Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Wniosek do Prezydenta Miasta Olsztyna

 • 17/11/2018 08:18
 • 8

Spełzły na niczym nadzieje pozbycia się „szubienic” związane z Michałem Wypijem, a także i z Czesławem Małkowskim, który również uważał, że ta spuścizna sowiecka powinna być usunięta. Trudno. Nie można się gniewać na mieszkańców (co innego na „olsztyńską elitę”), że wybrali takiego kandydata na Prezydenta swojego Miasta. Jest jednak nadzieja, że prezydentowi Grzymowiczowi w nowej kadencji drgnie prawdziwa nuta patriotyzmu polskiego, nie sowieckiego. Bo jego słowa wypowiedziane 11.11.2018 r. na pl. Solidarności: „Jako Naród [jaki? –A.G.] nigdy nie przestawaliśmy wierzyć, że będziemy kiedyś wolni i uzyskamy upragnioną niepodległość” na razie brzmią fałszywie, tak jak „Decyzja o wpisaniu Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej do Rejestru zabytków”. Panie prezydencie Grzymowicz, nigdy nie będziemy wolni i niepodlegli, skoro karze pan czcić naszych okupantów w tym sowieckim pomniku. Jest nadzieja, że może u progu swojej nowej kadencji zrozumie pan, że nie jest zasadne, ani właściwe wzdryganie się przed wyrejestrowaniem pomnika sławiącego zbrodniczą Armię Czerwoną, zwanego przez mieszkańców „szubienicami”, z Rejestru zabytków.

                                                                                                                  Olsztyn 16.11.2018 r.

                                                                   Prezydent Miasta Olsztyna 
                                                                          Piotr Grzymowicz

                                                            Wniosek
Panie Prezydencie

     Informuję Pana, że w swoich zasobach posiada Pan i opiera się w swoich działaniach na fałszywym dokumencie, jakim jest „Decyzja w sprawie wpisania dobra kultury do rejestru zabytków”; L.dz.PSOZ/IZR.5330-12/93, nr rejestru zabytków B-139/93 z dn. 19.05.1993r., gdzie „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej” wpisano pod fałszywą nazwą „Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej”.

     Faktem jest, że przedmiot przestępstwa, zakazany prawem symbol państwa totalitarnego, „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej” fałszywie nazwany „Pomnikiem Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej” jest jednocześnie zabytkiem, co nie powinno mieć miejsca. Nie może przedmiot przestępstwa być jednocześnie zabytkiem, tym bardziej wpisanym do Rejestru zabytków. Istnieje zatem kolizja dwóch aktów prawnych: „Decyzji o wpisaniu pomnika do Rejestru zabytków” i Kodeksu karnego, art. 256, zakazującego propagowania systemów totalitarnych. A takim był ZSRR i jego Armia Czerwona.

    Fałszywość dokumentu potwierdza sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie Lucyna Brzoskowska w uzasadnieniu „Postanowienia” z dn. 08.12.2017 r., Sygn. akt II Kp 621/17, PR 2Ds. 1494.2017, stwierdzając „W tej sytuacji nie sposób zarzucić pełniącym stanowisko Prezydenta Miasta Olsztyna, przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków służbowych polegającego na używaniu dokumentu poświadczającego nieprawdę, skoro jest on legalnie występującym w obiegu urzędowym”. Na razie tylko sędzia Brzoskowska nie uznaje tego za przestępstwo.

    U progu nowej kadencji Prezydenta Miasta Olsztyna powinien Pan uporządkować swoją dokumentację i zacząć posługiwać się dokumentami tylko legalnymi. Że dokument jest w „obiegu urzędowym”, nie znaczy że jest legalny. Fałszywy dokument nie może być legalny.

     Proszę w dalszej swojej działalności nie „używać dokumentu poświadczającego nieprawdę” i niezwłocznie wystąpić z wnioskiem do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o unieważnienie fałszywego dokumentu, jakim jest „Decyzja w sprawie wpisania dobra kultury do rejestru zabytków”; L.dz.PSOZ/IZR.5330-12/93, nr rejestru zabytków B-139/93 z dn. 19.05.1993r.

