Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Wojewoda powołał władze WFOŚ i GW w Olsztynie

  • 06/11/2017 09:02
  • 35

- W związku z niewykonaniem  przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego dyspozycji zawartej w art. 2 ust. 1 ustawy z 15 września 2017 roku o zmianie ustawy -prawo ochrony środowiska, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, powołał z dniem 6 listopada br.  Jarosława Bogusza na Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Jednocześnie na stanowisko Wiceprezesa Zarządu WFOSiGW Wojewoda powołał Grzegorza Nieszczerzewskiego - poinformowała Bożena Ulewicz, rzecznik prasowy wojewody.

Wcześniej, bo 18 października wojewoda zwrócił się do Zarządu Województwa z wnioskiem o powołanie z dniem 30 października w/w osób, których kandydatury zostały uzgodnione z Ministrem Środowiska.

Zarząd Województwa 25 października powołał wprawdzie Jarosława Bogusza i Grzegorza Nieszczerzewskiego na stanowiska prezesa i wiceprezesa WFOŚiGW, jednak na termin objęcia funkcji wskazał 15 stycznia 2018 r.

- Ponieważ w opinii wojewody Zarząd Województwa nie wykonał w pełni dyspozycji wynikającej ze znowelizowanej ustawy prawo ochrony środowiska, konieczne było niezwłoczne podjęcie decyzji i wykorzystanie ustawowych uprawnień wojewody poprzez powołanie prezesa i wiceprezesa zarządu WFOŚ i GW w Olsztynie z dniem 6 listopada br.

Jak mówi bowiem znowelizowana ustawa, jeżeli zarząd województwa w terminie 7 dni od dnia doręczenia wniosku wojewody, nie powoła członków Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zgodnie z tym wnioskiem, powołania członków Zarządu WFOŚ i GW dokonuje wojewoda, czyli reprezentant Rządu - dodaje Bożena Ulewicz.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

