Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Wysłannik Imperium Zła (na 93 miesięcznicę Tragedii Smoleńskiej)

 • 12/01/2018 12:45
 • 2

„Bać się jak diabeł święconej wody”. Nic bardziej mylnego. Tak można się zmamić pospolitym stereotypem. Na dowód – fragment utworu „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza:

<< … Skąpał się biedak po szyję.
Wyleciał potem jak z procy,
Otrząsł się, dbrum! parsknął raźnie.
"Teraz jużeś w naszej mocy,
Najgorętsząm odbył łaźnię".>>

 

Jeśli ktoś się czegoś boi to nigdy tego nie zrobi. Tak jak człowiek boi się skoczyć w przepaść, chyba że jest samobójcą. Niestety, Szatan samobójcą nie jest. Słusznie zauważył kiedyś Wojciech Cejrowski: „Diabeł nie boi się święconej wody. On się po prostu tylko nią brzydzi. Śmierdzi mu jak czystemu człowiekowi gnojówka”. No cóż, do kościoła można wejść omijając kropielnicę szerokim łukiem. Każdy może wejść nie budząc niczyjego podejrzenia. Tak można wejść do kościoła – budowli, jak i przeniknąć do Kościoła – wspólnoty.

Tak właśnie wszedł Tomasz Turowski: „Znalazłem się w zakonie Jezuitów dlatego, że taka była legenda mojej pracy wywiadowczej. Nie zostałem zwerbowany, nie zdradzałem środowiska Jezuitów, tylko że wstąpiłem do środowiska Jezuitów jako kleryk. Więc nigdy nie byłem Jezuitą. … Otóż Jezuici byli kapelanami w służbach specjalnych. Polskich i nie tylko. [Spowiedź ambasadorów, konsulów, a szczególnie ich żon była bezcennym źródłem informacji – A.G.] Powołał mnie rozkaz dowództwa”.[1] I na tym szczerość superszpiega się kończy. No to ja trochę dopowiem.

Turowski poniekąd mówi prawdę, ponieważ wszedł tam już jako wysłannik „miłującego pokój” „Imperium Zła” (tak o Rosji Sowieckiej wyrażał się Ronald Reagan), by to środowisko i poprzez to środowisko inwigilować i szpiegować „wrogów postępu i światowego pokoju” (przewrotność i kłamstwo - charakterystyczna cecha Złego). Zanim „wstąpił” do Jezuitów w 1975 roku już od dwóch lat był oficerem - agentem SB. Został „nielegałem” o numerze „9596”, tzn. szpiegiem, do którego w razie wpadki nie przyznałoby się żadne państwo. Był jednym z najgroźniejszych agentów komunistycznego wywiadu PRL-u, w służbie Kremla, bo ściśle kontrolowanego przez sowieckie służby specjalne. Najlepsi agenci przejmowani byli przez KGB. Pewnie wtedy nikt jeszcze nie myślał jak bardzo będzie pożyteczny, ulokowany w Watykanie „kret”, po wyborze Karola Wojtyły na papieża. Zyskał zaufanie i obracał się w kręgach bliskich Ojcu Świętemu. Z uwagi na perfekcyjną znajomość języka rosyjskiego powierzano mu do tłumaczenia dokumenty Sekcji Słowiańskiej Stolicy Apostolskiej. Turowski przesyłał swoim przełożonym raporty, np. na temat rozpowszechniania literatury religijnej na Rosję Sowiecką, w których były wymieniane nazwiska osób żyjących w tym kraju. Jaką cenę zapłacili przez jego donosy?[2]

Po „zrzuceniu” sutanny współpracował z różnymi czasopismami, przebywał w różnym charakterze na placówkach dyplomatycznych, nie przerywając współpracy ze służbami specjalnymi, by po ukończeniu 60 lat, w stopniu pułkownika, przejść z Agencji Wywiadu na emeryturę. Chociaż dalej działał jako jej współpracownik. Na 7 tygodni przed Tragedią Smoleńską został wezwany z emerytury, z niebytu dyplomatycznego i wysłany do Moskwy przez Radosława Sikorskiego.[3] Jak ważną był personą, wskazuje chociażby jego uczestnictwo, jako kierownika wydziału politycznego ambasady RP w Moskwie, w spotkaniu 06.05.2010 r., poświęconego Tragedii Smoleńskiej, gdzie ranga tego spotkania wymagała obecności ambasadora RP.