      Z poważaniem
      Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

kir 17/11/2018 16:57
"Panie prezydencie Grzymowicz, nigdy nie będziemy wolni i niepodlegli, skoro karze pan czcić naszych okupantów w tym sowieckim pomniku". Panie wierszokleto Górski, czyżby prezydent Grzymowicz chciał za coś pana ukarać, skoro pisze pan "karze czcić"? Po drugie - nie pamiętam, by w ciągu ostatnich prawie 30 lat, ktoś komuś kazał przy tym pomniku czcić - jak to pan nazwał - "naszych okupantów". Odnoszę wrażenie, że nawet usunięcie pomnika, pana nie zadowoli. Że znajdzie pan sobie kolejny obiekt z przeszłości do usunięcia. Tylko co to będzie tym razem? Budynek dawnego KW PZPR przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Głowackiego? Pałacyk przy pl. Roosevelta, w którym przez lata mieściło się TPPR? Toż to także obiekty powstałe za sprawą "okupanta". A może jeszcze coś innego? Znając pana, nie sądzę, by pan spoczął na laurach. Tylko co pan uczyni z własną przeszłością? PS - Do pana Wiśniowieckiego. Nie "wziąść", a "wziąć", nie "przybyła by", a "przybyłaby".
benek 17/11/2018 17:49
Panie Kir, skąd to zdziwienie, przecież A.Górski to mentalność zawodowego żołnierza Ludowego Wojska Polskiego - czyli trepa
kir 17/11/2018 21:15
Poprawka: oczywiście pałacyk przy pl. Roosevelta, to budowla z początków XX wieku. Ale po II wojnie światowej miało w nim siedzibę Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Radzieckiej, czyli instytucja, która - jak to ujmuje A. Górski - czciła "naszych okupantów". I wielu starszych olsztynian wciąż kojarzy ów pałacyk właśnie z TPPR. Czy nie czas usunąć te wraże mury z publicznej przestrzeni?
him 18/11/2018 08:15
Ten kir to jasnowidz jakiś jest.
Ed 17/11/2018 21:26
Dziwi mnie, że jeszcze w Olsztynie co s takiego stoi. Wszak to gloryfikacja symboli komunizmu zakazana prawnie. Brawo Górski, ale kiedy zaprosimy prokuraturę do tej sprawy?
wo 18/11/2018 15:22
Ten kir podobno wychowywał się pod szubienicami i stąd takie szubieniczne wywody.
kir 18/11/2018 20:50
Nie wychowywał, a bawił się tam z kolegami z podwórka i okolicznych ulic - Warmińskiej, Mazurskiej, 1 Maja, Dąbrowszczaków, Wyzwolenia i wielu innych. Dla pańskiej wiedzy, panie @wo: obok były ruiny dawnej fabryki zapałek. Teren trochę zakazany, ale jakże dla dzieciaków ciekawy. Pan nie ma zapewne takich wspomnień. Pan - jak się domyślam - już od kołyski walczył z komuną. Rozsadzał ją pan od środka? Niczym Wallenrod krzyżaki zakon?
Jonasz 19/11/2018 08:29
Pan się nauczy czytać ze zrozumieniem, a dopiero później pisać do UM.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zabił brata. Grozi mu dożywocie

  W minioną niedzielę oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście podczas... Zobacz więcej »
  • 21/02/2019 11:32
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Trotyl z czasów II wojny światowej na krajowej 16

   Orzysz Dziś policjanci otrzymali informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz w ciągu drogi... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 11:17
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Nie stać cię na prawnika? Możesz skorzystać z nieodpłatnej porady. I to bez stosu zaświadczeń

   Nowelizacja ustawy, o której mowa, nie tylko zmienia zasady organizowania nieodpłatnej pomocy prawnej, ale właściwie buduje ten system... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 08:49
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego