Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

Tłumy pod Grunwaldem

  • 16/07/2017 12:37
  • 0

Jak co roku inscenizacja jednej z największych bitew średniowiecza było wydarzeniem, które przyciągnęło na na Pola Grunwaldu wielotysięczne tłumy - łączna liczba uczestników i widzów to 75 tysięcy.

W okolicach Pomnika Zwycięstwa Grunwaldzkiego – najlepszego punktu orientacyjnego na Polach Grunwaldu – swój mobilny posterunek zaparkowali ostródzcy policjanci, monitorujący sytuację na miejscu bitwy. Tuż obok rozstawiony został charakterystyczny niebieski namiot, w którym umiejscowiony był policyjny punkt informacyjny. Bardzo szybko okazało się jak bardzo potrzebne jest takie miejsce podczas tak dużej imprezy. Policjanci zlokalizowani na szczycie wzniesienia interweniowali w sprawie zagubionych dokumentów, portfeli, czy telefonów. Dzięki dobrej współpracy z organizatorem i wykorzystaniu jego nagłośnienia, zagubione przedmioty wróciły do swoich właścicieli. Szczęśliwie zakończyły się też przygody dwóch dziewczynek i pewnego 6-latka, którzy w tłumie zgubili swoich rodziców.

Wielotysięczny tłum, masowy ruch pojazdów na lokalnych drogach, wypełnione parkingi, liczne stragany i setki rycerzy przygotowanych do walki - tak wyglądało tło inscenizacji największej średniowiecznej bitwy na Polach Grunwaldu. Dzięki dobrej organizacji obyło się bez większych trudności w ruchu drogowym. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do dwóch niegroźnych kolizji i nie odnotowano poważnych zdarzeń kryminalnych.

Autor: Express.olsztyn.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

lub utwórz swój profil
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.

Polecane firmy

Reklama konta firmowego