Trzeba wspomnieć, że 13.05.1981r. w dniu zamachu, supertajny szpieg PRL w „przebraniu” Jezuity był na Placu Św. Piotra, gdy Ali Agca strzelał do Ojca Świętego, Jana Pawła II.[3] Wtedy nie udało się z jednym Człowiekiem, ale 10.04.2010 r. w Smoleńsku zginęło już dziewięćdziesięciu sześciu, też wybitnych Polaków.

Tego Tragicznego Dnia na lotnisku w Smoleńsku, w momencie lądowania Polskiego Prezydenta i całej Polskiej Elity, nie było ani jednego funkcjonariusza BOR! A Turowski był! Wysłannik Imperium Zła – Anioł Śmierci?!

Antoni Górski

1. http://vod.gazetapolska.pl/4211-tomasz-turowski-nasz-ulubiony-jezuita
2. https://wpolityce.pl/polityka/157651-wszystkie-twarze-tomasza-turowskieg...
3. https://wpolityce.pl/polityka/168945-kiedy-zaczela-sie-akcja-smolensk-ro...

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

kir 12/01/2018 22:32
Szanowna pani, żeby być w tej samej firmie, trzeba mieć coś więcej, niż mózgowie pantofelka. Górski - podejrzewam - nie nadawałby się - nawet do ZOMO. Taki z niego "inteligent". A to, co pisze, to tylko zapożyczone cytaty. Samodzielnie by do tego tego nie doszedł...

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Most w Starych Jabłonkach już gotowy!

  W grudniu ubiegłego roku rozpoczęły się prace na inwestycji polegającej na rozbiórce istniejącego mostu i budowie nowego. W efekcie... Zobacz więcej »
  • 17/10/2018 14:28
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Gorąca debata w Giżycku. Padło mnóstwo niecenzuralnych słów, będzie zadośćuczynienie

   Dziś dowiedzieliśmy się, że krewka kandydatka na radną Giżycka wpłaci datek na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Jest to... Zobacz więcej »
   • 17/10/2018 12:10
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

    Skandal w Galerii Dobro trwa, a Prezydent Olsztyna nadal milczy

    Otóż w Galerii „Dobro” 3 października br. została otwarta wystawa pod tytułem „Polacy w Europie”. Jak informuje MOK na swojej... Zobacz więcej »
    • 17/10/2018 09:53
    • 0
    • Marianna Hołubowska

     Jarosław Kaczyński: - Klamka zapadła. Kanał powstanie

     W uroczystości symbolicznego wbicia łopaty, która odbyła się w Nowym Świecie koło Kątów Rybackich udział wzięli m. in. ... Zobacz więcej »
     • 17/10/2018 07:58
     • 0
     • Express.olsztyn.pl

      Skontrolowali koczowiska przed zimą

      Sprawdzili, ile osób mieszka w altanach, szałasach, bunkrach i czy nie potrzebują pomocy. - Kontrola tych miejsc jeszcze przed okresem... Zobacz więcej »
      • 17/10/2018 07:44
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

       Jedynka z iluminacją

       Jest najstarszą publiczną szkołą średnią w Olsztynie, jednocześnie pierwszą polską szkołą na Warmii i Mazurach. Sam budynek, w... Zobacz więcej »
       • 17/10/2018 07:34
       • 0
       • Express.olsztyn.pl

       Polecane firmy

       Reklama konta firmowego