miasta Olsztyna 
                                                                          Piotr Grzymowicz

                                                            Wniosek
Panie Prezydencie

     Informuję Pana, że w swoich zasobach posiada Pan i opiera się w swoich działaniach na fałszywym dokumencie, jakim jest „Decyzja w sprawie wpisania dobra kultury do rejestru zabytków”; L.dz.PSOZ/IZR.5330-12/93, nr rejestru zabytków B-139/93 z dn. 19.05.1993r., gdzie „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej” wpisano pod fałszywą nazwą „Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej”.

     Faktem jest, że przedmiot przestępstwa, zakazany prawem symbol państwa totalitarnego, „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej” fałszywie nazwany „Pomnikiem Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej” jest jednocześnie zabytkiem, co nie powinno mieć miejsca. Nie może przedmiot przestępstwa być jednocześnie zabytkiem, tym bardziej wpisanym do Rejestru zabytków. Istnieje zatem kolizja dwóch aktów prawnych: „Decyzji o wpisaniu pomnika do Rejestru zabytków” i Kodeksu karnego, art. 256, zakazującego propagowania systemów totalitarnych. A takim był ZSRR i jego Armia Czerwona.

    Fałszywość dokumentu potwierdza sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie Lucyna Brzoskowska w uzasadnieniu „Postanowienia” z dn. 08.12.2017 r., Sygn. akt II Kp 621/17, PR 2Ds. 1494.2017, stwierdzając „W tej sytuacji nie sposób zarzucić pełniącym stanowisko Prezydenta Miasta Olsztyna, przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków służbowych polegającego na używaniu dokumentu poświadczającego nieprawdę, skoro jest on legalnie występującym w obiegu urzędowym”. Na razie tylko sędzia Brzoskowska nie uznaje tego za przestępstwo.

    U progu nowej kadencji Prezydenta Miasta Olsztyna powinien Pan uporządkować swoją dokumentację i zacząć posługiwać się dokumentami tylko legalnymi. Że dokument jest w „obiegu urzędowym”, nie znaczy że jest legalny. Fałszywy dokument nie może być legalny.

     Proszę w dalszej swojej działalności nie „używać dokumentu poświadczającego nieprawdę” i niezwłocznie wystąpić z wnioskiem do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o unieważnienie fałszywego dokumentu, jakim jest „Decyzja w sprawie wpisania dobra kultury do rejestru zabytków”; L.dz.PSOZ/IZR.5330-12/93, nr rejestru zabytków B-139/93 z dn. 19.05.1993r.

      Z poważaniem
      Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Gej „politpoprawny”

Z tą tolerancją to różnie bywa. „Tolerancja jest dobra tylko dla LGBT+Q”, bo parafrazując zawołanie „Wielkiej Rewolucji... Zobacz więcej »
 • 23/03/2019 11:48
 • 0
 • warmiak

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

Polecane firmy

Reklama konta firmowego