Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Zbigniew Ziobro uważa, że Piotr Najsztub nie jest świętą krową i żąda dla niego surowszej kary

 • 09/08/2018 11:31
 • 0

Prokuratura złoży sprzeciw od wyroku Sądu Rejonowego w Piasecznie, który skazał dziennikarza Piotra Najsztuba (godzi się na publikację personaliów, przyp. red.) na 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki za potrącenie staruszki. - Wypadki się zdarzają, ale Polacy oczekują, że prawo będzie równe dla wszystkich bez względu na to, czy sprawca to osoba znana czy nie. Wpływowy dziennikarz, który zresztą lubi moralizować, nie jest świętą krową - komentuje w rozmowie z mediami Zbigniew Ziobro, prokurator generalny i minister sprawiedliwości.

 

Przypomnijmy. Dwa dni temu poinformowano o wyroku Sądu Rejonowego w Piasecznie dotyczącym wypadku drogowego z października 2017 r. z udziałem Piotra Najsztuba. Dziennikarz potrącił wówczas 77-letnią kobietę, która doznała urazu żeber. Nie miał przy sobie prawa jazdy, które odebrano mu w 2009 roku za przekroczenie limitu punktów karnych, a także ważnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego auta.

Piotrowi Najsztubowi postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała, za co grozi do 3 lat więzienia. Pod koniec lipca Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał Najsztuba za winnego zarzucanego mu czynu i nakazał mu zapłatę 6 tys. złotych grzywny, 10 tys. złotych nawiązki dla poszkodowanej w wypadku oraz 5942 złotych kosztów postępowania. Natomiast to, że Najsztub jechał bez prawa jazdy, ważnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego auta, zostało uznane za wykroczenie.

Wyrok dotyczący spowodowania przez Piotra Najsztuba wypadku jest nieprawomocny. Prokuratura Krajowa w komunikacie poinformowała już, że prokurator złoży sprzeciw od tego orzeczenia. Jako powód podano "rażącą niewspółmierność kary".

- Z uwagi m.in. na to, że oskarżony w chwili zdarzenia nie miał aktualnego badania technicznego pojazdu, pojazd ten był technicznie niesprawny, nie miał nadto aktualnej ochrony ubezpieczeniowej wynikającej z obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego oraz od 30 czerwca 2009 r. Piotr Najsztub miał zatrzymane w trybie administracyjnym prawo jazdy kat. B - komunikuje resort.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Krzysztof Wyszkowski komentuje wizytę szefa MSZ Niemiec w Auschwitz: - Przybył pouczać Polaków

  - To się nazywa germańska buta - niemiecki minister SZ przybywa do Auschwitz, żeby pouczać Polaków! Mam nadzieję, że minister... Zobacz więcej »
  • 21/08/2018 09:14
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Nowe tygrysy zaryczały w wojskowej stolicy Polski

  Bieg Tygrysa to zawody, które mają promować nie tylko wojskowość i służbę w Siłach Zbrojnych RP, ale również aktywny sposób... Zobacz więcej »
  • 21/08/2018 08:13
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

   Ponad 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym i na podwójnym gazie

   W trakcie kontroli policjanci poddali 46-letniego kierowce badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze nie... Zobacz więcej »
   • 21/08/2018 07:59
   • 0
   • Express.olsztyn.pl

   Polecane firmy

   Reklama konta firmowego