Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

ZUS bez tajemnic - odsłona pierwsza

 • 06/11/2014 12:16

Z tematyką ZUS dość dogłębną a przede wszystkim orzecznictwa, spotkałem się po raz pierwszy na przełomie tego roku. Zostałem zaproszony na rozmowy do ministerstwa pracy i polityki społecznej, gdzie  reprezentowałem Olsztyński Ruch Oburzonych.

Powodem był zamach rządu na świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych, zaskarżony do trybunału konstytucyjnego.

Od tego czasu regularnie uczestniczę w posiedzeniach podstolika do spraw orzecznictwa.
Miałem okazję zapoznać się z problemami społeczeństwa skazanego na, być albo nie być  przez bezduszne przepisy i bezdusznych urzędników. Poznałem także zamierzenia rządu w celu poprawy"jakości" świadczeń oraz likwidacji braków na koncie ZUS.

Jak nas poinformowano, w Polsce jest około 5 milionów osób pobierających świadczenia z tytułu inwalidztwa. Dotyczy to wszystkich świadczeniodawców czyli min.ZUS, KRUS, MOPS i resortowe.
Zadaniem rządu jest zmniejszyć tą liczbę o co najmniej połowę, czyli stajemy się krainą cudownych ozdrowień. 

Wytyczne do jednostek poszły dużo wcześniej a z efektami tych działań mamy okazję się zapoznawać w ogromnej ilości skarg obywateli, jak chociażby opisana niedawno na łamach Expressu.

 Osobiście mogłem przekonać się, jak to wygląda od środka, gdy olsztyński ZUS udostępnił mi część dokumentów, które chciałem zaprezentować w ministerstwie.
Część dokumentów mi skserowano część sfotografowałem.

Podaję przykład orzecznictwa funkcjonariusza ZUS z tytułem doktora habilitowanego nauk medycznych pani Czesławy Dąbrowskiej Łukaszuk.

Jako, że jest podobno reumatologiem, kieruje mnie na konsultację do specjalisty neurologa, bo tego typu jest schorzenie.  Po jakimś czasie ZUS wydaje decyzję, III grupa na pół roku, po konsultacji itd.,podpis funkcjonariuszki.    Jak to wygląda od strony badań, w które mam udostępniony wgląd?  Specjalista neurolog wyraził opinię o czasowej niezdolności III grupa 2 lata. Gdzie zatem uciekło 1,5 roku? To słodziuchna tajemnica ZUS i habilitowanej funkcjonariuszki.
Materiały tego typu i liczne komentarze z oceną pracy tejże pani przez internautów, (link http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/czeslawa-dabrowska-lukaszuk,29186/or...) przedstawiłem pani Minister Seredyn. Jak państwo myślicie, jaka była reakcja?

Zapytałem -czy zdaje sobie sprawę do jakiej ostateczności doprowadzono badane osoby, skoro zdobyły się na takie komentarze. Odpowiedzi nie zacytuję z wiadomych względów, lecz nie była chwalebną dla ZUS.

Problem ZUS jest problemem złożonym i szczegółowo opiszę to w następnych częściach.

Dziś przedstawię tylko stanowisko rządu -pieniędzy jest bardzo mało. Młodemu pokoleniu wmawia się, że ich składki rentowe przejadają obecnie emeryci i renciści. Zapominają dodać, że składki tych ostatnich zostały roztrwonione na wszelkiej maści fundusze i pożyczki w czasach przed i w trakcie transformacji ustrojowej. Że obecne idą w dużej mierze, na budowy nowych siedzib pałaców ZUS, wypłaty i różne świadczenia ogromnej rzeszy pracowników, sprzęt, samochody itd. Komputeryzacja pochłonęła ogromne fundusze, ale dzięki temu mamy ponoć indywidualne konta, na które mają być księgowane składki. Powinny być automatycznie przeliczane dla każdego obywatela, niestety o ponowne przeliczenie każdy świadczeniobiorca musi występować indywidualnie. System i pracownicy ZUS są jak widać przepracowani. Ciekawi mnie jak na przestrzeni lat, w dobie gdy jeszcze dominowały liczydła, przedstawiał się stan zatrudnienia w ZUS, w stosunku do liczby obywateli naszego kraju.

Nieudolność elit rządzących, które doprowadziły do upadku wielu przedsiębiorstw, rabunkowa gospodarka oraz życie ponad stan elit III RP. To wszystko stara się zrzucić na barki społeczeństwa uzdrawiając je cudownie oraz podnosząc haracz.

O tym, oraz pracach nad nowymi zapisami dotyczącymi orzecznictwa i co nas czeka w niedalekiej przyszłości napiszę już szczegółowo w następnych częściach. Zapowiadam naprawdę interesujący tasiemiec

Oceń
Autor: Tadeusz Wojciec...

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Pozostałe wiadomości

Gej „politpoprawny”

Z tą tolerancją to różnie bywa. „Tolerancja jest dobra tylko dla LGBT+Q”, bo parafrazując zawołanie „Wielkiej Rewolucji... Zobacz więcej »
 • 23/03/2019 11:48
 • 0
 • warmiak

„Sie” pospieszyli

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski podpisał, jak zwał tak zwał, „Deklarację LGBT+[Q]”. Co tam program przedwyborczy... Zobacz więcej »
 • 16/03/2019 10:30
 • 0
 • warmiak
 • .

"Piątka Kaczyńskiego" a hipokryzja Broniarza

Wszystko za sprawą, bądź co bądź, niefortunnego wyrażenia się ministra Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. Wśród... Zobacz więcej »
 • 08/03/2019 08:57
 • 2
 • warmiak

Ogień Pamięci w miejscu kaźni Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz państwowych, w tym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, Minister Obrony Narodowej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 13:58
 • 0
 • Aleksander Żywczyk
 • .

„Firli-mirli”, czyli Schetynowy ból głowy

Ten rejwach spotęgował dodatkowo (należało się tego spodziewać) PSL. Prezes Kosiniak-Kamysz próbuje przekonać, że w tej... Zobacz więcej »
 • 02/03/2019 11:52
 • 1
 • warmiak

Polecane firmy

Reklama konta firmowego