Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Zbigniew Ziobro uważa, że Piotr Najsztub nie jest świętą krową i żąda dla niego surowszej kary

 • 09/08/2018 11:31
 • 0

Prokuratura złoży sprzeciw od wyroku Sądu Rejonowego w Piasecznie, który skazał dziennikarza Piotra Najsztuba (godzi się na publikację personaliów, przyp. red.) na 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki za potrącenie staruszki. - Wypadki się zdarzają, ale Polacy oczekują, że prawo będzie równe dla wszystkich bez względu na to, czy sprawca to osoba znana czy nie. Wpływowy dziennikarz, który zresztą lubi moralizować, nie jest świętą krową - komentuje w rozmowie z mediami Zbigniew Ziobro, prokurator generalny i minister sprawiedliwości.

 

Przypomnijmy. Dwa dni temu poinformowano o wyroku Sądu Rejonowego w Piasecznie dotyczącym wypadku drogowego z października 2017 r. z udziałem Piotra Najsztuba. Dziennikarz potrącił wówczas 77-letnią kobietę, która doznała urazu żeber. Nie miał przy sobie prawa jazdy, które odebrano mu w 2009 roku za przekroczenie limitu punktów karnych, a także ważnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego auta.

Piotrowi Najsztubowi postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała, za co grozi do 3 lat więzienia. Pod koniec lipca Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał Najsztuba za winnego zarzucanego mu czynu i nakazał mu zapłatę 6 tys. złotych grzywny, 10 tys. złotych nawiązki dla poszkodowanej w wypadku oraz 5942 złotych kosztów postępowania. Natomiast to, że Najsztub jechał bez prawa jazdy, ważnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego auta, zostało uznane za wykroczenie.

Wyrok dotyczący spowodowania przez Piotra Najsztuba wypadku jest nieprawomocny. Prokuratura Krajowa w komunikacie poinformowała już, że prokurator złoży sprzeciw od tego orzeczenia. Jako powód podano "rażącą niewspółmierność kary".

- Z uwagi m.in. na to, że oskarżony w chwili zdarzenia nie miał aktualnego badania technicznego pojazdu, pojazd ten był technicznie niesprawny, nie miał nadto aktualnej ochrony ubezpieczeniowej wynikającej z obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego oraz od 30 czerwca 2009 r. Piotr Najsztub miał zatrzymane w trybie administracyjnym prawo jazdy kat. B - komunikuje resort.

Oceń
Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

  Zawiadomienie do prokuratury w sprawie zaniedbań w Stomilu

  Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe wszczęła śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w sprawozdaniach finansowych sportowej... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 16:26
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Obwodnica Olsztyna na finiszu. Zobacz galerię!

  Z powodu przerwy zimowej na budowie, roboty na obwodnicy Olsztyna są okrojone, nie wszystkie prace w niskich temperaturach można... Zobacz więcej »
  • 23/02/2019 13:00
  • 0
  • Express.olsztyn.pl

  Polecane firmy

  Reklama konta firmowego