Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Zapytanie do Prokuratury

 • 27/11/2018 14:57
 • 2

W związku z tym, że sprawa zgłaszana przeze mnie od 2015 roku nie została w ogóle załatwiona, wystosowałem zapytanie do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie.

 

Antoni Górski                                                                                 Olsztyn 27.11.2018 r.


                                                                     Prokuratura Rejonowa
                                                                      Olsztyn Południe


                                                            Zapytanie

W 2015 roku zawiadomiłem Prokuraturę o istnieniu w przestrzeni publicznej symbolu totalitarnego, prawnie zakazanego – „Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej”. W wyniku pojawiania się nowych okoliczności ponawiałem te zawiadomienie przez już prawie 4 lata. Za każdym razem „organa” państwowe odmawiają zajęcia się tą sprawą, uzasadniając, że nie jestem stroną w tej sprawie, a nawet nie jestem „właścicielem” tego pomnika. Jest to tłumaczenie kuriozalne i co najmniej niezrozumiałe.

Zatem proszę się już nie zajmować moją skromną osobą, a odpowiedzieć na następujące pytanie:
Co prokuratura (również pozostałe organa państwowe) zamierza zrobić, jakie działania zamierza podjąć w związku z posiadaną wiedzą, że w przestrzeni publicznej mogą istnieć przedmioty przestępstwa:
1. „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej” wpisany do „Rejestru zabytków” pod fałszywą nazwą „Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej”, gloryfikujący totalitarny Związek Sowiecki (ZSRR) i jego zbrodniczą formację, Armię Czerwoną, stanowiący przedmiot przestępstwa. Zwracam uwagę, że istnieje kolizja dwóch aktów prawnych: „Decyzji w sprawie wpisania dobra kultury do Rejestru zabytków, L.dz.PSOZ/IZR.5330-12/93, nr rejestru zabytków B-139/93 z dn. 19.05.1993r” i Kodeksu karnego, art. 256, zakazującego propagowania systemów totalitarnych;
2. Fałszywy dokument - „Decyzja w sprawie wpisania dobra kultury do Rejestru zabytków”; L.dz.PSOZ/IZR.5330-12/93, nr rejestru zabytków B-139/93 z dn. 19.05.1993r.”, wpisująca „Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej” (przedmiot przestępstwa) pod fałszywą nazwą „Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej” - na którym opiera się w swojej działalności Prezydent Miasta Olsztyna?

Proszę o odpowiedź.
      Z poważaniem
      Antoni Górski

Oceń
Autor: warmiak

KOMENTARZE

Never 27/11/2018 17:08
Górski a jakiego stopnia wojskowego dosłużyłeś sie w Ludowym Wojsku Polskim broniąc socjalizmu przed zakusami amerykańskich imperialistów?
Antoni Górski z Al.LWP 28/11/2018 12:21
Uprzejmie zawiadamiam, że konsultacji społeczno-historycznych udzielam przez okno, zza kraty, w budynku Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego. Zgłoszenia u pielęgniarza. Antoni Górski

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zabił brata. Grozi mu dożywocie

  W minioną niedzielę oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w mieście podczas... Zobacz więcej »
  • 21/02/2019 11:32
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Trotyl z czasów II wojny światowej na krajowej 16

   Orzysz Dziś policjanci otrzymali informację od pracowników remontujących most w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz w ciągu drogi... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 11:17
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Nie stać cię na prawnika? Możesz skorzystać z nieodpłatnej porady. I to bez stosu zaświadczeń

   Nowelizacja ustawy, o której mowa, nie tylko zmienia zasady organizowania nieodpłatnej pomocy prawnej, ale właściwie buduje ten system... Zobacz więcej »
   • 21/02/2019 08:49
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego