Nie możesz uzyskać dostępu do konta?
Ostatni wpis:

Dom pełen patriotyzmu

Z całą odpowiedzialnością Państwa Kostków można nazwać Warmiakami … przez zasiedzenie. Mieszkają tutaj już 52 lata i nie tylko przejęli kulturę i obyczaje Warmii, i kultywują je, ale i propagują....... Czytaj dalej »
  • Wpisów: 210
  • Galerii: 0
del
Ostatni wpis:

Wracał samochodem z poprawin na podwójnym gazie. Jego auto stanęło w płomieniach

W nocy z soboty na niedzielę na trasie Pisz - Łupki palił się samochód. Policyjny patrol, który przyjechał na miejsce ustalił, że w płomieniach stanął pojazd marki Audi A4. W środku już nikogo nie...... Czytaj dalej »
  • Wpisów: 298
  • Galerii: 0
Ostatni wpis:

Nie o taką Polskę walczyliśmy

Stąd rozumiem dobrze z własnego doświadczenia, jak istotną rzeczą jest uczciwa informacja historyczna oparta o dekalog, a nie manipulacyjny "makiawelizm" uprawiany przez dyżurnych - przekupnych...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Czy obudziliśmy się właśnie ze snu zimowego? Nowe twarze w warmińsko-mazurskim RKW

- 13 sierpnia odbyło się pierwsze z cyklu zaplanowanych spotkań z wolontariuszami, którzy już mają za sobą  udział w wyborach prezydenckich i parlamentarnych 2015 roku. Udział w spotkaniu...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Akcje Niezłomnych na Warmii i Mazurach. Kto imiennie pacyfikował żołnierzy Podziemia Niepodległościowego?

Tak na marginesie, chcąc pokazać skuteczność w działaniu, należy wspomnieć przede wszyskim akcje V Wileńskiej Brygady, która przeprowadziła latem i jesienią 1946 roku na Pomorzu i Warmii i Mazurach...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Coś ty Olsztynowi zrobił…

Zapewne jednym z elementów tego szczęścia są zielone tramwaje, które miały być lekiem na całe zło komunikacyjne, stresy i stan umysłu kierowców, tkwiących w niekończących się korkach, miały być...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Lepiej być ekstremą niż ekstrementem

Sąd stwierdził, że J. Dziki nie był kłamca lustracyjnym. Nie znam uzasadnienia tego wyroku, ponieważ nie został przedstawiony podczas konferencji. Gdy chciałam się zapoznać z jego treścią p. Dziki...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Zniewolone myśli, zniewolone słowa

Herbert Marshall McLuhana, już w 1962 r. w książce "Galaktyka Gutenberga" (The Gutenberg Galaxy) wprowadził określenie "globalna wioska" (ang. global village). Wyprzedzając swoje czasy przewidział,...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Czy przedstawiciele Rady Osiedla Podleśna uwzględnią patriotyczne postawy części społeczności olsztyńskiej?

Trudno jednak zrozumieć opór nielicznych, choć głośnych starszych mieszkanek bloku przy ul. Moniuszki, które pod całkowicie nieuzasadnionym pretekstem wszczynają tumult, że jakoby posadowiony z dala...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Pamiętajcie o Powstaniu

  Okupiony krwią i cierpieniem zryw narodowy nie daje się do niczego porównać – bo też wcześniej w świecie podobne powstania się nie zdarzały. Dzisiaj często sięga się do porównania powstań...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Samopomoc chłopska czyli gmina "swoim" łba nie urwie? CDN cz II pomoc spłeczna i lokalna służba zdrowia

Czy pomoc społeczna jak to wczesniej nakreśliłem jest po to by wspierac i pomagać, czy tez jest po to by szkodzic klientom i do tego by dewaluować prawo i igerować tam gdzie może i nie może, czyli w...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Mój brat , J. ;) - część ósma, ostatnia

  Marzenka dostała pudełko tytoniu do fajki i otwieracz do piwa. Jacuś perfumy "Mademoiselle" Coco Chanel. Babcia strasznie się ucieszyła z wiertarki udarowej z płynną regulacją obrotów. Ciocia...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Wykład "Kapitalizm a moralność"

Wykład odbędzie się w piątek 17 listopada 2017 r. o godz. 17:00 w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia przy ul. Prawocheńskiego 9 w Olsztynie. Wykład odbędzie się w ramach "Weekendu kapitalizmu"-...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Młodzi zgłaszający potrzebę dekomunizacji przestrzeni publicznej zasługują na wsparcie

Późno, ale jednak z wielkim hukiem dojdzie do strącenia z piedestału komunistycznych "idoli". Ostateczne pożegnanie sowieckiej symboliki stanowi niezbędny wymóg przywrócenia naszemu życiu społecznemu...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Kryzys migracyjny a bezpieczeństwo - zagrożenia i wyzwania, aspekty prawne

2 - 3 czerwca 2016 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Kryzys migracyjny a bezpieczeństwo - zagrożenia i...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Remedium

Czy wie ktoś może czemu już 3 lata trwa sprawa Remedium  sylwestra S.? 500 klientów czeka na 37 mln.zł. Proces w sprawie Amber Gold już ruszył a w Olsztynie cisza. ... Czytaj dalej »
nvc
Ostatni wpis:

Dla rodziców w szczególności

Powielać schematy swoich rodziców? Nie, przecież nie chcemy bić swoich dzieci ani na nie krzyczeć. Chociaż to ostatnie zdarza się pewnie u niektórych dosyć często. Ale nie czujemy się z tym...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

"Całe polskie górnictwo ma przejąć niemiecki kapitał!"

