Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Wspomnienia Bogusława Owoca - Boże Ciało AD 1980

  • 15/06/2017 08:59
  • 4

Bogusław Owoc podzielił się swoimi wspomnieniami o obchodach Bożego Ciała sprzed wielu, wielu lat, bo z roku 1980. Zachęcamy do lektury!

W tym czasie odbywałem służbę wojskową SOR w WSOWInż. (szkółka półroczna) we Wrocławiu. Boże Ciało przypadło wtedy 5 czerwca.

Władze jednostki uznały, że tam nie obchodzi się takiego święta. W wojsku święto to całkim inny rozkład dnia. Z Józkiem Orłem (na zdjęciu po lewej) uznaliśmy, że to narusza nasze prawa i godność. Ubraliśmy się na wyjściowo, jak to w święto. Afera w całej Szkole. Około godz. 10:00 wezwał nas dowódca kompanii. Na pytanie co zamierzamy robić, odpowiedzieliśmy - wystąpić do obywatela dowódcy o przepustkę, aby pójść na procesję.

Facet kazał nam wyjść i ochłonąć.

Po minucie powtórzyliśmy propozycję. Nie miał wyjścia. Wyszliśmy tylko we dwóch. Około godz. 15:00 zarządzono święto i mogła na przepustkę wyjść cała szkoła. Myślały nad tym całe mózgi partyjne. Na Mszy Św. przyjęliśmy Pana Jezusa.

Przykład ten pokazuje, że dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Wystrczy Mu zaufać, będąc wiernym wartościom. Szkoda, że obecna władza Pana Boga ma tylko na ustach, uważając że jej zabezpieczenie musi mieć wyłącznie ziemski wymiar.

To "krótka piłka", dlatego dziś po procesji śpiewałem "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie". Czyli - zerwać z Okrągłym Stołem i III RP.

Na zdjęciu po prawej Staszek Marchewka, nasz dowódca drużyny - porządny człowiek. W środku - autor tekstu. To tak ku pamięci zajmujących dziś często pierwsze miejsca w ławach kościelnych - opowiada Bogusław Owoc.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

duda 27/05/2016 12:14
OWOC na prezydenta !
T-34 27/05/2016 14:26
Virtuti Militari powinien dostać
Tutejszy. 27/05/2016 18:37
Dnia 24.12. 1974r. J.W. 1841 Stargard Szczeciński Z.D ds. politycznych, major J.O. rozkazał wyrzucić coinkę Bożonarodzeniową przez okno świetlicy.
amen 15/06/2017 18:18
z oficjalnego zyciorysu B.(oga) Owoca: "otrzymałem propozycję kierowania wywiadem cywilnym (....) Ze względu na trudną sytuację przedsiębiorstwa i zaufanie ludzi, propozycji nie przyjąłem." wiadomosc z ostatniej chwili dotyczaca B.(oga) Owoca: "otrzymałem propozycję zostania baldachimen na procesji. Ze względu na trudną sytuację przedsiębiorstwa i zaufanie ludzi, propozycji nie przyjąłem."