Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Zagrali obrazem

  • 10/09/2012 09:35
  • 3

W Olsztynie bez zmian, wszyscy narzekają, że nic się nie dzieje, ale kiedy mają szansę zobaczyć coś ciekawego za darmo, nikomu nie chce ruszyć się sprzed telewizora. W niedzielę zakończył się trwający cztery dni międzynarodowy festiwal "Space Vj Meeting".

 

Do olsztyńskiego Planetarium tłumnie przybyli VJ-e (VJ- osoba robiąca wizualizacje na żywo) z całego świata m.in. Z Iranu, Węgier i Anglii. W ramach imprezy były zorganizowane także darmowe warsztaty Vjingu.
I na nic wspaniała współpraca ludzi z całego świata, innowacyjne pomysły, nowe technologie i jakość- Olsztynianie nie byli zainteresowani projektem. Wstęp na tego typu imprezy kosztuje nawet 200 zł, Space Vj Meeting był i pozostanie wydarzeniem darmowym.
Z założenia festiwal jest imprezą dla artystów, którzy dzięki niemu mają okazje poznać się i wymienić doświadczeniami. Jednak zwykli ludzie też są na nim mile widziani. Wszystkie próby, przygotowania były otwarte dla publiczności.
Są głosy, że festiwal nie odbył się zgodnie z programem, jednak wystarczyło tylko wejść na oficjalną stronę projektu, żeby zobaczyć aktualny plan. Impreza miała charakter luźny, wielu artystów spontanicznie potwierdzało swój przyjazd 3 dni przed imprezą, stąd też zmiany w programie.


Najciekawszy pokaz odbył się w sobotę w Planetarium pod kopułą. Mimo, że niewielu na niego przybyło, wrażenia były kosmiczne! To wszystko za sprawą doboru muzyki i wizualizacji, które były tworzone w czasie rzeczywistym.
Także dyrekcja Planetarium wykazała się, tym razem nie robili problemów.  Artyści z całego świata już zacierają ręce szykując się na kolejną edycję, która odbędzie się prawdopodobnie w maju. Przynajmniej oni świetnie się bawili!

Oceń
Autor: aka

KOMENTARZE

Magda 10/09/2012 12:53
Podstawową sprawą jest informacja. Na stronie nie była ona zbyt czytelna. Uzyskanie jakiejkolwiek informacji w samym Planetarium było niemożliwe, a wystarczyłaby kartka papieru i flamastrem napisane "zapraszamy na pokazy o godz ...." A szkoda, bo impreza -perełka.
igor 11/09/2012 08:02
Zamiar fajny, organizacja do poprawienia.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Powódź w Braniewie. Obejrzyj zdjęcia dramatu!

W czwartek zakończono wstępną naprawę drogi w Tatarkach, która była całkowicie nieprzejezdna. Mieszkańcy, którzy byli odcięci... Zobacz więcej »
  • 23/09/2017 10:51
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

Polecane firmy

Reklama konta firmowego