Z kolei Japonia, nie posiadająca zasobów węgla u siebie, zużywa ok. 180 mln ton rocznie. Obecnie Japonia odchodzi od energii jądrowej i przechodzi na elektrownie w których surowcem do produkcji...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Pomieszanie z poplątaniem

Od listy postulatów OPZZ włosy na głowie mogą stanąć dęba; przynajmniej świadomemu człowiekowi. Jak możemy przeczytać na stronie Polskiego Radia [2], związkowcy domagają się m.in. podniesienia stawki...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Generał Marek Dukaczewski

O roli jaką odgrywa Marek Dukaczewski obecnie, krótko wypowiedział się Wojciech Sumliński na spotkaniu autorskim w Olsztynie 10 lutego 2015 r. Całość na blogu www.kuprawdzie.pl   ... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

ZUS bez tajemnic - odsłona pierwsza

Powodem był zamach rządu na świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych, zaskarżony do trybunału konstytucyjnego. Od tego czasu regularnie uczestniczę w posiedzeniach podstolika do spraw...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Redaktor naczelny EO odpowiada Debacie: - Express Olsztyn ani nie wystawia Bogusława Owoca, ani go nie lansuje

Drodzy koledzy z Debaty, Z pewnym niepokojem obserwuję pojawiające się na łamach Waszego portalu teksty, zawarte zarówno w artykułach, jak i w komentarzach, że Express Olsztyn jakoby wystawia w...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Warmińsko-mazurskie przypadki cz.4

Sezon motocyklowy w pełni, więc i sporo tzw. "wyjątków motocyklistów", choć z tego co widać na drogach wyjątkiem są motocykliści jeżdżący z głową. Nie zabraknie również spieszących się kierowców,...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Widzimy Pana i nic nam nie umknie!

Niestety nie każdy panujący tę mądrość słuchania posiada. Częściej niestety ufają czczym pochlebcom, na krytykę (nawet tę konstruktywną) będąc odpornymi. To droga do zguby. Właśnie spędzam w tej...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Ćpałam. Potem zmarło moje dziecko.

Marta zaczyna studia w Toruniu, ale wytrzymuje tylko do pierwszej sesji. Nie zalicza egzaminów i tak kończy przygodę z nauką. Wyjeżdża do Warszawy w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Podejmuje...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Feminista

Podczas organizowanej ostatnio w olsztyńskiej bibliotece multimedialnej Planeta 11 akcji pod nazwą „Żywa Biblioteka” można było porozmawiać z przedstawicielami dyskryminowanych i postrzeganych...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Armenia - z dala od szlaków turystycznych

Wyjeżdżamy z Gruzji do Armenii nabrzmiałą od ludzi i towarów marszrutką. Czeka nas 350-kilometrowa trasa w busie. Okazuje się, że transport ludzki może być połączony z towarowym. Na podłodze spocony...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

WHY ?

Budzę się, chociaż zgodnie z prawdą należałoby napisać, że budzi mnie okrutny dźwięk budzika. Znajomi posiadający dzieci w takiej sytuacji mówią, że wolą już budzik niż wrzask dzieci "mamo, tato...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

TWÓRCZE OPOWIADANIE " W MASIE SNU"

http://minawetp2.bloog.pl/id,332944114,title,W-MASIE-SNU,index.html ... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Makijaż karnawałowy

Makijaż karnawałowy + próba nowego oświetlenia   ... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Wypadek śmiertelny Gietrzwałd - Łukta

Na drodze 531 Gietrzwałd - Łukta dosżło do wypadku z udziełem 2 osób , Kia vengao na łuku drogi uderzyło w drzewo w wyniku czego zginela 1 osoba . ... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Pożar w szpitalu psychiatrycznym

Pożar w szpitalu psychiatrycznym w Olsztynie.  Na miejscu dzialalo 7 zastępów państwowej jak i ochotniczej strażzy pożarnej. Splono materac w oddziale dziecięcym szpitala. ... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Domowa instalacja alarmowa co i jak ?

Okablowanie instalacji alarmowej powinno się wykonać razem z instalacją elektryczną. Nie warto tego odkładać na później - im wcześniej zostanie wykonany system alarmowy, tym szybciej dom będzie...... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Ofiary wypadków samochodowych

Jestem ofiarą wypadku samochodowego- osoba niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym (II grupa). Po wypadku przyleciałem do Szpitala wojewódzkiego na OJOM leżałem 2,5 tygodnia nieprzytomny....... Czytaj dalej »
Ostatni wpis:

Traktowanie pracownika samorządowego

I odpowiedź jaśnie Pana (prezydent Olsztyna J.Grzymowicza): "Odpowiadając na maila dotyczącego nowo otwartego przedszkola na Osiedlu Generałów oraz przedstawionych w nim zarzutów wyjaśniam co...... Czytaj dalej »

Polecane firmy

Reklama konta firmowego