Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Wspomnienia Bogusława Owoca - Boże Ciało AD 1980

  • 15/06/2017 08:59
  • 4

Bogusław Owoc podzielił się swoimi wspomnieniami o obchodach Bożego Ciała sprzed wielu, wielu lat, bo z roku 1980. Zachęcamy do lektury!

W tym czasie odbywałem służbę wojskową SOR w WSOWInż. (szkółka półroczna) we Wrocławiu. Boże Ciało przypadło wtedy 5 czerwca.

Władze jednostki uznały, że tam nie obchodzi się takiego święta. W wojsku święto to całkim inny rozkład dnia. Z Józkiem Orłem (na zdjęciu po lewej) uznaliśmy, że to narusza nasze prawa i godność. Ubraliśmy się na wyjściowo, jak to w święto. Afera w całej Szkole. Około godz. 10:00 wezwał nas dowódca kompanii. Na pytanie co zamierzamy robić, odpowiedzieliśmy - wystąpić do obywatela dowódcy o przepustkę, aby pójść na procesję.

Facet kazał nam wyjść i ochłonąć.

Po minucie powtórzyliśmy propozycję. Nie miał wyjścia. Wyszliśmy tylko we dwóch. Około godz. 15:00 zarządzono święto i mogła na przepustkę wyjść cała szkoła. Myślały nad tym całe mózgi partyjne. Na Mszy Św. przyjęliśmy Pana Jezusa.

Przykład ten pokazuje, że dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Wystrczy Mu zaufać, będąc wiernym wartościom. Szkoda, że obecna władza Pana Boga ma tylko na ustach, uważając że jej zabezpieczenie musi mieć wyłącznie ziemski wymiar.

To "krótka piłka", dlatego dziś po procesji śpiewałem "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie". Czyli - zerwać z Okrągłym Stołem i III RP.

Na zdjęciu po prawej Staszek Marchewka, nasz dowódca drużyny - porządny człowiek. W środku - autor tekstu. To tak ku pamięci zajmujących dziś często pierwsze miejsca w ławach kościelnych - opowiada Bogusław Owoc.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

duda 27/05/2016 12:14
OWOC na prezydenta !
T-34 27/05/2016 14:26
Virtuti Militari powinien dostać
Tutejszy. 27/05/2016 18:37
Dnia 24.12. 1974r. J.W. 1841 Stargard Szczeciński Z.D ds. politycznych, major J.O. rozkazał wyrzucić coinkę Bożonarodzeniową przez okno świetlicy.
amen 15/06/2017 18:18
z oficjalnego zyciorysu B.(oga) Owoca: "otrzymałem propozycję kierowania wywiadem cywilnym (....) Ze względu na trudną sytuację przedsiębiorstwa i zaufanie ludzi, propozycji nie przyjąłem." wiadomosc z ostatniej chwili dotyczaca B.(oga) Owoca: "otrzymałem propozycję zostania baldachimen na procesji. Ze względu na trudną sytuację przedsiębiorstwa i zaufanie ludzi, propozycji nie przyjąłem."

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Potrącił dziecko i uciekł!

    Do potrącenia chłopca doszło wczoraj w okolicach skrzyżowania ulicy Mławskiej z Wiejską w Lidzbarku Warmińskim, kilka minut po... Zobacz więcej »
    • 24/06/2017 10:59
    • 0
    • kng

    Uwaga na zamknięty fragment drogi!

    W najbliższy poniedziałek Budimex - wykonawca budowy części obwodnicy Olsztyna planuje zmiany w organizacji ruchu na drodze DP 1374N... Zobacz więcej »
    • 24/06/2017 10:51
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

    Dwa tysiące sztuk dopalaczy! Kolejna próba walki z tymi narkotykami

    Wczoraj po południu policjanci wraz z prokuratorem i pracownikami sanepidu ponownie zrobili nalot na słynny już sklep z... Zobacz więcej »
    • 24/06/2017 10:41
    • 0
    • Express.olsztyn.pl

      Kolejny odcinek siódemki otwarty!

      W ramach inwestycji powstało ok. 22,7 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S7. Wybudowane zostały drogi serwisowe, obiekty inżynierskie... Zobacz więcej »
      • 24/06/2017 10:04
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Uwaga kierowcy. Zmiany na olsztyńskich ulicach!

      Zmiany działania sygnalizacji będą wprowadzane etapami, w weekendy, począwszy od 1 lipca do 13 sierpnia. Celem tych działań jest... Zobacz więcej »
      • 24/06/2017 09:48
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

      Polecane firmy