Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Zbieramy podpisy w obronie polskich lasów i ziemi

  • 14/02/2014 10:25
  • 3

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski zbiera podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego w sprawie przyszłości Lasów Państwowych i wykupywaniu ziemi przez obcokrajowców. Sprawą tą w naszym regionie zajął się olsztyński oddział stowarzyszenia Solidarni 2010.

 

Aby uruchomić referendum, potrzebnych jest minimum pół miliona podpisów.

Organizatorzy akcji proponują, aby pytania referandalne brzmiały następująco:
1. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”, określonego w ustawie z dn. 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. 2011 nr 12 poz. 59, ostatnia zmiana Dz. U. 2013 nr 628 poz. 1247), co zabezpiecza dotychczasową rolę tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowych?

2. Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce – uwzględniając, iż stanowisko Rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: Zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców 5 najbogatszych Państw UE.

Listy do zbierania podpisów znajdują się na stronie: http://pisblonie.pl/aktualnosc_all.php?id=347

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

grupy interesu 23/01/2014 15:29
Odp. 1. NIE Odp. 2. NIE
kazek 23/01/2014 20:28
1.Nie 2.Tak
Zet 14/02/2014 17:22
TAK i TAK, to chyba oczywiste.

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

    Tragiczna historia Zbigniewa Parowicza - ofiary wymiaru sprawiedliwości

    - W pierwszej kolejności wskazać należy, że wartość przejętej nieruchomości została ustalona na podstawie operatu szacunkowego... Zobacz więcej »
    • 18/01/2018 13:09
    • 0
    • amark

      Uwaga! Dziś po południu mocno popada śnieg oraz będzie wiało!

      Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami... Zobacz więcej »
      • 18/01/2018 12:04
      • 0
      • Express.olsztyn.pl
      • .

      Koniec windykacji przedawnionych długów

      Nowe rozwiązania są między innymi odpowiedzią na częste praktyki niektórych firm windykacyjnych. Wykorzystują one nieświadomość... Zobacz więcej »
      • 18/01/2018 10:53
      • 1
      • Express.olsztyn.pl

      "Piotrek" zatrzymany przez łowców cieni

      Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji z grupy tak zwanych "łowców cieni" wspólnie z policjantami CBŚP z Olsztyna i z... Zobacz więcej »
      • 18/01/2018 10:21
      • 0
      • Express.olsztyn.pl

        Przełom w wychodzeniu z długów - nowe zasady upadłości konsumenckiej!

        - Ta sprawa jest niezwykle ważna dla wielu naszych rodaków, bo blisko dwa miliony Polaków znalazło się w spirali zadłużeni. Mają... Zobacz więcej »
        • 18/01/2018 09:28
        • 0
        • Express.olsztyn.pl

        Polecane firmy