Beneficjent 06/11/2017 12:57
Nareszcie, brawo Panie Wojewodo. Teraz pora na solidny audyt oraz decyzje kadrowe.
Konsultant 06/11/2017 13:09
Nowy zarząd funduszu powinien w pierwszej kolejności przejrzeć umowy na dotacje z funduszu, chociaż to dokumenty publiczne to są interesujące, a nawet bajkowe. Dobra zmiana powinna objąć też RDOŚ . Prowadzę firmę doradczą i ta wiadomość o zmianie zarządu jest dla mnie fantastyczna, dzisiaj z p pracownikami idę na piwo. Zapraszam na Starówkę - jest co świętować.
Afterparty 07/11/2017 14:30
Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie świętowali z nami zmiany w WF. Afterparty jutro o 17. Do zobaczenia kochani.
huzar 06/11/2017 15:32
W Świętajnie i Szczytnie już wiemy i też świętujemy. http://kurekmazurski.pl/wojewoda-odwolal-krzyskowa-2017110658140/
Bażant 06/11/2017 21:57
Wojewoda kiedy trzeba zareagował. Plus, duży plus. To smutne co robił samorząd województwa, przykre, dramatyczne. Wyznaczanie terminów powołania nowego Zarządu wbrew prawu. To pokazuje poziom samorządności - niski niestety.
ERGO 07/11/2017 14:34
Całe szczęście urzędnicy samorządowi już za rok mogą być wymienieni. Wybory dają szanse na zmiany, na etaty dla ludzi bez powiązań rodzinnych, partyjnych. Nie wybierajmy ludzi dlatego, że kojarzymy nazwisko, że są od lat w lokalnej polityce. Wybierajmy ludzi bez legitymacji partyjnych, sprawdzajmy ich przeszłość, piastowane funkcje, dorobek. Nie nabierajmy się na stare triki.
007 07/11/2017 22:33
Mam nadzieję, że tzw. główny nie wyląduje znowu miękko.
z grzędy na grzędę 12/11/2017 22:44
Jak myślicie zmieni się wkrótce Zarząd czy tylko skład Rady Nadzorczej Warmińsko - Mazurskiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. ??? A może lotnisko??? Tak sobie konfabuluję.
Mich-Pasła 09/11/2017 19:36
Szczytno też świętowało ... cieszymy się, ze zmian. Z tego co wiemy, to Wrzesina i Silice również.
Radomiak 18/11/2017 23:36
A co w Ostrołęce?
kuzynka diany 06/11/2017 17:17
Takie prawo natury, jesień i koniczyna przekwitła. Pamiętajcie o wyborach samorządowych nie dajcie się nabrać na zgrane twarze i nazwiska. Pytajcie o konkrety, nie dajcie się po raz koleiny ograć starym lisom.
abc 06/11/2017 20:08
Mam nadzieję, ze na początek powstanie audyt rozdysponowanych środków z okresu minimum pięcioletniego. Upublicznienie danych dotyczących tego, które miasta i gminy dostawały najwięcej środków. Także dotyczy to fundacji, stowarzyszeń, firm itd. Audyt ten powinien zostać upubliczniony. Fundusz wraca do zwykłych mieszkańców regionu, nareszcie.
Przedsiębiorca z dawnego suwalskiego 07/11/2017 22:31
Dwa razy byłem w funduszu, dwa razy czułem się intruzem. Rozmawiałem na poziomie kierowników.
Orzołek 10/11/2017 23:23
Potwierdzam. Dyskusja z kierowniczkami.... no cóż. To nie było to co lubią tygryski (-:
Grzegorz byly wnioskodawca do RPO 08/11/2017 06:26
Zarzad odwolali ale podobno Pan Dyrektor ze swoja sitwa od kasy unijnej dalej sa pomimo ze od czerwca nie wdrazaja funduszy unijnych RPO. Nalezy sprawdzic dokladnie komu i w jaki sposob fundusz dawal kase unijna. Pomijam juz arogancje kierowniczek...
Krasnoludek 08/11/2017 08:56
Bez wymiany kadry nie będzie normalnej instytucji.
Dom opieki 12/11/2017 09:20
Fundusz to firma z największą ilością kierowniczek (bo chyb nie ma żadnego kierownika) na jednego pracownika. Plus dyrektor i jeszcze do niedawna trzyosobowy zarząd. A jak się przychodziło porozmawiać o konkretach dotyczących środków unijnych to można na palcach jednej ręki policzyć osoby (nie z tych szyszek), które chciały i potrafiły kompetentnie pomóc. Miło wspominamy współpracę, ale na poziomie merytorycznych specjalistów.
Były pracownik funduszu 08/11/2017 16:22
http://www.srodowisko.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/zarzad-wojewodztwa-zaskarzy-decyzje-ws-powolania-nowych-wladz-wfosigw-w-olsztynie "Biuro prasowe urzędu marszałkowskiego w komunikacie podkreśliło, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest samorządową osobą prawną. Jak zaznaczono, decyzję wojewody "należy zatem ocenić jako próbę odebrania Samorządowi Województwa wpływu na kreowanie polityki regionalnej, w tym wypadku na jednostkę, która z definicji jest samorządowa"." Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Olsztynie działa od 1993 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie działa od 1993 r. Został powołany na podstawie przepisów ustawy z 31 stycznia 1980 r. o ochronie i kształtowaniu środowiska. Fundusz posiada osobowość prawną z mocy ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (t.j. - Dz.U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150, z późn. zm.): do dnia 31.12.2009 r.był wojewódzkim funduszem celowym w rozumieniu ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2005 r. Nr 249, poz. 2104 z późn. zm.) od dnia 01.01.2010 r.jest samorządową osobą prawną w rozumieniu art. 9 pkt 14 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2009 r., Nr 157, poz. 1240 z późn. zm.). W 2010 roku rządził rząd Tuska - czyli to PO i PSL dokonali zmiany wojewódzkiego funduszu celowego na samorządową osobę prawną!!!! BITWA O TRZYNASTĄ PENSJĘ, A NIE O OCHRONĘ ŚRODOWISKA. TO JEST MOJA PRYWATNA OPINIA, ALE PODZIELAJĄ JĄ WSZYSCY ZNAJĄCY TEMAT.
warto to zaznaczyć 08/11/2017 16:25
W 2010 roku rządził rząd Tuska - czyli to PO i PSL dokonali zmiany wojewódzkiego funduszu celowego na samorządową osobę prawną!!!! A teraz tego bronią jakby było tak zawsze. A ludzie potrafią czytać, pamiętają i nie są idiotami (przepraszam). Sami zamienili fundusz w samorządową osobę prawną i teraz udają, że tak było od zawsze.
EL 08/11/2017 16:30
Wybory samorządowe się zbliżają, PSL i PO zabolało to zasadne i potrzebne odcięcie od funduszowej kasy. Oj zabolało, to widać , słychać i czuć. To nie jest zamach na samorządność. TO JEST POWRÓT DO NORMALNOŚCI. Najlepszy czas funduszu to czas, kiedy prezesem była pani Bożena K. Może teraz będzie podobnie. Ale do tego potrzeba wielu trudnych decyzji. Nowemu zarządowi życzę siły, uporu i konsekwencji.
Ciekawy 08/11/2017 22:33
Jak tam w funduszu wśród wiernych nadal hasło aktualne "Ratujmy głównego"??? ha, ha, ha....
Mandala 15/11/2017 12:25
Nawet światło nie pomoże. Przed nimi tylko jesień i zachmurzenie (-;
Czytelnik list wyborczych 10/11/2017 15:12
Cytat z Kurka mazurskiego "Po odejściu z WFOŚiGW w Olsztynie Adam Krzyśków zajmie się teraz jak najlepszym przygotowaniem PSL do nadchodzących wyborów samorządowych." Przejrzałem listy kandydatów PSL do rady miasta w Olsztynie. Oj jak licznie tam ekipa z funduszu się prezentowała w ostatnich, przedostatnich wyborach. Lista PSL i lista PO. A niektórzy nie startowali, ale ich mamusie, dziadkowie itd zasilali listy w swoich rodzinnych okręgach. Przypadek??? Nie sądzę. ROZUMIEM, ŻE TE OSOBY ZNOWU Z KRZYŚKOWEM NA LISTY WYBORCZE SIĘ WYBIERAJĄ? CZY MOŻE JUŻ NASTĄPIŁA ZMIANA KIERUNKU?
Nie mam amnezji 10/11/2017 16:16
Już w 2006 roku ludzie z funduszu zasilali listy do rady miasta w Olsztynie, z tego co pamiętam PSL.
Nie cierpię agentów i resortowych rodzin 10/11/2017 19:45
2006, 2010, 2014 - coraz liczniej reprezentowani . Ale gorsi są ci zakamuflowani z poparciem mamusi, dziadka, żonki, wuja...
007 10/11/2017 23:19
Czy ktoś wie dlaczego fundusz od kilku lat fundusz sponsoruje przyjazdy ukraińskich dziennikarzy? Nawet w tym tygodniu duża grupa Ukraińców jeździła po województwie. Po co to wszystko? W jakim celu?
Zoltan 12/11/2017 17:52
Poczekajmy na efekty tzw dobrej zmiany. Czy nowy zarząd rozpozna pozostawione na niego zasadzki? Czy też bezkrytycznie wejdzie na pole minowe?
Ewa 16/11/2017 17:21
Mamy karty pracy do wypełnienia. Istny cyrk. Nie wiem czy zarząd taki naiwny czy tylko udaje?
Myślę, więc jestem 17/11/2017 20:50
Karty pracy??? A to jakiś problem? Bo rozwiązania są dwa: masz full roboty i nie masz kiedy ich wypełniać - ALBO- nic nie robisz i nie wiesz co w nie wpisać. I trzeci przypadek: jesteś figurantem KEROWNIKEM i nic nie robiłeś NIGDY, a teraz nowy szef pyta po co jesteś w tym przedsiębiorstwie? A ty chcesz udowodnić, że uratujesz zarząd? Bo masz doświadczenie w ratowaniu prezesów...
Dociekliwy 17/11/2017 17:23
Wgryzłem się w listy wyborcze PSL, PO w Olsztynie i nie tylko, bo brałem pod uwagę miejsca rodzinne. Poczytałem kto jest/był wójtem i z jakiej opcji. Kto rozliczał budżety kampanii wyborczych, kto działał w strukturach (w tym mamusie, żony, tatusiowie, małżonkowie, dziadkowie), kto zasiadał z ramienia na konferencjach i wyszło mi, że większość nazwisk tam znalazłem.
zdrowy 18/11/2017 17:55
Z całą pewnością większość zatrudnionych (i zwolnionych ostatnio) to zasłużony aparat upadłej władzy PO i PSL. Ale są też ludzie normalni, których łatwo można skrzywdzić.
KM 18/11/2017 23:34
A to ktoś chce krzywdzić ludzi w funduszu??? Dobre, dobre. Rozumiem, że gdyby udało się uratować (wiadomo o kogo chodzi) to by teraz nie było tych ludzi, których można łatwo skrzywdzić. I co wieszanie się w tłum nie zadziałało?
KM 18/11/2017 23:35
Miało być wmieszanie się w tłum
ZP 19/11/2017 12:22
Nie pojmuję co Krzysiek M (lub Klaudia) miał(a) na myśli (a raczej kogo)?
KM 19/11/2017 15:29
To mój nick - skrót od Kermit muppet. Używam go od lat.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Uwaga na utrudnienia na drodze

    Wykonawca drugiego odcinka obwodnicy Olsztyna planuje naprawę i zabezpieczenie skarpy naprzeciwko toru motocrossowego na DL55 (droga... Zobacz więcej »
    • 25/11/2017 10:52
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Pijani, nieodpowiedzialni, źli

    Niedostosowanie prędkości, niezachowanie bezpiecznej odległości czy wypity wcześniej alkohol – to tylko kilka z najczęstszych... Zobacz więcej »